Connect with Us

“Je me Covid, po sjellim ambulancën”/ “Shpërthen” Ema Andrea: Bravo prindërve që kanë rritur një kafshë…

Aktualitet

“Je me Covid, po sjellim ambulancën”/ “Shpërthen” Ema Andrea: Bravo prindërve që kanë rritur një kafshë…

Publikuar

-

"Je me Covid po sjellim ambulancën"/ "Shpërthen" Ema Andrea: Bravo prindërve që kanë rritur një kafshë...

Aktorja Ema Andrea ka treguar një situatë që i ka ndodhur kohët e fundit, ku një vajzë e ka marr në telefon, me qëllimin për tu talluar duke i thënë që është me Covid-19.

Përmes një statusi në rrjetet sociale aktorja shprehet e revoltuar pasi sipas saj nuk mund të tallesh kur mjekët rrezikojnë jetën te Shefqet Ndroqi.

“Sapo me mora nje telefon nga nje nr privat,ne te cilin nje soj bibe ne dialekt,me thoshtë që kam dalë pozitive në koronavirus se paskam qenë në një shfaqje! Vogelushja u prezantua si personi qe paguhet per kete pune dhe punon ne spitalin “Shefqet Ndroqi” duke lëshuar shprehjen,ndoshta më të mencur në jetën e saj.
“Bën mirë të jesh në shtëpi se po të sjellim ambulancen”
Oj ti goc,qe paske numrin tim e bërë shoqnine me qesh,a ta kap truri që prej ketij humori dikush mund të shqetesohet? Po sikur të isha semure vertet”, shkruan aktorja.

Gjithashtu aktorja kritikon vajzën dhe falenderon me ironi prindërit e vajzes që sipas saj kanë rritur një kafshë pa ndërgjegje.

LEXO EDHE:  Kosovë 99’/ Majko i kërkon ndihmë vëllazërore Turqisë

“A e kap lënda jote gri që shume mjek në atë spital po rrezikojnë jeten? A e kap droga jote që shumë njerez kanë humbur familjaret e tyre? A ta pret mendja që të ka mbush mami që unë mund të ta kem ngënë?
Dhe e fundit…Vërtet mendon se me nr privat nuk gjehesh? Qe unë nuk te gjej?!
Bravo mamit dhe babit tend që kanë rritur nje kafshë pa ndërgjegje e sigurisht injorante në çdo fushë! Uroj mos ti ndodhë dikujt tjeter ky takim i dhunshem telefonik”, përfundoi Ema Andrea.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Rama dhe Manastirliu në spitalin Covid-3/ Në dispozicion 150 shtretër

Publikuar

-

Nga

Rama dhe Manastirliu në spitalin Covid-3/ Në dispozicion 150 shtretër

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë vizituar ambientet e spitalit të Covid-3 të ngritur në ambientet e rehabilituara të ish-Urgjencës në QSUT.

Manastirliu deklaroi se kjo strukturë do të bëhet funksionale brenda kësaj jave. Ajo theksoi se spitali Covid-3 ka në dispozicion 150 shtretër për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

“Këtë javë do bëhet funksionale kjo strukturë. Janë përgatitur mjekët dhe infermierët për të trajtuar pacientët sipas një protokollit të përcaktuar. Këto janë strukturat e ish-kirurgjive. Ne kemi bërë edhe një rehabilitim për të plotësuar kapacitetet e shtruara. Janë 150 shtretër në këtë strukturë. Ka edhe një njësi të reanimacionit Në strukturën e re të Covid-3b është përfunduar si strukturë në aspektin fizik. Është instaluar oksigjeni në çdo shtrat dhe pajisja me respiratorë. Janë trajnuar mjekët dhe personeli infermieror. Ai është rekrutuar me dëshirën e tyre. Është një staf prej 10 mjekësh infeksionistë. Kemi mjekët infeksionitë të trajnuar prej kohës”, tha Manastirliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli

Publikuar

-

Nga

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli

Presidenti Ilir Meta vijon të flasë me tone mjaft të forta kundër mazhorancës socialiste.

I pyetur sot nga gazetarët nëse do të thërrasë protesta kundër mazhorancës, Meta nuk e ka mohuar një gjë të tillë, ndërsa theksoi se “Nëse ju nuk i dëgjoni, unë që tani e dëgjoj protestën”.

Më tej, ai u shpreh se “Qëllimi i Presidentit nuk është të nxisë protesta, por në kushtet që ka përpjekje për të shtypur të drejtat e shqiptarëve për interesat e një pakice, që cënon integrimin, zhyt në borxhe kërcënuese vendin dhe vendos një mur në rrugën europiane, Presidenti e di se çmendon populli dhe nuk do presë popullin ti japë drejtim, por në të njëjtën gjatësi vale do ta zgjidhim këtë cështje”.

Gjithashtu Meta ritheksoi se shpreson që të ketë një reflektim nga mazhoranca.

LEXO EDHE:  Tenderi për paisjet respiratore/ Skandal apo zhurmë konkurentësh?!

LEXO EDHE:  Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

“Por unë shpresoj të ketë reflektim, përgjegjshmëri dhe shpresoj që në Kuvend deputetët të lexojnë relacionet e të veprojnë me përgjegjshmëri’-deklaroi Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Do thërrasë një takim mes palëve politike?/ Ja si përgjigjet Meta

Publikuar

-

Nga

“Konkluzionet e “Freedom House”/ Meta ngre alarmin: Vendi po rrëshket me shpejtësi drejt një junte me “grusht të hekurt”

Presidenti Ilir Meta ka mohuar sot se do të thërrasë në një takim liderët politikë në vend, për të zgjidhur krizën politike.

Në një konferencë për mediat, Meta tha se detyrimi i palëve është për të zbatuar marëveshjen e 5 qershorit.

“Presidenti nuk ka çfarë takimi të zhvillojë. Është firmosur marrëveshja e 5 qershorit, dhe  të gjithë kanë për detyrë ta respektojnë.

Sesi do veprojë Kuvendi një partiak është përgjegjësi e tyre.

LEXO EDHE:  Fotot e pabesueshme të mamave dhe vajzave që duken si moshatare

LEXO EDHE:  Tenderi për paisjet respiratore/ Skandal apo zhurmë konkurentësh?!

Presidenti do jetë në lartësinë e detyrës për të mbrojtur Kushtetutën dhe Rendin Kushtetuese.

Unë jam këtu sot për të demonstruar përgjegjësinë maksimale për të ndihmuar, për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme”-tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE