Connect with Us

Qirje Fotaqi, si bandit dhe gënjeshtar

Aktualitet

Qirje Fotaqi, si bandit dhe gënjeshtar

Publikuar

-

Qirje Fotaqi, kështu duhet quajtur në fakt Foti Cici, i cili pretendon se është klerik dhe patriot shqiptar, por në fakt nuk mban asnjë detyrë, në asnjë nga Kishat Orthodokse botërore. Është një bandit i dënuar, që pretendon se ka detyrën kishtare, fshihet pas një faqeje në rrjetet sociale, duke u shitur si gjoja patriot, por në fakt është një njeri i dënuar.

Vendimi i Gjykates per Fatmir Cicin

Ai pretendon se është prift, por në fakt është dëbuar dhe është zhveshur nga të gjitha detyrat kishtare në Kishën Orthodokse. Pretendon se është patriot, i fshehur pas një faqeje ku gjatë gjithë kohës, 24 orë në ditë sulmon Kishën Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, klerikët e saj, njerëzit që me kaq shumë mund dhe djersë për gati 30 vite kanë luftuar për ta ringritur Kishën.

Kurse ky pseudoprift, një njeri i dënuar në Sarandë për vepra kriminale pretendon se është përfaqësuesi i Kishës Shqiptare.

A mund të përfaqësohet Kisha Shqiptare nga banditët që fshihen në faqe Facebook-u, dhe nga disa personazhe që tjetër shiten e tjetër janë ?

Së pari, Foti apo Fatmir Cici, siç e ka emrin, nuk është klerik, nuk është prift. Dhe gjithçka që bën duke u shtirur sip rift, është një gënjeshtër.

LEXO EDHE:  Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Prokuroria dhe Gjykata në shërbim të Veliajt

Pra mashtron publikisht ndjekësit në rrjetet sociale.

Nga ana tjetër përdor në mënyrë të paligjshme emrin e Orthodoksisë shqiptare dhe më tej mund të themi se ky është një i dënuar, siç e përmendëm më lart.

Dokumenti qe verteton mohimin e origjines shqiptare

Në fund po e theksojmë se ky njeri që pretendon se është një patriot, mund të shihni dokumentin ku shihet qartë qe Foti Cici nuk është një patriot shqiptar.

Por, është një njeri i regjistruar si vorio-epiriot. Dokumenti  flet qartë dhe tregon fytyrën e tij të vërtetë. Të këtij banditi të arrestuar, të palopatriotit që në fakt është një ushtar i Vorio-Epirit, i cili çdo ditë shpif, gënjen dhe mashtron nëpër rrjetet sociale, duke pretenduar se është një klerik shqiptar.

Në fakt nuk është prift, nuk është as patriot, nuk është as me Kishën Autoqefale, nuk është as njeri i ndershëm.

Por një i dënuar, në shërbim të qarqeve më të ndyra dhe më të fëlliqura, anti-shqiptare dhe kundër Kishës./ CNA.al

Mashtrimet e klerikut të zhveshur Foti (Fatmir) Cici

Foti Cici, analfabet i maskuar si prift/ Si mashtroi për diplomimin

Lidhja e shqiptarëve “Shën Asti”/ Mashtrimi më i madh i Foti Cicit

Foti Cici, ky leckaman trutharë e gjakpirës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Basha ka 7 vite që dështon”/ Kulluri: Në listën e PD, kandidatë që kanë punuar për përçarjen e partisë

Publikuar

-

Nga

“Basha ka 7 vite që dështon”/ Kulluri: Në listën e PD, kandidatë që kanë punuar për përçarjen e partisë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Repolitix” ku komentoi listën e kandidatëve për deputetë nga demokratët.

Kulluri tha se lista e PD-së do të jetë më keq se lista në vitin 2017. Gjithashtu ai tha se disa prej deputetëve në listën e 2017 kanë punuar për përçarjen e PD-së.

“Lista e ardhshme do të jetë më keq. Me disa përjashtime, 80 përqind e listës së 2017 ishte katastrof. Këtë herë do jetë më keq. Ne kemi përjetuar regjimin komunist në Shqipëri.

Degradimi demokratik do të jetë më i keq. Sa më shumë masivizon garën, aq më shumë ndriçon kryetarin.

LEXO EDHE:  Lushnje/Gjykata vetëm me dy gjyqtar

LEXO EDHE:  Zbrazi 4 plumba drejt bashkëshortit/ Gjykata zbardh vendimin

Po ky që ka 7 vite që dështon, çfarë do të ndriçojë. Nuk më vjen keq fare për këta figura. Në atë listë kanë kontribuar për përçarjen e PD-së. Kanë qenë bashkëpunëtorë të hapur të Ramës. Janë njerëz që i kanë thënë marshalla djegies së mandateve. Zëvendësimi i tyre me disa të tjerëve, nuk ndryshon asgjë. Lista do të jenë ripërsëritje të anonimatit” ,tha Kulluri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“O zhurmues i Ramës dhe Taulantit”, “Do lëpirëse?”/ Plas në studio mes Lefter Maliqit e Ralf Gjonit

Publikuar

-

Nga

“O zhurmues i Ramës dhe Taulantit”, “Do lëpirëse?”/ Plas në studio mes Lefter Maliqit e Ralf Gjonit

Debate të forta ka pasur sot mes dy deputetëve, Lefter Maliqi dhe Ralf Gjoni në “Politik On”.

Shkak u bë deklarata e Maliqit, sipas të cilit, disa deputetë të opozitës parlamentare përdoren nga mazhoranca dhe një mesazh i ardhur në celularin e Gjonit.

Lefter Maliqi: U bë miq me ca deputetë socialistë për ti bërë thirrje Bashës kujdes nga marrëveshja Meta-Rama. Dhe zoti Basha nuk do të jetë kryeministër. Ndoshta e kam gabim por mos është ndonjë sms e ndonjë deputeti të PS.

Ralf Gjoni: O Lefter, Lefter, Lefter. Këtë tërhiqe pas. Me mua nuk e përdor dot këtë diversion

Lefter Maliqi: Kryeministri i Shqipërisë më 26 prill do të jetë Lulzim Basha dhe kjo është e mbaruar, për shkak të marrëveshjes parazgjedhore të opozitës së bashkuar. Deklarimit luajal, stoik të zonjës Kryemadhi. Kjo është frika, LSI-PD çon në gropë Rilindjen që ka zhgënjyer edhe socialistët se nuk po u shërben më.

Ralf Gjoni: Një sekondë se më përmende emrin. Më dëgjo pak, më dëgjo pak.

Lefter Maliqi: Ti je me Edi Ramën si politikan apo me Ilir Metën që po mbron Kushtetutën? Pse votove për shkarkimin e presidentit? Pse u takove me zotin Balla gjysëm ore para se të krijohej komisioni?

Ralf Gjoni: A di të dëgjosh? Stop, stop

Lefter Maliqi: Stop e ça të duash, Kjo është e vërteta. Të përdori Rama ty për ndryshimet kushtetuese?

Ralf Gjoni: Mua më përdori Rama?! Ore po tallesh ti? Unë kam votuar ndonjëherë për Ramën? Fole e më përmende emrin pa të drejtë. Do ta dish nga është mesazhi? O Lefter, nëse të ka ardhur ndonjë mesazh nga Monika për të më prishur diskursin… Unë ndryshe nga ty Lefter Maliqi, që jemi dita me natën, vare vëth në vesh.

Lefter Maliqi: Ku i ke votat ti? Dita me natën kur unë jam votuar dy herë dhe kam marrë dy mandate.Unë nukl po bëj debat personal por kush je ti që bën diversion e thua “Basha nuk do të dalë kryeministër”? Kush do dalë prapë Rama? Drogaxhiu, lakuriqi?

LEXO EDHE:  Lushnje/Gjykata vetëm me dy gjyqtar

LEXO EDHE:  Lushnje/Gjykata vetëm me dy gjyqtar

Ralf Gjoni: Do një lëpirse?

Lefter Maliqi: Lëpirsen mbaje vetë se mua më merr të keqen…

Ralf Gjoni: E sheh? Lëpirësi i Bashës, i Berishës…
Por pavarësisht publicitetit, gjakrat nuk u ulën sërish

Ralf Gjoni: Unë do flas çfarë të më dojë qejfi e ti do ulësh zërin.

Lefter Maliqi: O zhurmues i Ramës dhe Taulantit

Ralf Gjoni: Alfred të lutem të mos na e ndosi…

Lefter Maliqi: Ti ke ndotur parlamentin. Ti e nga 20 deputetë të tjerë të përdorur ngaa Rama. A e keni ndotur ju parlamentin a nuk e ka ndotur njeri…

Ralf Gjoni: Ai do mbrojë Bashën, unë do mbroj emrin tim. Unë, dhe këtë dua ta kenë të qartë gjithë shqiptarët, jo vetëm që kam votuar kundër çdo iniciative të kësaj qeverie dhe kam qenël stoik në opozitën që i kam bërë në atë parlament. Unë jam i qartë dhe më duhet ta rikonfirmoj në emisionin tuaj. Unë ndryshe nga disa të tjerë, edhe zoti Maliqi, nuk shpresoj të jem në listën e ndonjë prej këtyre tri partive. Unë nuk kam asnjë dëshirë, edhe pse mund të kem pasur sinjale dhe ftesa nga eksponentë të ndryshëm të këtyre tre partive.
Lefter Maliqi: Kush? Thuaje. LSI nuk të pranon, PD nuk të pranon. Rama? E di që s’flet deputet dhe…

Ralf Gjoni: Unë nuk do të marr pjesë në listat e asnjë prej këtyre partive.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Hynë e dalin avionë më drogë, ju thoni siguria kombëtare”/ Gjekmarkaj përplaset me deputetin e PS-së

Publikuar

-

Nga

“Hynë e dalin avionë më drogë, ju thoni siguria kombëtare”/ Gjekmarkaj përplaset me deputetin e PS-së

Analisti Agron Gjekamarkaj dhe deputetet i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, janë përfshirë në një debat sonte në “Open”.

Debati nisi kur Hyseni tha se me nënshtetësitë e dhëna nga presidenti cënojnë sigurinë kombëtare.

“Unë nuk jam nga numrat. Unë shqetësohem nga kriteret. Jam i sigurtë që në ato persona që kanë marrë nënshtetësinë nuk i plotësojnë kushtet. Kjo cënon sigurinë kombëtare”, tha Hyseni.

“Po çfarë sigurie flisni? Na fyeni inteligjencën më këto që thoni. Nga ana tjetër keni 400 milionë nga inceneratorët. Hynë e dalin avionat më drogë, ju thoni siguria kombëtare”, u kundërpërgjigj Gjekmarkaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE