Connect with Us

Dinamo merkato në Kategorinë e Dytë, afron një 20-vjeçar

Sport

Dinamo merkato në Kategorinë e Dytë, afron një 20-vjeçar

Publikuar

-

Dinamo duket se nuk ka ndërmend të ndalet ne merkato, teksa së fundmi aknë zyrtarizuar firmën me një tjetër lojtar.

Bëhet fjalë për portierin Englis Kodra, i cili në sezonin e fundit ishte pjesë e Butrintit, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e Luftëtarit dhe Internacionalit. Nëpërmjet faqes zyrtare klubi dinamovit njofton firmën me portierin 20-vjeçar, i cili ishte prej disa ditësh në provë me skuadrën dhe ka bindur stafin me cilësitë e tij.

Njoftimi i klubit:

Englis Kodra vishet Blu!

FK Dinamo mendon edhe për të ardhmen, duke afruar edhe lojtarë të rinj me perspektivë. I tillë është edhe rasti i portierit 20-vjeçar Kodra, i cili prej ditësh ishte bashkuar me skuadrën në stërvitje ndërsa ka bindur stafin për t’i ofruar një kontratë.
Sezonin e fundit ai ishte pjesë e Butrintit, ndërsa më parë ka qenë edhe pjesë e Luftëtarit si dhe FC Internacional.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE’ Champions League/ Ja të gjitha rezultatet dhe golat (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Kanë startuar në orën 21:00 6 ndeshjet e tjera të ndalesës së dytë të Ligës së Kampioneve. Në fushë zbresin të mëdhenjtë Liverpul, Real Madrid dhe Mançester Siti, por dhe Atalanta, Porto, e Atletiko Madrid.

Pas humbjes së papritur me Shakhtar Donetskun dhe fitores në “El Klasiko”, ekipi i Zinedin Zidan kërkon fitoren e parë në këtë sezon në Ligën e Kampioneve. Për këtë sfidë, francezi ka vendosur në krahun e djathtë të mbrojtjes Lukas Vaskezin për shkak të 3 mungesave, kurse Eden Hazard grumbullohet për herë të parë pas 80 ditësh, por e nis sfidën nga stoli ndaj Borusia Mynshenglabahut.

Atletiko Madridi do të tentojë të fshijë nga kujtesa humbjen e rëndë 4-0 javën e kaluar në “Allianz Arena” ndaj Bajern Mynihut duke kërkuar maksimumin ndaj Salzburgut.

Atalanta e Berat Gjimshitit ka një sfidë të vështirë sot në shtëpi përballë Ajaksit. Pas fitores 0-4 ndaj Midtjilandit, bergameskët do të tentojnë një tjetër rezultat të mirë ndaj kampionëve të Holandës.

REZULTATET LIVE: 

ATLETIKO MADRID-SALZBURG 1-1

Jorente 29′ / Szoboszlai 40′ 

BORUSIA MYNSHENGLABAH-REAL MADRID 1-0

Thuram 33′ 

PORTO-OLIMPIAKOS 1-0

Viera 11′ 

LIVERPUL-MIDTJILAND 0-0

MARSEJ-MANÇESTER SITI 0-1

F.Torres 18′ 

ATALANTA-AJAKS 0-2

Tadiç 30′ (p) Traore 38′

 

FORMACIONET ZYRTARE

ATLETIKO MADRID-SALZBURG

BORUSIA MYNSHENGLABAH-REAL MADRID

PORTO-OLIMPIAKOS

LIVERPUL-MIDTJILAND

MARSEJ-MANÇESTER SITI

ATALANTA-AJAKS

PANORAMASPORT.AL

LEXO TE PLOTE

La Liga

E BUJSHME/ Festojnë tifozët e Barcelonës, Bartomeu jep dorëheqjen

Publikuar

-

Nga

Josep Maria Bartomeu nuk është më president i Barcelonës. Kështu raportojnë mediat spanjolle sonte në mbrëmje, mes tyre “Diario Sport” se 57-vjeçari dhe bordi drejtuesi i klubit blaugrana nuk kanë vendosur të presin zgjedhjet të fillimit të muajit të ardhshëm, por kanë i hapur rrugë ndryshimeve në klub.

Edhe pse ditën e djeshme u raportua se Bartomeu dhe bordi drejtues vendosën të prisnin rezultatin e zgjedhjeve të brendshme për të vendosur më pas për të ardhmen, por presioni në rritje nga jashtë “Kamp Nout” prej tifozëve duket se e ka shtyrë Bartomeun të largohet nga drejtimi i Barcelonës.

Merkatoja e dobët, dështimet radhazi në Ligën e Kampioneve si dhe konflikti i hapur me Lionel Mesin në verë, të cilin nuk e la të largohej u bënë shkak të rritjes së pakënaqësisë dhe besimit ndaj tij. Ky lajm vjen 24 orë para supersfidës që Barcelona luan ndaj Juventusit në Ligën e Kampioneve.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventus merr lajmin, del përgjigja e tamponit për Ronaldon

Publikuar

-

Nga

Cristiano Ronaldo nuk ia del dot. Portugezi ka rezultuar sërish pozitiv në testin e radhës. Në këto kushte, ai do jetë munegsa e madhe e Juves në takimin e nesërm ndaj Barcelonës, e vlefshme për Champions League.

Ky nuk është një lajm i mirë për trajnerin Pirlo, i cili duhet të mendojë formacionin pa yllin kryesor. Juventus synon të jetë protagonist në këtë sezon në gjitha kompeticionet, por fillimi nuk ka qënë më i miri i mundshëm.

   

LEXO TE PLOTE