Connect with Us

Rama i thuri lavde/ Shikoni çfarë deklaronte disa vite më parë Fatos Nano për kryeministrin

Politikë

Rama i thuri lavde/ Shikoni çfarë deklaronte disa vite më parë Fatos Nano për kryeministrin

Publikuar

-

Rama i thuri lavde/ Shikoni çfarë deklaronte disa vite më parë Fatos Nano për kryeministrin

Kryeministri Edi Rama ka shkruar sot gjerë e gjatë për ish-kryeministrin Fatos Nano në 68 vjetorin e lindjes, ndërsa i ka thurur lavde për mënyrën se si e ka drejtuar Partinë Socialiste.

Mirëpo ish-kryeministri dhe ish-kryetari i PD, Sali Berisha, ka publikuar një video të disa viteve më parë Nanos, ku shihet duke folur për Ramën.

Fatos Nanoi tregonte sesi e kishte sjellë kreun aktual të qeverisë nga Parisi me thonj të paprerë dhe e nxori nga bataku i akuzave si shitës ikonash të vjedhura.

“Edi Rama ka një problem moral, e kam marrë me thonj të paprerë nga Parisi dhe e kam sjellë ta bëj pjesë në ekipet tona qeverisëse dhe përfaqësuese. Unë mund të kem bërë shumë gjëra, por e nxora nga bataku i fyerjeve, nga refugjat dhe shitës ikonash të vjedhura, në kohën e Saliut, në ministër dhe Kryetarin e Bashkisë më të madhe të Shqipërisë”, dëgjohet të thotë ai.

Ndërkohë, kujtojmë se ishte pikërisht Nano ai që e solli Ramën nga Parisi në Tiranë si ministër Kulture dhe i dha mundësinë që të ishte në Partinë Socialiste, për t’u bërë më vonë kreu i saj./ CNA.al

Fatos Nano feston ditëlindjen/ Rama i shkruan gjerë e gjatë: E mbajte timonin e PS në përpjeta e tatëpjeta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama thirrje qytetarëve/ Pash i madhi zot mos dëgjoni Monikën, mbani maska se nuk e përballojmë me shtretër

Publikuar

-

Nga

Rama thirrje qytetarëve/ Pash i madhi zot mos dëgjoni Monikën, mbani maska se nuk e përballojmë me shtretër

Kryeministri Edi Rama ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët, pak minuta më parë dhe ka thumbuar kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhin.

Rama tha se qytetarët nuk duhet të dëgjojnë Kryemadhin, por duhet të mbajnë maska dhe të kujdesen për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Kreu i qeverisë theksoi se nëse shifrat bëhen marramendëse, sistemi shëndetësor nuk do mund ta opërballojë situatën me shtretër.

Pash i madhi zot mos dëgjoni Monikën që thotë shkoni nëpër kisha dhe xhamia se nuk ju le perëndia të infektoheni.

Mbani maskën se nuk ka rrugë tjetër se problem kryesor me këtë mallkim është se nëse numrat bëhen marramendës, nuk ma më shtretër, se unë nuk dua ta mbyllim prap, prandaj ju lutem shumë të gjithëve, respektoni rregullat, vendosni maskën. Dhe kini shumë besim se më të mirë se ne nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk do të ketë dhe unë mendoje se deri në 2029-ën nuk do të ketë”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Naftëtaret në grevë prej disa javësh/ PAA thirrje Ramës: Përshpejto zgjidhjen ligjore

Publikuar

-

Nga

Naftëtaret në grevë prej disa javësh/ PAA thirrje Ramës: Përshpejto zgjidhjen ligjore

Lidhja e Grave Ambientaliste ka zhvilluar ditën e sotme një takim me gratë naftëtare në Ballsh, që prej disa javësh ndodhen në grevë urie.

Forumi i grave të PAA (LGA) gjatë takimit përcolli tre mesazhet kryesore, ndërsa zbuloi se brenda javës partia e Agron Dukës do t’i kërkojë zyrtarisht Kontrollit të Lartë të Shtetit një auditim për këtë çështje.

PAA i bën thirrje kryeministrit Edi Rama që të përshpejtojë zgjidhjen e problemit të naftëtareve, të cilat kërkojnë pagat e prapambetura.

Takimi i forumit të grave të PAA (LGA) me gratë në grevë në Ballsh përcolli tre mesazhet kryesore:

Rezistoni, ne jemi solidare me ju.

Hajdutët e vërtetë të pagave dhe sigurimeve shoqërore janë në qeveri.

PAA brenda një jave do t’i kërkojë zyrtarisht KLSH auditimin e thelluar të shpërdoruesve të detyrës në institucionet përgjegjëse që nuk bllokuan llogarinë e kompanisë sapo ajo filloi të mos paguante pagat dhe sigurimet shoqërore.

PAA i bën thirrje kryeministrit të përshpejtojë zgjidhjen ligjore ndaj nënave greviste”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Manjani zbardh skemën politike/ Godet treshen Rama-Basha-Meta: Nuk ngjallin shpresë

Publikuar

-

Nga

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm

Ish-ministri Ylli Manjani, ka bërë një panoramë politike për situatën aktuale në vend dhe ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, kryetarin e PD-së Lulzim Basha dhe presidentin Ilir Meta.

Manjani deklaron se që prej vitit 2017 po shohim të njëjtën panoramë, ndërsa ngre aludimet se treshja politike është në marrëveshje.

Ai deklaron se nuk po sheh ende ndonjë përpjekje serioze për ta ndryshuar këtë pamje të lodhur, të mërzitshme e që sipas tij, nuk ngjall shpresë.

Panoramë politike. Socialistët po i bashkohen Metës. LSI del forcë e parë. PD në koalicion me LSI, rrjedhimisht kemi koalicion PS-PD. Personazhet në panoramë ndahen:

Meta President, Luli Kryeministër dhe Rama në pushtet.

Nga titujt e lajmeve, deklaratat politike dhe realiteti ku jetojmë këtë panoramë kemi. Ju duket absurde?

Ka që në 2017 kështu. E njëjta pamje. Personalisht nuk po shoh ende ndonjë përpjekje serioze për ta ndryshuar këtë pamje të lodhur, të mërzitshme e që nuk ngjall shpresë…”, shkruan ish-ministri në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE