Connect with Us

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Aktualitet

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Publikuar

-

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë rezultojnë 76 raste pozitive. Nga ku vetëm brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes.

Numri total i rasteve pozitive është 14.839 raste nga 59.571 persona të dyshimtë me koronavirus dhe 604 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 165 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11.949 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.286.

LEXO EDHE:  Falsifikimi i parave/ 250 raste në 6 muaj

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 12 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Klinë 9 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Podujevë 5 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Drenas, Malishevë, Prizren, Rahovec dhe Shtime.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane

Publikuar

-

Nga

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka folur në lidhje me atentatin qe ndodhi mbrëmë në Tiranë, ndaj ndaj Preng Gjinit.

Vasili u shpreh se  deklaratat e ministrit dhe të kreut të grupit parlamentar të PS-së se “ngjarje të tilla ndodhin në të gjithë botën”, nxisin akoma më shumë  krimin.  Sipas tij edhe vetë policia e shtetit është politizuar.

“Shpërthimi në mes të Tiranës, Ministri i Brendshëm  dhe kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla thanë se kështu ndodh në të gjithë botën. Unë them se në të gjithë botën ka rend dhe siguri.Cilës botë i referohen ata? Në botën europiane, këto janë ngjarje të padëgjuara. Në Europë kur ndodhin, ka dorëheqje dhe nuk ndodh që të ketë atentate dhe ngjarje kriminale të rënda e të thuhet kështu.

LEXO EDHE:  Shifra shqetësuese nga Kosova/ Tetë të vdekur dhe 147 raste të reja me Covid

LEXO EDHE:  Shtyhet votimi i liberalizimit të vizave për Kosovën

Me pak fjalë, iu thuhet qytetarëve që vazhdoni e kryeni krime se kështu ndodh kudo. PD ka thënë se Policia e Shtetit është politizuar”, tha Vasili në një intervistë për News 24.

LEXO TE PLOTE

Bota

Covid në Spanjë/ Madridi rivendos kufizime në zonat me numër të lartë rastesh të reja

Publikuar

-

Nga

Covid në Spanjë/ Madridi rivendos kufizime dhe bllokime në zonat me numër të lartë rastesh të reja

Rajoni i Madridit, një nga më të prekurit nga koronavirusi në Spanjë, filluar nga dita e premte do të vendosë kufizime të tjera në zonat me numër të lartë rastesh të infektuarish.

“Ne jemi duke marrë masa, por nuk janë të mjaftueshme. Asgjë nuk do të funksionojë nëse nuk jemi përgjegjës. Ka pasur një relaksim të sjelljeve…”- paralajmëroi Antonio Zapatero, kreu i ekipit anti-Covid të Madridit.Autoritetet në kryeqytetin spanjoll gjithashtu shpresojnë të fillojnë përdorimin e testeve të shpejta duke filluar nga java e ardhshme.

LEXO EDHE:  Shifra shqetësuese nga Kosova/ Tetë të vdekur dhe 147 raste të reja me Covid

LEXO EDHE:  Shkon në 29 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Që kur kufizimet u lehtësuan dhe testimi masiv filloi në fund të qershorit, shpërthimet e koronavirusit janë rritur me disa herë në Spanjë, duke tejkaluar vendet e tjera të goditura rëndë, si Mbretëria e Bashkuar, Italia apo Franca./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Fake News i portalit të Metës, Blushit dhe Lulit

Publikuar

-

Nga

Portali i zyrtarëve të Ilir Metës, që janë miq të botuesit Enton Abilekaj, i cili paguhet edhe nga Ben Blushi, Digitalb apo Top Channel, i njohur për lidhjet e forta me zyrtarët e korruptuar të Ilir Metës dhe Desadën e propagandës së PD-së, sot ka hedhur një lajm, një fake news qesharak, dhe po aq të pavlerë sa vetë shkrimi ku qëllimi është që një gjyqtare të akuzohet se është mbesa e Jozefina Topallit.

Jozefina e ka mbesë atë gjykatësen, aq sa ka mbesë Desadën kunati i Lulit. Në fakt kunati është përtej Desadës, ndoshta do të duhej ta krahasonim me Odetën.

Pagesa e Ben Blushit, per Dosjen

Si qëndron e vërteta

Por, gjithësesi fakti është një dhe vetëm një. Ajo gjykatësja është e Lulzim Bashës, jo e Jozefina Topallit. Dhe nuk është aspak mbesa e saj, por është mbesa e Vullnet Topallit, ish-drejtorit të Policisë Bashkiake në Tiranë, kandidatit për deputet të Lulzim Bashës. Por kur PD e shikon nga zëdhënësat e qeverive të PS e ngatëron kalin me gomarin.

Por, edhe sikur të ishte mbesa e Jozefinës, kur Luli nuk mban përgjegjësi për kunatin, kur kunati nuk mban përgjegjësi për Odetën. Kur Desada nuk mban përgjegjësi për fake news dhe propagandën e shpifur çdo ditë, mëngjes, drekë, darkë, për çfarë duhet të mbante përgjegjësi Jozefina? Për një gjykatëse të GJKKO e cila mban të njëjtin mbiemër si Zonja Topalli, por në fakt është edhe një Topalli tjetër në PD, dhe ky është i Lulit, Vullneti.

LEXO EDHE:  Vonesa e drejtësisë për viktimat e luftës në Kosovë dhe “hendeku i përgjegjësisë”

LEXO EDHE:  Shkon në 29 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

   Desada Metaj, Vojo Bregu, Enton Abilekaj

Nuk ka asnjë lidhje me Jozefinën apo familjarët e saj. Fake News e prodhuara në fabrikat e neveritshme të propagandës së Lulzim Bashës apo Ilir Metës, të financuar nga Ben Blushi i Top Channel, ortaku i koncesioneve korruptive të qeverisë, që sot hapësirën e një portal e ka vënë për të gënjyer publikisht dhe për të ngritur një tymnajë, që duket se i nxori sërish blof, si ato gënjeshtrat e Benit, Likes dhe Lulit, Desada & Co, pa folur për hajdutët e LSI-së në tavolinat e tyre./ CNA.al

 

Ben Blushi qurravitet nga portali i Abilekajt/ Ja sa e paguan Vjollca Hoxha çdo muaj

Sherri për pagesën e burrit të Desada Metës/ PD thyen heshtjen, akuza të forta ndaj drejtoreshës së AlbpetrolZbulohen fijet/ Desada Metaj dhe lidhjet e Republikës së re me Rilindjen, dhjetra mijë euro pagesa

Burri i Desada Metës “mollë sherri” në Albpetrol/ Zbulohet emaili dhe ndërhyrja e Ballukut për pagesën

Basha dhe Desada i rikthehen “dashurisë” të 15 viteve

Si e përdori Lolitën për shantazh biznesmeni i LSI

LEXO TE PLOTE