Connect with Us

Nuk ka dyshime, Kumbulla mbërin te skuadra e re

Seria A

Nuk ka dyshime, Kumbulla mbërin te skuadra e re

Publikuar

-

Tashmë merr fund pritja, Marash Kumbulla do të jetë një lojtar i Romës. Marrëveshje me mbrojtësin shqiptar ishte arritur ditën e djeshme, ndërsa pak minuta më parë ai ka mbërritur në kryeqytetin italian.

Kumbulla është gati për të nisur një aventurë të re në kampionatin italian e pas Hellas Verona do të luajë për një ekip të madh si Roma.

Verdhekuqtë arritën akordin me Hellas Veroën për huazimin e tij me detyrim blerje për 30 milionë euro, ndërsa për lojtarin është gati kontrata për 5 vitet e ardhshme me një pagë prej 1.5 milionë euro në sezon plus bonuse. Mbrojtësi shqiptar do të kryejë në orët në vazhdim vizitat mjekësore dhe më pas do të firmosi kontratën deri në 2025 me Romën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Milani nuk ndalet, pranë akordit me një nga mbrojtësit më të mirë të Serisë A

Publikuar

-

Nga

“Gazzetta Dello Sport” pretendon se Milani po vazhdon të insistojë për mbrojtësin e Fiorentinës, Nikola Milenkoviç.

Kuqezinjtë e cilësojnë të lartë çmimin prej 40 milionë eurosh që klubi vjollcë kërkon për serbin, dhe agjenti i tij Fali Ramadani po punon që të gjejë një marrëveshje mes dy ekipeve.Milenkoviç ka luajtur 96 ndeshje me Fiorentinën dhe ka kontratë deri në 2022, kurse Milani shpreson të marrë për një çmim më të ulët.

Raportimet zbulojnë se drejtori sportiv i Fiorentinës, Daniele Prade ka pikasur mbrojtësin e Romës, Federiko Fazion si një zëvendësues të mundshëm për Milenkoviç duke lënë të hapur mundësinë e largimit të mbrojtësit serb këtë verë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Duhet të qëndronte në karantinë/ Mesfushori i Shqipërisë e fut veten në telashe, e ndalon Policia

Publikuar

-

Nga

Emanuele Ndoj e ka futur veten në telashe së fundmi, ndërkohë që duhet të qëndronte në karantinë, pasi pak kohë më parë kishte qenë nën shoqërinë e mesfushorit Sandro Tonali dhe një personi tjetër, me këtë të fundit që më vonë rezultoi pozitiv me Koronavirus dhe të 3 ishin të detyruar të qëndronin në karantinë.

Sipas asaj që shkruan “Il Giornale di Brescia”, mesfushori shqiptar është ndalur nga policia të enjten e kaluar jashtë një lokali, ku kishte thyer karantinën.Kjo nuk është falur, teksa mesfushori është gjobitur menjëherë për shkeljen dhe thyerjen e karantinës. Megjithatë në lidhje me këtë, nuk ka pasur ende një reagim nga Bresha, duke shpjeguar se nuk janë në dijeni të lajmeve që janë përhapur.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Transferimi i Muriqit te Lacio, befason klubi kosovar: Duam 900 mijë euro

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi është lojtari më i ri i skuadrës së Lazios. Sulmuesi i njohur shkëlqeu sezonin e fundit në Turqi dhe tashmë ka bërë hapin e madh në karrierë për të luajtur në një kampionat si Seria A. Potenti i fazës ofensive ka luajtur edhe në kampionatin shqiptar duke kontribuar për Teutën dhe Besën e Kavajës.

Ndërsa fillesat e tij i ka pasur me ekipin e Lirisë në Prizren. Asokohe Kosova s’ishte pjesë e FIFA-s dhe klubet nuk përfitonin 5 përqindëshin nga shitja e lojtarit, si skuadra amë që ka rritur lojtarin. Mirëpo tashmë Liria e Prizrenit pretendon 5 përqindëshin e shumës që Fenerbahçe ka përfituar nga shitja e 26-vjeçarit.“Ne kemi dokumentin që e vërteton se Muriqi ka qenë futbollist i joni nga viti 2006-2012. Po ashtu ne kemi kontratën profesionale dhe kartonin e futbollistit që njihet si pasaportë e futbollistit. Kemi edhe vërtetime të tjera dhe kemi procesverballët e ndeshjeve kampionale në Kosovë ku ka luajtur Muriqi. Prandaj ne do ta marrim 5 për qind të shumës”, ka thënë për “Express” sekretari i klubit të Lirisë, Bashkim Kajdomçaj.

“Ne i kemi angazhuar edhe dy avokatë holandez dhe disa këshilltar që do të merren juridikisht dhe ligjërisht me këtë transferim. Por, jo vetëm me kaq, ne do të kërkojmë 5% të Muriqit në çdo transfer tjetër pasi që lojtari ka ndërruar disa skuadra edhe në të kaluarën”, ka thënë ai. Kësisoj shuma që pretendon Liria e Prizrenit është plot 900 mijë euro, shifër e konsiderueshme kjo për një klub të kampionatit të Kosovës.

LEXO TE PLOTE