Connect with Us

“Udhëheqësja” me parime që i duhet Lulit/ Letra që e turpëron

Politikë

“Udhëheqësja” me parime që i duhet Lulit/ Letra që e turpëron

Publikuar

-

Basha e thotë troç/ Reformën Zgjedhore po e bëjmë vetëm se na e vendosi kusht BE

Dje CNA.al ka raportuar në lidhje me “këshilltaren mizerabël”, e cila në fakt është “udhëheqësja” me parime, që i duhet Lulzim Bashës.

Mirela Bogdani nëpërmjet një gënjeshtre publike në rrjetet sociale, ka thënë se ishte ajo personi që kishte propozuar mënyrën e përzgjedhjes së kandidatëve të PD-së, sipas modelit britanik. Model që në fakt duket se në Shqipëri Lulit më shumë po i hap probleme, sesa po ia zgjidh ato.

Zbulohet “këshilltarja mizerabël” e Lulzim Bashës/ Si i gënjeu publikisht demokratët

Nga ana tjetër kjo duket të jetë vetëm një lëvizje, duke pretenduar se ia ka lënë përzgjedhjen e kandidatëve një komisioni, që më pas të justifikojë humbjen dhe për të mbrojtur karrigen e tij. Që mesa duket tani ka shumë servila dhe shërbëtorë apo “udhëheqësa” të tipit Mirela Bogdani.

Por, le të shohim pak Mirela Bogdanin

Kjo e fundit, që na vjen si gënjeshtare propozuese, sepse Lulzim Basha e kishte artikuluar që në vitin 2017 se do të ishte baza që do të përzgjidhte kandidatët, është një person që është përjashtuar nga gara e konservatorëve britanikë.

Ajo ka tentuar të garojë dikur, por për shkak të qëndrimeve që kishte mbajtur ndaj myslimanëve, është përjashtuar nga kjo garë.

CNA.al ka mundur të sigurojë një letër të Komunitetit Mysliman dhe qëndrimeve që kanë mbajtur ata kundër këshilltares, apo “udhëheqëses” së Lulit.

LEXO EDHE:  “Kemi një marrëveshje…”/ Yuri Kim përgëzon Ramën, “kërcënon” Bashën: Topi është në dorën tënde

Nga ana tjetër mund të theksojmë se Mirela Bogdani është një personazh me parime të mëdha politike, që nuk ka shëtitur në asnjë parti. Gjithmonë ka qënë një “demokrate” e bindur dhe kontribuese e madhe.

Këtu mund të kujtojmë se ajo kandidoi dikur për nënkryetare në PR. Pasi humbi garën në partinë e Fatmir Mediut, ç’bëri?

Shkoi në një parti tjetër, u bashkua me FRD-në e Bamir Topit, ishte anëtare e tij në Këshillin Bashkiak dhe votoi të gjitha apo shumicën e vendimeve që kërkonte Erion Veliaj,

Mirela Bogdani është aleatja e kryebashkiakut të Tiranës. Atij që sot duket si trashëgimtari i Edi Ramës, njeriu që erdhi në krye të Bashkisë i mbështetur nga Bamir Topi dhe Mirela Bogdani, Këshilltarja e FRD-së.

Dhe të mos harrojmë që në mandatin e parë Erion Veliaj ishte në aleancë me Mirelen dhe Monën. Me LSI-në dhe FRD-në.

Këto janë disa nga faktet për një “udhëheqëse” solide të paepur dhe të moralshme në poltitikë, si Mirela Bogdani. Që nga përjashtimi nga kandidimi në Angli, deri tek aleancat me Erion Veliajn apo largimet nga një parti në tjetrën./ CNA.al

Zbulohet “këshilltarja mizerabël” e Lulzim Bashës/ Si i gënjeu publikisht demokratët

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vidhnin automjete luksi në BE/ Arrestohen 17 persona, mes tyre edhe shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Një operacion i organizuar nga EUROPOL në 22 vende ka çuar në pranga 17 persona mes të cilëve edhe shqiptarë.
Nga hetimet ka rezultuar se këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin vidhnin automjete luksi në vendet e BE. Ky operacion u përqendrua në pikat e kalimit të kufirit dhe aktivitetet brenda 17 vendeve të BE dhe 5 të Ballkanit Perëndimor.

Në bashkëpunim me prodhuesit, oficerët e kontrollit kufitar në kufirin e jashtëm të BE parandaluan kontrabandimin e shumë automjeteve të vjedhura jashtë vendit. Policia greke arriti të ndalon 15 automjete nga kompanitë me qira të cilat grabitësit u përpoqën t’i nxirrnin jashtë Bashkimit Europian.

Gjatë kontrolleve në kuadër të operacionit për parandalimin e vjedhjes së makinave, autoritetet kapën edhe 2985 emigrantë të paligjshëm gjatë rrugës për në BE përmes rrugëve tokësore dhe detare. Vendet kryesore të destinacionit të emigrantëve ishin Gjermania dhe Italia. FRONTEX ngriti një Qendër Koordinimi në selinë e saj në Varshavë, ku oficerë nga vendet pjesëmarrëse shkëmbyen informacione./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Tërbimi” në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Tërbimi në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Ish-deputeti Ervin Salianji, pasi u përjashtua nga lista e kandidatëve për deputetë nga komisioni “Ruli-Luli”, ka filluar një lëvizje kundër Lulzim Bashës.

Një ditë më parë, Ervin Salianji ka shkuar në qarkun e Korçës. Aty ku votojnë 135 mijë banorë, ku PD-ja merr 42 mijë vota, Ervin Salianji ka mundur të mbledhë 200 vetë.

Prej disa ditësh ka punuar babai dhe familjarë të tij, të cilët i kanë ftuar njerëzit jo në takim me Ervinin, por në një aktiv të degës. Pra, duke thënë se do të mblidheshin strukturat e PD-së dhe duke gënjyer edhe më tej akoma, duke thënë se do të vinte edhe Lulzim Basha në këtë takim. Por, Luli nuk shkoi.

Ai thjeshtë dhe vetëm mblodhi një grusht njerëzish dhe bëri një video për ti bërë karshillëk dhe për t’i “kërcitur” dhëmbët Lulzim Bashës. Për t’i thënë se ai ishte atje.

Por, ata që e dinë dhe e njohin politikën. Ata që i dinë dhe i njohin strukturat, e kuptojnë shumë mirë se çfarë do të thotë të mbledhësh 200 vetë, pjesë e strukturave të dy bashkive, të cilat kanë bashkë rreth 200 mijë votues, ku gati 70 mijë prej tyre votojnë si në Korçë edhe në Maliq.

LEXO EDHE:  “Tërbohet” Edi Paloka/ Akuza Bashës, se e paguan Rama

LEXO EDHE:  Qytetari fundos Veliajn/ Zbulon lidhjet e tij me narkotrafikantin

Pra, ajo e djeshmja ka qënë vetëm show kërcënues i Salianjit duke përdorur strukturat e PD-së. Që nuk është e lehtë ta heqë nga lista as Genc Ruli, as Bujar Nishani dhe as Lulzim Basha.

Pasi ai dje ka “nxjerrë dhëmbët”, duke kërcënuar hapur se në rast se hiqet do të vazhdojë lëvizja dhe mund të jetë ai një nga ata që mund të themelojë një parti përballë Lulzim Bashës./ CNA.al

Katër gënjeshtrat e Ervin Salianjit/ Humbi qarkun, bashkinë, komunën dhe fshatin e tij

 

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së

E lanë jashtë listës/ Salianji protestë kundër Rulit e Bashës në Korçë

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt

Publikuar

-

Nga

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt

Kryeministri Edi Rama vijon të këmbëngulë për mbylljen e grevës së naftëtarëve të Ballshit.

Rama shprehet i vendosur se nuk do të ulet në tavolinë për të biseduar me ta, pa u mbyllur greva.

“Miqtë e mi jo, më vjen keq po ne nuk do të ulemi dot në tavolinë pa u mbyllur greva! Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime dhe unë s’kam shkop magjik!”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE