Connect with Us

Klodiana Lala zbulon të shkuarën kriminale të shënjestrës së atentatit/ Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

Kronika

Klodiana Lala zbulon të shkuarën kriminale të shënjestrës së atentatit/ Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

Publikuar

-

Klodiana Lala: Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

“Ngjarja e sotme nuk i ka rrënjët në vitin 2019, por në 2017 kur u vra kreu i OSHEE, Roland Saliu”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme gazetarja Klodiana Lala, teksa po fliste për atentatin e mbrëmjes së sotme ku kanë mbetur të plagosur Prend Gjini dhe dy kalimtarë të rastësishëm.

Lala tha në emisionin “Real Story” se vrasja e sotme ka pasur një mesazh, ndërsa tha se Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit.

“Ngjarja nuk i ka rrënjët në vitin 2019, por në 2017 kur u vra kreu i OSHEE, Roland Saliu. Këtu filluan dhe përplasjet mes familjeve Reçi-Gjini. Janë vrasje që japim mesazhe. Duke goditur njeri-tjetrin, grupi e ka rrugën e hapur për të zhvilluar trafikun e drogës.

LEXO EDHE:  PD nis votimin e kandidatëve për deputetë/ Ibsen Elezi thirrje demokratëve: Skandal! Refuzoni procesin

Pista kryesore që ka ngritur Prokuroria e Tiranës është vrasja e Kastriot Reçit, i cili u vra me snajper në Rrëshen. Dyshohet se Prend Gjini, shënjestra e sotme mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit, edhe pse nuk ka prova ndaj tij. Prend Gjini është hetuar si një nga personat kryesorë që kanë pasur lidhje me ngjarjen e Rrëshenit”, tha Lala./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Goditi kushëririn me sende të forta/ Policia arreston 39-vjeçarin

Publikuar

-

Nga

Arrestohet hajduti i banesave dhe protofolave/ 46 vjeçarit i gjendet edhe drogë në shtëpi

Një sherr është regjistruar mbrëmjen e djeshme në një lokal në Durrës. Një 39-vjeçar me iniciale A.L, pronar i një lokali pas një konflikti me kushëririn e tij, 28-vjeçarin me iniciale L.L, e ka godituar atë me sende të forta, duke i shkaktuar disa plagë në trup, por që për fat të mirë nuk i kanë rrezikuar jetën. Ende nuk dihet ende shkaku se për çfarë janë konfliktuar.

Policia arrestoi 39-vjeçarin si dhe procedoi penalisht dy vëllezër, Xh. L., 48 vjeç dhe Sh. L., 45 vjeç të cilët u përfshinë në konfliktin me kushërinjtë e tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale “Dhuna në familje”. CNA.al/

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tenton të korruptojë policin/ Prangoset 24-vjeçari në Rinas

Publikuar

-

Nga

I jep 50 euro për të kaluar në vendet e BE, Policia Kufitare e Rinasit arreston 24-vjeçarin

Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar mëngjesin e sotëm një 24-vjeçar pasi tentoi të korruptonte punonjësit e policisë për të kaluar në vendet e Bashkimit Europian. Sipas një njoftimi të Policisë së Shtetit bëhet me dije se shtetasi me inicialet L.L është banues në Tiranë, i dha një kartëmonedhë 50 euro një efektivi të policisë për ta lejuar këtë të fundit të udhëtonte drejt vendeve të BE-së.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së, ky shtetas, duke qenë se ai nuk justifikonte qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen, i ka ofruar punonjësit të Policisë 50 euro, për ta lejuar që të vijonte udhëtimin.

“Policia Kufitare e Rinasit godet një tjetër rast të mitëdhënies.  Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare, me qëllim lejimin për të udhëtuar drejt vendeve të BE-së edhe pse nuk plotësonte kushtet, vihet në pranga 24-vjeçari. Gjatë javë së fundit Policia Kufitare e Rinasit ka goditur dhe tre raste të tjera të tentativës për të korruptuar punonjësit e Policisë Kufitare.

LEXO EDHE:  Basha nuk e futi në listë/ Tritan Shehu: E kam takuar vazhdimisht, vendimi…

LEXO EDHE:  “Ju po përbaltni Policinë”/ Zv.ministri debat me Klodiana Lalën

Si rezultat i shtimit të kontrolleve në zbatim të masave parandaluese për moslejimin e udhëtimit drejt vendeve të BE-së të atyre shtetasve që nuk plotësojnë kushtet për të lëvizur në hapësirën Schengen, shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, shtetasin L. L., 24 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së, ky shtetas, duke qenë se ai nuk justifikonte qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen, i ka ofruar punonjësit të Policisë 50 euro, për ta lejuar që të vijonte udhëtimin.

Policia Kufitare apelon për të gjithë shtetasit që duan të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së, që në rast se nuk plotësojnë kushtet për të lëvizur në hapësirën Schengen, të mos ndërmarrin asnjë veprim të kundërligjshëm, të mos përpiqen për të korruptuar punonjësit e Policisë pasi do përballen me ligjin”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëlloi me armë zjarri 35-vjeçarin/ Në kërkim dy persona, ja emrat

Publikuar

-

Nga

51-vjeçari merr armën dhe qëllon ndaj komshiut/ Zbulohet shkaku

Një persona ka qëlluar me armë zjarri një 35-vjeçar në aksin rrugor Gjirokastër-Lunxhëri. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku pas një konflikti të çastit shtetasi Bilbil Lluka ka qëlluar shtetasin me iniciale L.K, por për fat të mirë nuk ka arritur ta plagosë.

Në momentin kur ka lindur konflikti mes dy personave, Bilbil Lluka ka qenë i shoqëruar me një person tjetër me iniciale D.SH. Pas konfliktit, ata u larguan nga vendi i ngjarjes,. Policia i ka shpallur në kërkim, teksa po punon ende për kapjen e tyre.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një gëzhojë, e cila i kaloj Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  PD nis votimin e kandidatëve për deputetë/ Ibsen Elezi thirrje demokratëve: Skandal! Refuzoni procesin

LEXO EDHE:  Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Arrestohet një nga bashkëpunëtorët e autorëve

 

LEXO TE PLOTE