Connect with Us

“Puthe flamurin te by*ha e laraskës se të bëri sheik”/ Qytetarët nuk ndalin akuzat ndaj Metës

Politikë

“Puthe flamurin te by*ha e laraskës se të bëri sheik”/ Qytetarët nuk ndalin akuzat ndaj Metës

Publikuar

-

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Presidenit Ilir Meta ka publikaur një foto teksa puth flamurin shqiptar, ndërsa thekson se koha për të mbrojtur demokracinë është tani.

Mirëpo të shumta kanë qenë reagimet nga qytetarët të cilët ngrenë akuza ndaj presidentit Meta.
Qytetarët i kërkojnë Metës të largohet nga Shqipëria ndërsa e akuzojnë atë për vjedhje dhe shkatërrim të vendit.

Nese e do shume Shqiperine, beji nje te mire: ik ti bashke me gjithe sojin tend majtas e djathtas, keta qe jane ne pushtet dhe ata qe s’jane dhe zhdukuni njehere e mire e na lini te qete te ndertojme nje Shqiperi sic duhet. Ju jeni arsyeja pse Shqiperia jone eshte kaq keq, pse njerezit vuajne kaq shume, grykesia juaj. Nuk ngopeni me asgje…” shkruan një komentues.

Një tjetër qytetar komenton: Puthe flamurin.. puthe te bytha e laraskës.. se ai flamur të bëri sheik.. përse jo!!

“Nje nder shkaktaret jeni dhe ju te 500 mij Shqiptarve te larguar

LEXO EDHE:  Protesta e banorëve të Astirit/ Meta apel institucioneve shtetërore

“Tani eshte koha se po te nxjerin te gjitha pislliqet ty dhe ke frik mos bije brenda dhe kerkon te besh trazira per te shpetuar”bythen tende si mos te ikim ne nga shqipria kur ju nuk ngopeni kur duke mos len asnjegje per popullin dhe ata qe kan ngelur aty jam shok e miq te partive qe marin lekun kotsepse me nje rrog 250 -300 milek nuk mund te mbash familjen

“Mos beni si patriot sepse keni 30 vite qe e keni shkateruar,plackitur e shutur kete vend,vetem zoti jep drejtesi tek juve se njeriu s ju ben gje”, janë disa nga komentet e shumta të qytetarëve në faqen e tij në Facebook./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vidhnin automjete luksi në BE/ Arrestohen 17 persona, mes tyre edhe shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Një operacion i organizuar nga EUROPOL në 22 vende ka çuar në pranga 17 persona mes të cilëve edhe shqiptarë.
Nga hetimet ka rezultuar se këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin vidhnin automjete luksi në vendet e BE. Ky operacion u përqendrua në pikat e kalimit të kufirit dhe aktivitetet brenda 17 vendeve të BE dhe 5 të Ballkanit Perëndimor.

Në bashkëpunim me prodhuesit, oficerët e kontrollit kufitar në kufirin e jashtëm të BE parandaluan kontrabandimin e shumë automjeteve të vjedhura jashtë vendit. Policia greke arriti të ndalon 15 automjete nga kompanitë me qira të cilat grabitësit u përpoqën t’i nxirrnin jashtë Bashkimit Europian.

Gjatë kontrolleve në kuadër të operacionit për parandalimin e vjedhjes së makinave, autoritetet kapën edhe 2985 emigrantë të paligjshëm gjatë rrugës për në BE përmes rrugëve tokësore dhe detare. Vendet kryesore të destinacionit të emigrantëve ishin Gjermania dhe Italia. FRONTEX ngriti një Qendër Koordinimi në selinë e saj në Varshavë, ku oficerë nga vendet pjesëmarrëse shkëmbyen informacione./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Tërbimi” në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Tërbimi në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Ish-deputeti Ervin Salianji, pasi u përjashtua nga lista e kandidatëve për deputetë nga komisioni “Ruli-Luli”, ka filluar një lëvizje kundër Lulzim Bashës.

Një ditë më parë, Ervin Salianji ka shkuar në qarkun e Korçës. Aty ku votojnë 135 mijë banorë, ku PD-ja merr 42 mijë vota, Ervin Salianji ka mundur të mbledhë 200 vetë.

Prej disa ditësh ka punuar babai dhe familjarë të tij, të cilët i kanë ftuar njerëzit jo në takim me Ervinin, por në një aktiv të degës. Pra, duke thënë se do të mblidheshin strukturat e PD-së dhe duke gënjyer edhe më tej akoma, duke thënë se do të vinte edhe Lulzim Basha në këtë takim. Por, Luli nuk shkoi.

Ai thjeshtë dhe vetëm mblodhi një grusht njerëzish dhe bëri një video për ti bërë karshillëk dhe për t’i “kërcitur” dhëmbët Lulzim Bashës. Për t’i thënë se ai ishte atje.

Por, ata që e dinë dhe e njohin politikën. Ata që i dinë dhe i njohin strukturat, e kuptojnë shumë mirë se çfarë do të thotë të mbledhësh 200 vetë, pjesë e strukturave të dy bashkive, të cilat kanë bashkë rreth 200 mijë votues, ku gati 70 mijë prej tyre votojnë si në Korçë edhe në Maliq.

LEXO EDHE:  Protesta e banorëve të Astirit/ Meta apel institucioneve shtetërore

LEXO EDHE:  Qytetarët "kryëzojnë" Ramën: Vendin ia keni lënë mafies

Pra, ajo e djeshmja ka qënë vetëm show kërcënues i Salianjit duke përdorur strukturat e PD-së. Që nuk është e lehtë ta heqë nga lista as Genc Ruli, as Bujar Nishani dhe as Lulzim Basha.

Pasi ai dje ka “nxjerrë dhëmbët”, duke kërcënuar hapur se në rast se hiqet do të vazhdojë lëvizja dhe mund të jetë ai një nga ata që mund të themelojë një parti përballë Lulzim Bashës./ CNA.al

Katër gënjeshtrat e Ervin Salianjit/ Humbi qarkun, bashkinë, komunën dhe fshatin e tij

 

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së

E lanë jashtë listës/ Salianji protestë kundër Rulit e Bashës në Korçë

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt

Publikuar

-

Nga

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt

Kryeministri Edi Rama vijon të këmbëngulë për mbylljen e grevës së naftëtarëve të Ballshit.

Rama shprehet i vendosur se nuk do të ulet në tavolinë për të biseduar me ta, pa u mbyllur greva.

“Miqtë e mi jo, më vjen keq po ne nuk do të ulemi dot në tavolinë pa u mbyllur greva! Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime dhe unë s’kam shkop magjik!”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE