Connect with Us

“Po ushqehen me gjoba si banda”/ Rudina Hajdari: Administrata s’duhet të jetë fole militantësh

Politikë

“Po ushqehen me gjoba si banda”/ Rudina Hajdari: Administrata s’duhet të jetë fole militantësh

Publikuar

-

“Rama të mbajë tepsinë”/ Rudina Hajdari braktis mbledhjen e Këshillit Poltik

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët, teksa ka treguar historinë e falimentimit të biznesit të një qytetari të quajtur Shkëlqim.

Hajdari rrëfen se Shkëlqimi ka falimentuar për shkak të gjobave të shumta të Tatimeve ndonëse pretendon se ai ishte një taksapagues i rregullt.

Duke marrë shkas nga ky rast, deputetja deklaron se administrata nuk duhet të jetë fole militantësh që ushqehen me gjoba si banda, ndaj kërkon që qytetarët t’i bashkohen  në nismën që ka ndërmarë.

Dua të ndaj sot një histori të hasur në një nga takimet e shumta që po zhvilloj këto ditë me qytetarët.

Shkëlqimi është një nga shqiptarët që 10 vite më parë vendosi ta lerë emigracionin dhe të rikthehet në atdhe. Hapi një biznes me kursimet e tij dhe filloi të bënte tregti me ndershmëri ashtu siç e ka tradita e shqiptarit të mirë.

LEXO EDHE:  ISHSH vendos 6 gjoba/ Pezullon një fasoneri që nuk respektonte protokollin

Teksa arriti ta konsolidojë, edhe pse i rregullt me pagesën e taksave, filluan t’i shfaqen në derë njerëz me uniformë e blloqe gjobash në duar, të cilat i përdornin si presion duke kërkuar rryshfet. Presion mbas presioni, e gjobë mbas gjobë, Shkëlqimi u detyrua ta mbyllë biznesin.

Kjo nuk është vetëm historia e Shkëlqimit, por është historia e çdo shqiptari të thjeshtë e të ndershëm. Për 30 vite shteti në vend të shërbente si mik i biznesit dhe inkurajues i ndershmërisë, u kthye në simbol të fatkeqësisë e falimentimit. Ne duhet të bashkohemi që shtetin t’ia kthejmë njerëzve si Shkëlqimi.

T’ia kthejmë qytetarit të thjeshtë. Të mos jetë më kurrë administrata fole militantësh që ushqehen me gjoba si banda por të jetë ushtria e mirë në ndihmë të njerëzve të ndershëm. Do ta bëjmë këtë! Jam e bindur!”, shkruan ajo në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncimi i skandalit/ Lleshaj zhdoganon BMW-në luksoze

Publikuar

-

Nga

Crime shocks the country/ Lleshaj “wallow” in a luxury BMW with fake license plates

Prej disa ditësh CNA.al ka denoncuar skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili ka blerë në kulmin e pandemisë një makinë luksoze BMW 730 e modelit Lungo nëpërmjet llogarisë së Policisë së Shtetit.

Pas denoncimit të CNA.al, Sandër Lleshaj ka filluar të nisë procedurën e përgatitjes së dokumentave për të zhdoganuar automjetin.

Pasi qarkulloi të gjithë këto kohë me targa fallco dhe pa siguracion, mësohet se Sandër Lleshaj nga dita e djeshme ka filluar bërjen e të gjitha dokumentave të automjetit duke i kërkuar drejtorit të policisë dhe punonjësve të ministrisë ta pajisin me dokumenta pas zbulimit të skandalit se kishte blerë një mjet luksoz, i cili qarkullon me targa false në shërbim të ministrit të Brendshëm.

LEXO EDHE:  Bandat e votave/ PD i rikthehet akuzave ndaj Dakos

LEXO EDHE:  Pasojat e COVID-19/ Basha thirrje qeverisë: Ndihmoni Luginën e Preshevës

Burime i thanë CNA.al se nga dje ka filluar përgatitja e dokumentave të automjetit, duke filluar nga zhdoganimi, me të cilin po merret vetë ministria.

Ndonëse Lleshaj dy ditë më parë mohoi se nuk ka asnjë informacion në lidhje me autiomjetitn, tashmë duket se e ka kuptuar gopën ku ishte future dhe po përpiqet të dalë i larë./ CNA.al

Skandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Krimi trondit vendin/ Lleshaj “zhgrryhet” në BMW-në luksoze me targa falso“Kapter” Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjet

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt / Rrjeti shpërthen me meme tallëse

Krimi trondit vendin/ Lleshaj “zhgrryhet” në BMW-në luksoze me targa falso

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kritikat e Bushatit ndaj Ramës/ Arben Pëllumbi: “Shpërtheu” pasi u largua

Publikuar

-

Nga

Kritikat e Bushatit ndaj Ramës/ Arben Pëllumbi: “Shpërtheu” pasi u largua

Sekretari organizativ në PS, Arben Pëllumbi ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Report Tv, ku ka folur për largimin e Ditmir Bushatit nga Ministër i Jashtëm dhe më pasi si drejtues politik i PS në qarkun Shkodër.

Për Arben Pëllumbin largimi i tij ndodhi pasi në qarkun e Shkodrës socialistët nuk kishin më të njëjtin bashkëpunim dhe jo për shkak të  kritikave të tij ndaj qeverisë.Sipas tij, Bushati filloi kritikat e tij ndaj qeverisë vetëm kur u hoq nga Ministër i Jashtëm.

LEXO EDHE:  Ralf Gjoni “godet” Kryemadhin/ “Uroj të dëgjojë thirrjen e Metës”

LEXO EDHE:  Duka koalicion me PS?/ Malaj: “Djali planprishës” i koalicionit opozitar…

“Në Shkodër patëm disa situata politike të partisë e cila nuk kishte me kohezionin e nevojshëm dhe u pa e nevojshme të vinte një drejtues tjetër politik. Ashtu si dhe sot është vendosur dikush tjetër. PS ka një frymë që nuk i ka problem kritikat, debatet apo mendimin ndryshe dhe PS nuk largon askënd. Zoti Bushati ka ikur nga ministër me vendim të Kryeministrit dhe kjo është në dorë të Ramës. Ai u hoq nga ministër dhe pastaj foli”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Te Trauma u kryen 29 mijë urgjenca kirurgjikale”/ Spahia: Budallallëk i nivelit olimpik

Publikuar

-

Nga

PD ngre alarmin / Nëndrejtoresha e shkollës me Covid në ekskursion me stafin, asnjë testim për mësuesit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha sot se që prej fillimit të epidemisë te Spitali i Traumës janë kryer 29 mijë urgjenca kirurgjikale, por për këtë ka marrë disa akuza të forta nga ish-deputeti Bardh Spahia.

Demokrati e cilëson deklaratën e Manastirliut si budallallëk të nivelit optik, ndërsa pretendon se kjo shifër tejkalon çdo imagjinatë.

Sipas tij, ndërhyrjet kirurgjikale nuk kanë qenë ekskluzivitet i spitalit të Traumës, pasi thekson se kirurgjia e QSUT ka qenë krejtësisht funksionale që prej 18 Majit deri në 13 Korrik.“Çuditë nga ministrja e Shëndetësisë nuk kanë të mbaruar! As nuk merr vesh nga kjo fushë, por as përpiqet ta kuptojë sado pak dhe lëshon budallallëqe të nivelit olimpik, si mburrja se në Spitalin e Traumës qenkan bërë prej fillimit të epidemisë 29 mijë urgjenca kirurgjikale!!!!

Mesa duket ministrja është po aq e paditur edhe në aritmetikë, sepse ajo shifër tejkalon çdo imagjinatë. Së pari është aritmetikë e thjeshtë. 29 mijë ndërhyrjet që pretendon Ogerta, nëse pjesëtohen me 6 muaj të epidemisë, del shifra 4833 (ndërhyrje në muaj). Po ta pjesëtosh në 30 ditë që ka muaji, i bie që sipas Ogertës, në Spitalin e Traumës të jenë bërë 161 ndërhyrje kirurgjikale në ditë!!!! Dhe kjo edhe në kushtet, kur ndryshe nga sa e fsheh apo nuk e di Ogerta, prej datës 18 Maj deri në 13 Korrik, kirurgjia e QSUT ka qenë krejtësisht funksionale, pra ndërhyrjet kirurgjikale nuk kanë qenë ekskluzivitet i spitalit të Traumës!!!!

LEXO EDHE:  Ralf Gjoni “godet” Kryemadhin/ “Uroj të dëgjojë thirrjen e Metës”

LEXO EDHE:  Dekoruan atentatorin e babait/ Rudina Hajdari mesazh PS-së

Ose injoranca është edhe më e madhe, nga sa mund ta imagjinojmë, ose pastaj mashtrimi është kthyer në mënyrë jetese e nuk njeh më asnjë kufi, as njerëzor e as llogjik! Abuzim dhe mashtrim, kaq kanë bërë në 7 vite sepse nuk njohin asnjë mënyrë tjetër pune! Modeli Edi Rama është fatkeqësi e kosto për shqiptarët!”, shkruan Spahia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE