Connect with Us

Nishani replikë ish-ministres Shahini/ Nxorri në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë

Politikë

Nishani replikë ish-ministres Shahini/ Nxorri në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë

Publikuar

-

Afera e inceneratorëve/ Nishani: Grabitje më e dhunshme sesa ajo e Rinasit

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar pas deklarimeve të ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila u shpreh se opozita e kishin sulmuar për shkak të dialektit.

Me anë të një stausi në rrjetet sociale Nishani theksoi se Shahini ishte pjesë e nje qeverie që nxorri në shitje trojet e Kosovës.

“Nuk është dialekti i Kosovës që e bën të përçmuar marksisten ish-Ministre e Arsimit, por gjuha e helmatisur e guzhinës shqiptarofobe të çetnikëve serbë që rrjedh nga goja e qyqarëve të keqpërdorur, si ajo!

LEXO EDHE:  Covid-19 në Kosovë/ 193 raste raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orë

Anëtarja e qeverisë që nxori në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë historike.

Opozita e sotme në Shqipëri është kampione e çështjes kombëtare në tërësi dhe vlerave të Kosovës në veçanti.

Sepse ajo është krijuar si e tillë, ka sakrifikuar për atë dhe nuk do të reshtë kurrë të përballet për të”, shkroi ish-presidenti.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ti priten gishtat si në mesjetë”/ Meta bën propozimin ekstrem

Publikuar

-

Nga

“Ti priten gishtat si në mesjetë”/ Meta propozon masa ekstreme 

Presidenti Ilir Meta ka dalë sërish sot në mbrojtje të Kushtetutës, ndërsa thekson se nuk do të lejojë ti preket asnjë presje.

Në një prononcim për mediat nga qyteti Korçës, Meta ka folur me tone mjaft të forta, edhe në lidhje me zgjedhjet, ku propozoi edhe masa drastike për “ata që prekin votat”.

“Asnjë presje e Kushtetutës nuk do të preket. Ndërsa kush prek votat, le ti priten gishtat si në mesjetë. Meqë është hequr dënimi me vdekje”-tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta harron “qetësinë dhe dashurinë”/ Kërcënon publikisht Ramën

Publikuar

-

Nga

Meta harron “qetësinë dhe dashurinë”/ Kërcënon publikisht Ramën

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sërish sot kryeministrit Edi Rama në lidhje me akuzat e bëra në një dalje publike, ku tha se “Presidenti takohet skutave me subjekte të OFL-së”.

Në një prononcim për mediat nga Korça, Meta sfidoi Ramën ti thotë emrin e personit që ka takuar.

Ndërsa u dal edhe tek Asambleja e PS, Meta kërcënoi publikisht Ramën, ndërsa tha se nëse e kthen në Asamble tradhëtare, populli të përgjigjet.

“Unë iu drejtova edhe Asamblesë Kombëtare të PS. Mos e kthe në Asamble tradhëtare, se e dini çfarë ndodh pastaj.

LEXO EDHE:  Rritet numri i të infektuarve në Kosovë/ Konfirmohen 32 raste të reja

LEXO EDHE:  Takimi në Uashington/ Vuçiç: Hoti po më bën presion të njoh Kosovën

Shqiptarët i përgjigjen me top, koha e ka tregur.

Me thuaj kë kam takuar, unë jam gjatë gjithë kohës i shoqëruar nga  Garda e Republikës. Nëse kam takuar një  person të botës së krimit jap dorëheqjen.”-tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?

Publikuar

-

Nga

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?

Dy muaj më parë, CNA.al publikoi skandalin e blerjes së një makine luksoze për ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. ( Lexo këtu)

Një model BMW i fundit, i cili sipas të gjitha të dhënave të siguruara në faqen zyrtare të BMW, por edhe në mobile.de, shkonte në një vlerë mesatarisht rreth 100 milionë lekë.

Për këtë arsye ne iu drejtuam me shkresa dhe dokumenta zyrtare Policisë së Shtetit, Ministrisë së Brendshme dhe DPSHTRR-së. ( Lexo këtu)

Policia e Shtetit ende nuk na është përgjigjur. DPSHTRR na është përgjigjur me dy shkresa kontradiktore, ndërkohë që ministri filloi sulmin ndaj CNA.al.

Në një koment në rrjetet sociale, por edhe në një dalje në parlament, Lleshaj tha se BMW nuk kishte kushtuar 100 milionë lekë.

    Lleshaj me makinën luksoze para parlamentit

Në fakt ne ia treguam të gjitha argumentat, dokumentat, edhe ato që Sandër Lleshajt nuk I pëlqenin, ku ishte blerë BMW-ja, dhe si ishte blerë.

Gjithashtu i shtruam pyetjen, se pse duhej blerë një mjet me një çmim kaq të shtrenjtë në mes të pandemisë dhe pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit 2019?

Më këtë shumë, sipas vlerave të publikuara nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, mund të ndërtoheshin të paktën katër shtëpi për banorët e prekur nga tërmeti. Me atë vlerë, që Zoti Lleshaj, ish-gjenerali i kthyer në “kapter” partie, tha në parlament, ku me arrogancë theksoi se “do të jepte dorëheqjen nëse mjeti nuk bënte 49 mijë euro, apo në qoftë se ai kishte kushtuar 100 milionë lekë”.

Sandri i Ministrisë së Brendshme duhet të kuptojë se si 49 mijë euro, si 100 milionë, janë vlera të mëdha, megjithëse ka një diferencë.

Por, me dokumentin që ai na dha vetë, po tregon se duhet të japë dorëheqjen, ashtu siç ka deklaruar vetë në parlament, kur thotë se “nëse mjeti kushton mbi 49 mijë euro, ai do japë dorëheqjen”.

Sipas shkresës zyrtare të dhënë nga Ministria e Brendshme, sjellë në redaksinë e CNA.al, janë dy kolona. Njëra që thotë se mjeti kushton 100 milionë dhe njëra që thotë se mjeti kushton të paktën 58 mijë euro, faturë blerje, plus TVSH. Pa folur për kostot e tjera.

LEXO EDHE:  Covid-19 në Kosovë/ 193 raste raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orë

LEXO EDHE:  Epidemi fruthi në Kosovë: Katër persona në gjendje kritike për jetën

Pra në asnjë rast mjeti nuk ka kushtuar 49 mijë euro.

Tani kur do ta japë dorëheqjen ministri Lleshaj?

Se mjeti ka kushtuar të paktën rreth 60 mijë euro, sipas vlerave të tij zyrtare.

A do ta japë dorëheqjen tani ministri Sandër Lleshaj, i cili sfidoi në parlament se do të largohej nga detyra në rast se gënjente?

Jo vetëm “kapter”, por edhe gënjeshtar. Kjo e dyta është për t’u provuar tani, shumë shpejt, me dorëheqjen ose jot ë ministrit Sandër Lleshaj./ CNA.al


 

“Kapter” Lleshaj pranon blerjen e makinës luksoze/ Tani në përballje ligjore me CNA.al

Foto ekskluzive-Lleshaj pranon skandalin/ Ndryshon targat e makinës

Gonxhja e pranon/ Lleshaj qarkulloi me targa false

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ti publikojë dokumentet Sandër Lleshaj?

SKANDALI/ DPSHTRR fshehu të dhënat për BMW-në e Lleshajt

Skandali në DPSHTRR/ Si gënjyen drejtuesit

LEXO TE PLOTE