Connect with Us

Teuta rrezikon turpërimin, spanjollët shënojnë dy gola për 10 minuta

Sport

Teuta rrezikon turpërimin, spanjollët shënojnë dy gola për 10 minuta

Publikuar

-

Ka startuar në orën 16:00, sfida mes Teutës dhe Granadës e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Europës.

Kjo përballje është duke u luajtur në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit.

Aktualisht rezultati eshte 0-2 per miqte, qe e kane nisur vrullshem.

LIVE Teuta-Granada 0-2

Soldado 5′ , Kenedi 10′ 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Tension te Teuta, klubi ndëshkon yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Disiplina është një nga çështjet që nuk tolerohen në klubet profesioniste. Madje, edhe kur bëhet fjalë për futbollistë të rëndësishëm dhe me peshë.

Së fundmi, një debat mes Lorenco Vilës dhe trajnerit Martini është bërë shkas që për lojtarin të ketë një lloj mase disiplinore.

“Panorama Sport” ka mësuar se futbollisti është kritikuar ashpër nga presidenti Edmond Hasanbelliu për debatin mes tij dhetrajnerit të ekipit, ndaj dhe kreu i klubit durrsak ka vendosur masë ndëshkimore ndaj Vilës.

Për këtë, gazeta kontaktoi vetëfutbollistin, por ai e mohoi këtë ngjarje duke e konsideruar të pavërtetë dhe u shpreh se pritet të mungojë ndaj kuqebluve, por për shkak të një dëmtimi në gju: “Nuk është e vërtetë. Jam i dëmtuar”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Akuza për mashtrim, Gjykata në Turqi jep vendimin për Sinan Idrizin

Publikuar

-

Nga

Sinan Idrizi, partneri i kompanisë Air Albania dhe administratori i Flamurtarit, u akuzua nga ana e ish-presidentit të Galatasarait, Adnan Polat.

Bëhej fjalë për një mashtrim që i jepte shumë të ardhura Idrizit, ku në bazë të historisë së pretenduar nga biznesmeni turk i ishin marrë 3.5 milionë dollarë mbi një blerje të një kompanie hidrokarburesh e cila nuk u arrit kurrë.

Për këtë arsye Idrizi rrezikonte dënimin nga 3 deri në 10 vite burg. I pandehuri Sinan Idrizi dhe avokatët e tij morën pjesë në seancën e zhvilluar në Gjykatën e Lartë të Stambollit dhe Adnan Polat nuk mori pjesë në seancë.

Teksa foli gjatë seancës, Idrizi u shpreh: “Nuk mund të ketë mashtrim në familjen time. Kjo është akuza më e keqe për mua”. Pas deklaratës së marrë prokurori i seancës vendosi për lirimin e të pandehurit. “Unë e pranoj vendimin dhe dua shfajësimin tim të plotë”, u shpreh Idrizi i cili shpallet i pafajshëm.

LEXO TE PLOTE

Sport

Futbolli në zi, ndahet nga jeta trajneri 61-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Futbolli bullgar në zi! Koronavirusi i ka marrë jetën në moshën 61-vjeçare, trajnerit të klubit të Montanës, Nikola Spasov, që militonte në elitën e futbollit bullgar.

Spasov ishte infektuar me virusin që po bën namin në gjithë botën, ndërkohë që pas 3 javësh i shtruar në spital ndërroi jetë.

Trajneri i ndjerë, ka pasur një karrierë të suksesshme edhe si futbollist, teksa u shpall kampion në vitin 1978 me Lokomotivën e Sofjes. Si trajner suksesin më të madh e regjistroi në vitin 2015 me Çerno More Varna, ku fitoi Kupën dhe Superkupën bullgare.

LEXO TE PLOTE