Kaos te klubi i njohur shqiptar, lojtarët dhe trajneri drejt largimit

-

“Kaosi” te Luftëtari duket se nuk ka fund. Pasi ranë nga Kategoria Superiore për shkak të problemeve financiare duket se e njëjta gjë do të vazhdojë edhe në Kategorinë e Parë.

Prej disa ditësh lojtarët kanë bojkotuar stërvitjen për shkak të mos shlyerjes së rrogave e për këtë arsye nuk kanë pranuar të dalin në stërvitje. Tashmë me skuadrën është bashkuar edhe trajner serb Marko Jovanovic që kishte marrë disa ditë leje, ndërsa është kthyer në Gjirokastër.

Tekniku ka bërë më dije se në këtë situatë është me lojtarët e nëse çështja nuk merr zgjidhje ai pritet të largohet e së bashku me të e një pjesë e mirë e lojtarve që kërkojnë pagat.

Atalanta u rikthye te fitorja, shikoni me çfarë note u vlerësua Gjimshiti

-

Atalanta u rikthye ditën e sotme te fitorja pas dy humbjeve radhazi. Skuadra zikaltër e drejtuar nga Gasperini fitoi në transfertë 1-2 ndaj Crotones.

Në këtë ndeshje titullar ishte si zakonisht Berat Gjimshiti. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare bëri një paraqitje mjaft të mirë dhe është vlerësuar me nota maksimale pas sfidës.

Tuttomercato: Gjimshiti 6: Në pjesën e parë është i pakalueshëm, ndërsa në pjesën e dytë vuan pak sulmet e Crotones pasi nuk ndihmohet nga mbrojtësi anësor.

Calciomerkato: Gjimshiti 6: Paraqitja e tij është e mjaftueshme. Vuan disi sulmet e Crotones, por nuk e humb toruan dhe mbyll mjaft mirë aksionet kur është në vështirësi.

E bujshme/ Disiplina dënon 2 titullarë të Tiranës dhe sulmuesin e Bylisit para startit të kampionatit, ja arsyeja

-

Pa nisur ende sezoni, Tirana dhe Bylisi janë penalizuar nga Komisioni i Disiplinës. Kampionët e Shqipërisë nuk do të kenë në dispozicion për 4 ndeshje dy titullarët Idriz Bathën dhe Agustin Torasën për sjellje të pahijshme ndaj zyrtarit të ndeshjes miqësore.

Pa u “lagur” nuk ka shpëtuar as sulmuesi i ri i Bylisit Kudus Laval. 25-vjeçari është pezulluar për 5 takime pasi ka goditur me shkelm njërin prej kundërshtarëve gjatë njërës prej ndeshjeve miqësore.

Këto vendime vijnë një ditë para se futbolli shqiptar të nisë aktivitetin me Kupën e Shqipërisë.

Vendimet e Disiplinës

1. Lojtari i KF Bylis, Qudus Abiodun Lawal, për goditje me shkelm ndaj kundërshtarit, në bazë të Nenit 47/1/e të KDS dënohet me 5 (pesë) ndeshje pezullim nga aktiviteti futbollistik.
2. Lojtari i KF Tirana, Agustin Gonzalo Torassa, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 48/1/a të KDS dënohet me 4 (katër) ndeshje pezullim nga aktiviteti futbollistik.
3. Lojtari i KF Tirana, Idriz Batha, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 48/1/a të KDS dënohet me 4 (katër) ndeshje pezullim nga aktiviteti futbollistik.