Connect with Us

Zbardhen detajet tronditëse të vrasjes në Bathore/ Konflikti nisi për shkak të moralit

Kronika

Zbardhen detajet tronditëse të vrasjes në Bathore/ Konflikti nisi për shkak të moralit

Publikuar

-

Zbardhen detajet tronditëse të vrasjes në Bathore/ Konflikti nisi për shkak të moralit

Janë zbardhur detajet e para të vrasjes në Bathore.

Sipas informacioneve, mësohet se kunati ka qëlluar disa herë me armë në drejtim të bashkëshortes së vëllait të tij.

Pas vrasjes autori është larguar me shpejtësi dhe policia është vënë në ndjekje të tij.

Dyshohet se vrasja ka ndodhur për shkak të moralit, pasi mendohet se kunatit nuk i kanë pëlqyer disa sjellje të nuses së vëllait të tij.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.09.2020, rreth orës 17:40, në Bathore, në rrugën “Apollonia”, pas një konflikti të çastit, për motive ende të paqarta dyshohet se shtetasi A.T., ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij, shtetasen J.H.

LEXO EDHE:  Video- 45 vite ne Policinë Rrugore/ Ja surpriza e Ministrisë se Brendshme

Menjëherë forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijon krehjen e zonës për kapjen e autorit.

Gjithashtu është ngritur Grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjobiten 688 persona që lëvizin pa maska/ Policia apel qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Gjobiten 688 persona që lëvizin pa maska/ Policia apel qytetarëve

Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 688 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse.

Krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vendosur maskat mbrojtëse edhe gjatë orëve të mbrëmjes. Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar edhe 556 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse. Për këtë arsye, secili prej tyre është ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë.

Gjithashtu, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 132 pasagjerë që janë konstatuar pa maska në automjete private (pa lidhje familjare me drejtuesin e mjetit) dhe pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik.

LEXO EDHE:  Historia e konfliktit Aliaj-Çiço/ Emrat e 4 të vrarëve dhe 5 të plagosurve

LEXO EDHE:  Operacioni i RENEA-s në Nikël/ Zbardhen emrat e të arrestuarve

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 13 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Policia e Shtetit falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, pronarët e lokaleve të respektojë protokollet e sigurisë dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e punonjësve të Policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina del nga rruga në Lushnje dhe përfundon në kanal/ Plagosen tre persona

Publikuar

-

Nga

Makina del nga rruga në Lushnje dhe përfundon në kanal/ Plagosen tre persona

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Bishti i Zhurit- Çermë në autostradën Rrogozhinë-Lushnje.

Mësohet se një automjet tip “BMW X5” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal në llamarinat e një barake anës rrugës.

Si pasojë e aksidenti kanë kanë mbetur të plagosur 3 persona.

Tre personat e plagosur janë dërguar në spitalin e Lushnjës dhe mësohet se janë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Ekskluzive- Flet Paulin Gega: Nuk jam arratisur, jam me pushime/ Gati të përballem me institucionet

LEXO EDHE:  Elbasan/ Policia zbulon një skelet njeriu

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit por paraprakisht dyshohet se shkak është bërë shpejtësia tej normave./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërndante drogë me doza të vogla/ Arrestohet 38-vjeçari në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Arrestohet hajduti i banesave dhe protofolave/ 46 vjeçarit i gjendet edhe drogë në shtëpi

Policia ka goditur një tjetër rast i tentativës për të shpërndarë lëndë narkotike në doza të vogla.

Mësohet se blutë e Shkodrë kanë arrestuar në flagrancë shtetasit me iniciale E. P. 38 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër,

Forca Posaçme Shqiponja” të DVP Shkodër, në vendin e quajtur Xhabije, Shkodër gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur me vete një sasi dozash lëndë narkotike.

Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjet një sasi lëndë narkotike cannabis sativa, gjithësej 52 doza me peshë totale 51.8 gramë kanabis.

LEXO EDHE:  Goditen 6 raste të prodhimit dhe shitjes së narkotikëve/Sekuestrohen 1772 kg drogë

LEXO EDHE:  Ekskluzive- Flet Paulin Gega: Nuk jam arratisur, jam me pushime/ Gati të përballem me institucionet

Ndërkaq, materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE