Connect with Us

E bujshme/ Liverpool “hap thesin” për merkaton, transferon kampionin e Europës

Premier Liga

E bujshme/ Liverpool “hap thesin” për merkaton, transferon kampionin e Europës

Publikuar

-

Liverpool ia doli vjet të fitonte titullin kampion, ndërkohë që më parë kishte triumfuar edhe në Champions League. “The Reds” kanë një skuadër të kompletuar, por kjo nuk u përjashton ata nga merkato në hyrje.

Sikurse raporton gazetari i The Athletic, James Pearce, Liverpool ka bërë ofertën e duhur për mesfushorin Thiago Alcantara, kampion Europe me Bayern Munich sezonin e fundit futbollistik.

Spanjolli ka edhe një vit kontratë me bavarezët, por bisedimet për rinovimin e marrëveshjes nuk shkuan si duhet dhe mesfushori u bëri me dije drejtuesve të klubit gjerman se dëshironte të provonte një eksperiencë të re.

Asnjë kundërshtim dhe qartësi për shumën që çdo klub duhet të paguante për të. 30 milion euro dhe Liverpool pasi tentoi ta merrte për më pas e ka plotësuar kërkesën e Bayern Munich dhe tani pritet që Alcantara të zyrtarizohet si afrimi më i ri në skuadrën e Klopp.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Futbollisti i Manchester United infektohet me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Mançester Junajtid Aleks Tejes është infektuar me koronavirus. Lajmin e dha pas fitores me Lajpcigun 5-0, trajneri i “Djajve të kuq” Ole Gunar Solskjaer duke arsyetuar mungesën e lojtarit në skuadër.

Më pas, mbrojtësi brazilian falenderoi të gjithë njerëzit për mbështetjen e dhënë në rrjetet sociale.

“Djema, ju falenderoj për mesazhet inkurajuese që kam marrë që prej momentit kur klubi pranoi se jam diagnostikuar me COVID-19. Jam mirë dhe në izolim dhe do të kthehem sa më shpejt të jetë e mundur me ndihmën e shokëve të mi. Faleminderit edhe njëherë!”, shkruan 27-vjeçari në rrjetet sociale.

Ai debutoi me Mançester Junajtid javën e kaluar në fitoren kundër PSG-së 1-2 në Ligën e Kampioneve, por nuk luajti në ndeshjet e radhës me Çelsin dhe Lajpcigun duke lënë të dyshohej se ishte i dëmtuar.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Befason klubi i Premier League, afron ish-muratorin australian në skuadër

Publikuar

-

Nga

Ndodh edhe kështu. Klubi i Newcastle ka firmosur me Florent Indalecio, i cili është miku i ngushtë i Allan Saint-Maximin. Më saktë ka qenë një rekomandim i yllit të ekipit për ta transferuar shokun e tij, i cili për herë të fundit ka luajtur në kategorinë e katërt në Australi.

“Ne kemi vendosur ta marrim atë dhe të shikojmë se si do të shkojë këtë vit. Florent erdhi së bashku me Allanin këtë verë në kamp dhe vumë re se ai ka diçka. Nëse ai do ta tregojë tek ekipi i U23 që ka vlera, atëherë mund  të luajë dhe me ekipin e parë. Sigurisht që ka talent, ndryshe nuk do të hynte fare. Nuk duhet të harrojmë se ne e kemi marë vetëm se është shoku i Allan”, deklaron tekniku i Newcastle, Steve Bruce.

“Objektivi im është që të luaj mirë me ekipin e U23 për të provuar se kam aftësi për të luajtur në një nivel më të mirë. Më parë nuk kam folur kurrë anglisht dhe kam ditur vetëm përshëndetjet. Në Australi mësova disa fjalë në një kantier ndërtimi, ku punoja vetë. Shokët e mi luanin në Francë futboll, ndërsa unë përfundova si murator. Por, sot jam një lojtar i Newcastle dhe jam shumë krenar për veten”, mbyll Indalecio.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme nga Anglia/ Pep Guardiola drejt shkarkimit, ja kush pritet ta zëvendësojë

Publikuar

-

Nga

Rezultatet e fundit të Mançester Sitit, kanë sjellë pakënaqësi te drejtuesit e klubit, që po mendojnë për ndryshimin e trajnerit.

Pep Guardiola po kalon një moment shumë të vështirë te klubi anglez, teksa këtë e tregojnë edhe rezultatet e arritura së fundmi.

Sipas “Daily Mail”, trajneri spanjoll rrezikon shkarkimin, me drejtuesit që kanë piketuar edhe zëvendësuesin. Muricio Poçetino dhe Jurgen Nagelsman, janë dy emrat e piketuar nga drejtuesit e Sitit në rast shkarkimi të Guardiolës.

Poçetino është i papunë pas shkarkimit para një viti nga Totenhemi, ndërsa Nagelsamn drejton Lajpcigun, ku ka arritur rezultatet të shkëlqyera dhe tashmë mund t’i besohet drejtimi i një klubi të madh si Siti.

LEXO TE PLOTE