Connect with Us

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Kronika

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Benzi përplaset me kamionçinën te Ura e Gjolës në Fushë-Krujë/ Plagosen 2 persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Ersekë-Korçë.

Një mjet është përmbysur në këtë aks rrugor, për të shmangur përplasjen. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur lehtë dy persona.

Ndërkohë, policia dhe ambulanca ende s’kanë arritur në vendngjarje./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina merr flakë tek rrethrrotullimi i Saukut/ Shpëton shoferja

Publikuar

-

Nga

Një automjet ka marrë flakë në ecje tek rrethrrotullimi i Saukut në Tiranë.

Policia informon se automjeti është djegur pjesërisht teksa shoferja A.A, ka shpëtuar pa lëndime.

“Me datë 25.10.2020, rreth orës 20:00, tek rrethrrotullimi i Saukut, ka marrë flakë në lëvizje dhe është djegur pjesërisht mjeti me drejtuese shtetasen A.A., ku ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhet në vendngjarje dhe vijojnë punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet se është ngjarje aksidentale”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërcet arma në Vlorë/ Arrestohen dy persona, policia jep detaje

Publikuar

-

Nga

Sherr masiv në Elbasan/ Dyshohet për tre të lënduar

Patrulla e Policisë Kufitare në Triport Vlorë, rreth orës 19:00, në afërsi të Triportit, ka dëgjuar të shtëna me armë zjarri dhe mejëherë ka kërkuar ndihmën e Policisë së Rendit.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë Kufitare dhe Patrullat e Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Vlorë, të cilat falë reagimit në kohë bënë kapjen në flagrancë të shtetasve E. Ç., 26 vjeç dhe F. Z., 26 vjeç, të dy banues në Vlorë.

Gjithashtu, në vijim të veprimeve u sekuestrua dhe një armë zjarri pistoletë që e kishte shtetasi E. Ç., e cila dyshohet të jetë arma me të cilën ai ka qëlluar në ajër.

LEXO EDHE:  Tragjike në Korçë/ 50-vjeçari gjendet i varur në kasollen e bagëtive

LEXO EDHE:  Situatë shqetësuese nga Covid/ Katër viktima në 24 orë, mes tyre një i ri nga Korça

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet për zbardhjen e rrethaneve të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë në Vlorë/ Ka të plagosur

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë raportohen mbrëmjen e sotme nga Vlora.

Mësohet se një person ka mbetur i plagosur në zonën e Triportit në Vlorë. Ndërkohë nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarje dhe as detaje të tjera.

Autoritetet kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për zbardhjen e detajeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE