Connect with Us

Regjistrohet tjetër vatër zjarri/ Përshihet nga flakët kodra e Vahinit

Kronika

Regjistrohet tjetër vatër zjarri/ Përshihet nga flakët kodra e Vahinit

Publikuar

-

Regjistrohet tjetër vatër zjarri/ Përshihet nga flakët kodra e Vahinit

Me ardhjen e stinës së verës, bëhen edhe më shqetësuese zjarret në zonat pyjore apo në zonat me pisha.

Një vatër zjarri raportohet se është regjistruar në kodrën e Vahinit në Lushnje.

Lajmin e ka bërë të ditur ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka publikuar pamjet e zjarrit dhe ngre akuza ndaj qeverisë.

“Kodra e Vahinit në Lushnjë në flakë, Narkoqeveria në orgji. Sb”, shkruan ai në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Kryebashkiaku i Poliçanit rreh për vdekje mësuesin (Emri)

Ndërkohë, ende nuk raportohet për shkaqet e zjarit, por pritet që të ndërhyjnë forcat zjarrfikëse dhe policia të hedhë më shumë dritë mbi ngjarjen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video-Makinat bëhen copë në Lezhë/ Katër të plagosur

Publikuar

-

Nga

Video-Makinat bëhen copë në Lezhë/ Katër të plagosur

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në autostradën Lezhë- Shkodër, në afërsi të Kryqëzimit të Raboshtës.

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë, njëra ka dalë jashtë rruga.

Bëhet me dije se nga ky aksident janë plagosur katër persona. Përplasja mes makinave ka qenë shumë e fortë, duke sjellë dëmtim të makinave.

Nga aksidenti, është bllokuar qarkullimi përgjatë autostradës./CNA.al


LEXO EDHE:  Gjendet i mbytur një person në Kavajë

LEXO EDHE:  Elbasan/ Tentoi të vidhte një banesë, arrestohet në flagrancë 50 vjecari

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shënohet viktima e parë shqiptare në Izmir/ 62-vjeçarja gjendet e vdekur nën rrënojat e pallatit duke përqafuar të birin

Publikuar

-

Nga

Shënohet viktima e parë shqiptare në Izmir/ 62-vjeçarja gjendet e vdekur nën rrënojat e pallatit duke përqafuar të birin

Është shënuar viktima e parë shqiptare si pasojë e tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë ditën e djeshme.

Ajo është Nazmiye Doraya (Nazmie Doraja) 62 vjeçe nga Prishtina, por rezidente në Izmir prej një kohe të gjatë.

E ndjera është gjetur nën rrënojat e pallatit e përqafuar me të birin, i cili  tashmë ndodhet në gjendje të rënduar në spital./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia bën namin me gjoba/ Ndëshkon 765 qytetarë dhe 3 administratorë lokalesh

Publikuar

-

Nga

Policia bën namin me gjoba/ Ndëshkon 765 qytetarë dhe 3 administratorë lokalesh

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë, 765 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse, 8 prej të cilëve janë shoqëruar në komisariat.

Gjithashtu, janë ndëshkua me masën 1.000.000 lekë secili, 3 administratorë lokalesh, pasi nuk respektuan protokollet e sigurisë.

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, nga Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore janë evidentuar 765 qytetarë që nuk kishin maskat mbrojtëse, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë konstatuar 3 lokale, në ambientet e të cilëve kishte muzikë pas orës 20:00 dhe nuk respektoheshin protokollet e sigurisë që kanë si qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Secili prej administratorëve të këtyre lokaleve është ndëshkuar me masën administrative 1.000.000 lekë.

LEXO EDHE:  Patozi për Berishën dhe Komisionin e PD/ Diskutimet kanë nisur mbrapsht

LEXO EDHE:  Gjendet i mbytur një person në Kavajë

Gjatë këtyre kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 8 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Policia e Shtetit falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, të respektohet me rigorozitet vetëkarantinimi i detyrueshëm nga ata qytetarë që janë të prekur me COVID-19, pronarët e lokaleve të respektojnë protokollet e sigurisë dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e punonjësve të Policisë, pasi Policia e Shtetit është në shërbim të qytetarëve, për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e tyre, ndaj dhe është i rëndësishëm zbatimi i kësaj mase mbrojtëse sepse parandalon infektimin me COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE