Connect with Us

Sfida ndaj Volfsburg, Kukësi surprizon me formacionin titullar

Sport

Sfida ndaj Volfsburg, Kukësi surprizon me formacionin titullar

Publikuar

-

Edhe pse në letër duket një mision i pamundur, Kukësi do të provojë të japë maksimumin në sfidën e sotme ndaj skuadrës gjermane të Volfsburg, që do të startojë në orën 20:00, në “Air Albania”.

Janë publikuar pak minuta më para edhe formacionet zyrtare, teksa nuk mungojnë surprizat. Trajneri Skënder Gega, i ka besuar nga minuta e parë portierit Elezaj, duke ulur në stol Xhikën. Ndërkohë për sa i përket pjesës tjetër vlen të theksohet fakti se titullar do të jetë edhe Rroca, i cili ishte në dyshim për shkak të një dëmtimi.

Me skemën 4-5-1 dhe një mesfushë të ngjeshur, Kukësi do të mundohet të mos lërë hapësira për gjermanët dhe të godasë këta të fundit përmes kundërsulmeve.

FORMACIONET ZYRTARE: 

Kukësi: Elezaj, Maliqi, Horiç, Obanor, Demiri, Telushi, Musolli, Rroca, Musta, Limaj, Eze. Trajner: S. Gega.

Volfsburgu: Kastils, Brekalo, Lakroks, Gilavogi, Otavio, Mehmedi, Arnold, Shlager, Kalus, Stefen, Uegorst. Trajner: O. Glasner.

Kukesi

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Champions League/ Reali i shpëton disfatës, ja të gjitha rezultatet e mbrëmjes

Publikuar

-

Nga

Jane mbyllur 6 sfidat e mbrëmjes në Champions League, ku si zakonisht nuk kanë munguar surprizat. Real Madrid i ka shpëtuar humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 2:2 me Borussia Monchengladbach.

13 herë kampionët e Evropës nuk kanë arritur të marrin më shumë se një barazim në përballjen me Borussia Monchengladbach në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës së grupeve.

Kjo ishte ndeshja e dytë pa fitore për Realin, pas humbjes në ndeshjen e parë nga Shakhtar. Nderkaq, ka fituar Atletico, Liverpooli dhe Manchester City. Ja te gjitha rezultatet:

REZULTATET :

ATLETIKO MADRID-SALZBURG 3-2

BORUSIA MYNSHENGLABAH-REAL MADRID 2-2

PORTO-OLIMPIAKOS 2-0

LIVERPUL-MIDTJILAND 2-0

MARSEJ-MANÇESTER SITI 0-3

ATALANTA-AJAKS 2-2

LEXO TE PLOTE

La Liga

E BUJSHME/ Festojnë tifozët e Barcelonës, Bartomeu jep dorëheqjen

Publikuar

-

Nga

Josep Maria Bartomeu nuk është më president i Barcelonës. Kështu raportojnë mediat spanjolle sonte në mbrëmje, mes tyre “Diario Sport” se 57-vjeçari dhe bordi drejtuesi i klubit blaugrana nuk kanë vendosur të presin zgjedhjet të fillimit të muajit të ardhshëm, por kanë i hapur rrugë ndryshimeve në klub.

Edhe pse ditën e djeshme u raportua se Bartomeu dhe bordi drejtues vendosën të prisnin rezultatin e zgjedhjeve të brendshme për të vendosur më pas për të ardhmen, por presioni në rritje nga jashtë “Kamp Nout” prej tifozëve duket se e ka shtyrë Bartomeun të largohet nga drejtimi i Barcelonës.

Merkatoja e dobët, dështimet radhazi në Ligën e Kampioneve si dhe konflikti i hapur me Lionel Mesin në verë, të cilin nuk e la të largohej u bënë shkak të rritjes së pakënaqësisë dhe besimit ndaj tij. Ky lajm vjen 24 orë para supersfidës që Barcelona luan ndaj Juventusit në Ligën e Kampioneve.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventus merr lajmin, del përgjigja e tamponit për Ronaldon

Publikuar

-

Nga

Cristiano Ronaldo nuk ia del dot. Portugezi ka rezultuar sërish pozitiv në testin e radhës. Në këto kushte, ai do jetë munegsa e madhe e Juves në takimin e nesërm ndaj Barcelonës, e vlefshme për Champions League.

Ky nuk është një lajm i mirë për trajnerin Pirlo, i cili duhet të mendojë formacionin pa yllin kryesor. Juventus synon të jetë protagonist në këtë sezon në gjitha kompeticionet, por fillimi nuk ka qënë më i miri i mundshëm.

   

LEXO TE PLOTE