Connect with Us

Shpërthimi i makinës te Vasil Shanto/ Dyshohet për atentat me eksploziv

Kronika

Shpërthimi i makinës te Vasil Shanto/ Dyshohet për atentat me eksploziv

Publikuar

-

Shpërthimi i makinës te Vasil Shanto/ Dyshohet për atentat me eksploziv

Janë zbardhur detajet e para nga shpërthimi i fuqishëm në zonën e Vasil Shantos në Tiranë.

Mësohet se një makinë ka shpërthyer mbi urë, teksa ka qenë duke lëvizur.

Ndonëse paraprakisht u raportua se mund të kishte një viktimë, policia nuk e ka konfirmuar ende diçka të tillë.

Burime nga blutë bëjnë me dije se nga makina është nxjerë një djalë, i cili është dërguar menjëherë në spitalin e Traumës me shenja jete.

Dyshohet se makinës mund t’i jetë bërë atentat me lëndë plasëse të montuar në pjesën e përparme të makinës.

LEXO EDHE:  Skandali/ Gjoba masive shqiptarëve në Kakavijë

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj, ndërsa pritet të hedhë më shumë dritë mbi shpërthimin e fuqishëm./ CNA.al

Shpërthim i fuqishëm në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthen në flakë makina e vëllait të Bujar Nishanit/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthen në flakë makina e vëllait të Bujar Nishanit/ Dyshimet e para

Një makinë ka shpërthyer ditën e sotme në flakë pranë pallatit të sportit “Ramazan Nalja” në Durrës.

Raportohet se makina është në pronësi të Ilir Nishanit, vëllait të ish-presidentit Bujar Nishani.

Nga informacionet paraprake, raportohet se makina ka qenë në lëvizje në momentin e shpërthimit, ndërsa fatmirësisht vëllai i Nishanit nuk ka marrë dëmtime, pasi ka dalë në kohë nga makina.

LEXO EDHE:  Ja kush janë 15 personat më të rrezikshëm, të shpallur në kërkim nga Policia e Tiranës

LEXO EDHE:  Ja kush janë 15 personat më të rrezikshëm, të shpallur në kërkim nga Policia e Tiranës

Dyshohet se shkak i shpërthimit të ketë qenë një defekt me impiantin e gazit. Ndërkohë, policia dhe forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje për të vënë nën kontroll situatën dhe për të zbuluar shkaqet e plota të shpërthimit të makinës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër

Policia ka arrestuar në flagrancë një person për që ushtronte lojëra fati në Shkodër.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.P., 45 vjeç, të cilit iu gjetën dhe sekuestruan në ambientet e lokalit në pronësi të tij, një sasi birre në shishe pa pullë fiskale, një tavoline pokeri, dy pako letra bixhozi dhe një pako çipsa për lojë pokeri.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë edhe shtetasin J. P., 37 vjeç, për veprën penale “Organizim i lotarive të palejuara“, pasi kishte në pronësi tavolinën e pokerit që u gjet në lokalin e 45-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Përndoqi një gazetare, arrestohet 33-vjeçari

LEXO EDHE:  “Sektorët e ekonomisë po vuajnë masivisht”/ Teliti: Prej muajsh jemi në recesion të thellë

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të vriste me armë 37-vjeçarin/ Policia parandalon krimin, arreston në flagrancë të riun

Publikuar

-

Nga

Tentoi të vriste me armë 37-vjeçarin/ Policia parandalon krimin, arreston në flagrancë të riun

Rreth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme, në ambientet e një lokali në fshatin Vrakë të Shkodrës janë konfliktuar dy persona, por sherri ka degjeneruar në përdorimin e armëve.

Mësohet se i riu me iniciale K.K., 20 vjeç, ka tentuar të vrasë për motive të dobëta, me armë zjarri, shtetasin J. P., 37 vjeç, banues në Shkodër, duke e qëlluar një herë me armë zjarri pistoletë, por pa i shkaktuar dëmtime trupore.

Falë reagimit në kohë, shërbimet e Policisë kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit që do kishte pasoja të rënda për jetën.

LEXO EDHE:  “Sektorët e ekonomisë po vuajnë masivisht”/ Teliti: Prej muajsh jemi në recesion të thellë

LEXO EDHE:  Një sqarim i panevojshëm për fotot e Salianjëve & CO

20-vjeçari, sapo ka parë Policinë është larguar me shpejtësi, por është kapur gjatë ndjekjes. Shërbimet e Policisë bënë të mundur edhe gjetjen dhe sekuestrimin e armës së zjarrit pistoletë me silenciator, të cilën autori e hodhi në rrugë gjatë ndjekjes së Policisë, si dhe automjetin me të cilin ai tentoi të largohej./ CNA.al

LEXO TE PLOTE