Connect with Us

Vrasja e Kastriot Reçit/ Lleshaj: Është e pavend që unë të merrem më këtë ngjarje

Politikë

Vrasja e Kastriot Reçit/ Lleshaj: Është e pavend që unë të merrem më këtë ngjarje

Publikuar

-

Shënim/ Gënjeshtrat e Sandër Lleshajt

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion  e “Open” ka po flitet  lidhur me atentatin me tritol në mes të Tiranës, ku u plagos rëndë Preng Gjini.

Lleshaj tha se të gjitha raportimet për atentat për shkak të hasmërisë me fisin Reçi, janë thjesht teori, duke mos pranuar të japë shumë detaje

“Është e pavend që unë të merrem më këtë ngjarje. Nuk duhet të bëjmë lidhje, pasi ende ngjarja është e pazbardhur, por kam thenë se jemi shumë afër. Kishim një pistë, por në momentin e fundit, devijoi. Të  mos bëjmë hetim publik për ngjarjet.

Nuk mund të flas me emra dhe të bëj ndërlidhje. Nse ju po thoni që kjo që ka ndodhur është shpagimi për vrasjen e Reçit, janë thjesht hipoteza, edhe pse nuk përjashtohen.

LEXO EDHE:  Kulla pas Hotel Tiranës do të jetë qendër tregtare

Shqipëria ka një arsenal të madh eksplozivi të paligjshëm. Ka patur jo një grup, por shumë grupe kriminale, por ka edhe celula të tjera, është një biznes criminal”, tha Lleshaj./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjimnazistët të pakënaqur me sistemin arsimor/ Këlliçi: Të rinjtë janë lënë pas dore nga qeveria!

Publikuar

-

Nga

Gjimnazistët të pakënaqur me sistemin arsimor/ Këlliçi: Të rinjtë janë lënë pas dore nga qeveria!

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka zhvilluar sot një takim me të rinj dhe të reja të gjimnazeve të Tiranës.

Teksa ka ndarë dhe disa foto në rrjetet sociale, Këlliçi shkruan se të rinjtë ndihen të lënë pas dore dhe ndihen të papërfaqësuar në spektrin poltik.

“Strukturat e gjimnazeve fuqizohen dita ditës me energjinë dhe dinamizmin fantastik të nxënësve në të gjithë Tiranën. Këtë të Shtunë ishim me gjimnazistët e “Protagonistët”, “KINGS Tirana” dhe “Sinan Tafaj”.

LEXO EDHE:  Shkrumbohet banesa në mes të Tiranës

LEXO EDHE:  Kulla pas Hotel Tiranës do të jetë qendër tregtare

Gjimnazistët shprehën haptazi pakënaqësitë e tyre në lidhje me sistemin arsimor dhe politikat rinore në Shqipëri. Ata ndihen të lënë pas dore dhe të papërfaqësuar në spektrin politik. Qëndrimet e tyre reflektojnë nevojën e menjëherëshme për ndryshime demokratike në vend.

Ata janë të bindur se pjesëmarrja e të rinjve në politikë, është tejet e rëndësishme dhe kësisoj 25 Prilli është së pari beteja e tyre. Sëbashku, të gjithë shkojmë të bindur drejt fitores në 25 Prill!”/CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Negociatat nuk hapen as në 2025-ën”/ Meta del me parashikimin e frikshëm

Publikuar

-

Nga

“Negociatat nuk hapen as në 2025-ën”/ Meta del me parashikimin e frikshëm

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në rrjetet sociale ku shprehet se refuzimi i BE-së për pritjen e Komisionit të Venecias, në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor , do të konkludojë në moshapjen e negociatave këtë vit.

Madje Meta shkon dhe më tej ku shton se bllokimi i çeljes së negociatave do të vazhdojë deri në zgjedhjet e tjera të pas 25 prillit 2021.

“Miratimi i Kushtetutës në vitin 1998, mbi të gjitha ishte konsensual, pikërisht për shkak se mori votëbesimin e popullit.

Për fat të keq, ky votëbesim është përdhosur disa herë përgjatë këtyre dy dekadave, me ndryshime kushtetuese të nxituara, të pakonsultuara dhe të udhëhequra nga interesa politike afatshkurtra.

Precedenti i parë ishte ai i vitit 2008, që i dha një goditje në zemër sistemit parlamentar dhe na çoi këtu ku jemi sot, nga demokracia parlamentare, në demokracinë e kryetarëve dhe të oligarkëve.

LEXO EDHE:  Video-Ish deputetja debaton me Lleshajn/ Fjalët për pallatin shoqëroi me akt ekpertize, kërko falje

LEXO EDHE:  Video-Ish deputetja debaton me Lleshajn/ Fjalët për pallatin shoqëroi me akt ekpertize, kërko falje

Kjo është arsyeja pse 97 copë deputetë e refuzuan apelin e Bashkimit Europian dhe votuan për bllokimin e çeljes së negociatave, jo deri në 25 prill 2021, se kjo është e padiskutueshme, por deri në zgjedhjet e tjera të pas 25 prillit 2021.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Grida Duma leksion Ramës/ Mbajtja e fjalës është gjithçka…

Publikuar

-

Nga

Video-Grida Duma leksion Ramës/ Mbajtja e fjalës është gjithçka…

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka publikuar një video, ku nxjerr zbuluar kryeministrin Rama për premtimet e pambajtuara.

Krahas videos ajo shkruan se Rama do ikë dhe do mbajë përgjegjësi për zhvatjen, mashtrimin, varfërinë dhe përçmimin që i bëtë shqiptarëve.

“Premtimet janë detyrime!

Kjo është politika, kjo është qeverisja.
Rama ka premtuar dhe nuk ka realizuar; do ikë dhe do mbajë përgjegjësi!

Fjala, mbajtja e fjalës është gjithçka në politikë, gjithçka!
Kushdo guxon t’ju thotë që nuk më kërkoni dot llogari për të shkuarën, degdiseni në të shkuarën.

LEXO EDHE:  Plagosja e 30 vjeçarit te “5 Maji”/ Policia jep detaje, identifikohet autori

LEXO EDHE:  Kulla pas Hotel Tiranës do të jetë qendër tregtare

Po, po, llogari deri në fund për zhvatjen, mashtrimin, varfërinë dhe përçmimin që i bëtë shqiptarëve.

25 Prilli nis ndryshimin jetësor; do rinisim zhvillimin dhe mirëqenien për çdo shqiptar.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE