Connect with Us

Ish-deputetja e PS-së ‘masakron’ Shahinin/ Nuk të pranuan për lëpirjen tënde, mos u fsheh pas ‘racizmit

Politikë

Ish-deputetja e PS-së ‘masakron’ Shahinin/ Nuk të pranuan për lëpirjen tënde, mos u fsheh pas ‘racizmit

Publikuar

-

Ish-deputetja e PS-së ‘masakron’ Shahinin/ Nuk të pranuan për lëpirjen tënde, mos u fsheh pas ‘racizmit kombëtar’

Ish-deputetja e PS-së, Edlira Haxhiymeri ka sulmuar ashpër Besa Shahinin, pas largimit nga Ministria e Arsimit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo shprehet  se Besa Shahini duhet të kishte ikur më herët.

Sipas saj, Kosova dhe Shqipëria kanë mijëra djem dhe vajza me të aftë sesa Shahini, të cilët do të kishin shkëlqyer në krye të arsimit.

Reagimi i plotë i Edlira Haxhiymerit:

Ike. Të shkarkuan. Në një ditë të shënuar. Po ti e kapërdive me kafen zeher.
Po nuk na the si erdhe? Kush të pruri? Çfarë meritash kishe në fushën e arsimit? Sa e njihje mjedisin shqiptar? Po arsimin? Kishe ekspertizë në ndonjë prej niveleve të arsimit? Çfarë edukimi kishe ti vetë? Çfarë te bênte ty më te zonjën se qindra vajza dhe djem të Shqipërisë dhe të Kosovës që shkelqejnë nëpër botë e nuk ju hap kush rrugën në atdhe? Cfarê kontributi pate në politikën shqiptare qê të meritoje drejtimin e arsimit?
Ike. Bëre mirë që ike. Të kishe ikur edhe më psrë.
Le vetëm gjurmë negative në ‘mbretërimin’ tênd.
Do kujtohesh për mashtrimin me ‘paktin për univesitetin’ që mbeti vetëm në letêr.
Do kujtohesh si ministrja që solli dhe mbrojti modelin e testit të Turit.
Do kujtohesh si ministrja e masakrês zgjedhore ne universitete.
Nuk mund të ikje edhe pa thagmën e fundit: formularin për të miturit.
Ik.
Po ti nuk mund te ikje pa lëshuar helmin e akrepit që ke në bark!
Nuk të pranuam pêr gegnishten tênde!!!!
Jo jo, mos u fsheh pas helmit të ‘racizmit kombëtar’. Nuk të pranuam për padijen, dashakeqësinê dhe lëpirjen tënde! Bëhu trimëreshë dhe pranoje se ishe kot aty ku ishe.
Sa për gegnishten, ktheja mbrapsht ustait që ta ka mësuar, nëse nuk është ndjesia jote.
Shqipëria e Kosova janë një. Gegnishtja dhe toskënishtja rrinë mirë pranë e pranë. Na bëjnê më të pasur e krenar ashtu sikurse dhe gjuha standarte.
Ismail Qemali, Hasan Prishtina, Gjergj Fishta, Mit’hat Frashêri, Ukshin Hoti, Rexhep Qosja, Idriz Ajeti, Ismail Kadareja, Dritëro Agolli, Arbêr Xhaferri e shumë tjerë na kanë mësuar këtë.
Ik. Të qoftë rruga e mbarë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi ironizon Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën

Publikuar

-

Nga

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi irnozin Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, pas sulmit në një shkrim të publikuar nga Rilindja Demokratike, ku Patozi, Topalli, Murrizi dhe Hajdari, cilësohen si “kukulla” të Edi Ramës.

Në një postim në rrjetet sociale, Patozi shkruan se ndërsa PS është në fushatë për të mundur prapë Lulin, Berishën dhe Monikën, Basha është në fushatë për të rrëzuar Patozin, Topallin, Murrizin etj.

Me krahë të lehta, Lul!

1-PS është prej kohësh në fushatë për të mundur prapë Lulin, Berishën dhe Monikën, se Iliri u duhet ende President. Thonë se janë në kërkim të mandatit të tretë dhe timonit të dytë.

2-Edhe LSI nuk mbetet pas. Si shtëpi me dy porta që janë, i kanë në sulm me të gjithë arsenalin e vet, si Ilirin, ashtu dhe Monikën. Qëllimi është një dhe i vetëm, të largojnë Edi Ramën nga kryeministër.

3-Ndërsa Luli me trimat e vet e kanë nisur fuqishëm betejën për të rrëzuar Patozin, Topallin, Murrizin etj.

Me krahë të lehta, mor çuna! Luftë doni, luftë do të ketë! Secili e zgjedh me dëshirë dhe me aq mend sa ka objektivin e vet për 25 prillin.”-shkruan Astrit Patozi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mos fut hundët në punët e ekspertëve”/ Rama i përgjigjet ashpër Metës: Shiko punën që ke

Publikuar

-

Nga

“Kjo është komedia e një marrëzie”/ Rama i përgjigjet Metës: Po bëhesh gazi i botës

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me tone të ashpra thirrjes së presidenitit Meta për rishikimin e masave ndaj Covid.

Rama thotë se Meta nuk ka asnjë kompetencë të ndërhyjë në punët e ekspertëve për menaxhimin e situatës mjekësore.

Kryeministri thekson se rritja e numrave është brenda parashikimeve dhe duhet të shmanget me çdo kusht një mbyllje të re.

“Ilir ti s’ke asnjë kompetencë të fusësh hundët në punët e ekspertëve për menaxhimin e situatës mjekësore! Si fillim mos dil vetë pa maskë nga shtëpia,mblidh edhe partinë tënde që të mos bëjë thirrje histerike kundër maskës dhe shiko punën që ke se vetëm atë s’po bën prej kohësh! Ekspertët janë ata që vendosin për hapat që duhen ndërmarrë çdo ditë në bazë të strategjisë së vjeshtë-dimrit.Rritja e numrave është brenda parashikimeve dhe ne duhet të shmangim me çdo kusht një mbyllje të re, prandaj secili, ti i pari, duhet të zbatojë rregullat e thjeshta! Ministrja e Shëndetësisë meriton përkrahje pa rezervë për punën e palodhur që po bën, siç e meritojnë ekspertët dhe padiskutim mjekët e infermierët që po shkëlqejnë prej muajsh në këtë luftë, ku e tërë bota po vuan nga të njëjtat probleme e dilema të mëdha vendim-marrëse!”, shkruan Rama në një postim në Twitter./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Myslymi dhe Jozefina janë PD-ja që po kthehet të përmbysë Ramën

Publikuar

-

Nga

Sot gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, Rilindja Demokratike hapi zyrtarisht fushatën kundër ish- Partisë Demokratike.

Për Republiken e Re kanë pak rëndësi tekstet e artikujve të gazetës, sa kohë që bëhet fjalë për një gazetë që nuk e lexon më askush.

Nuk ka asnjë zyrtar aktiv të Republikës së Re që lexon Rilindjen Demokratike.

Ajo që po shpërndahet që prej mbrëmjes së djeshme është thjeshtë fotografia e faqes së parë të asaj që dikur përfaqësonte PD-në.

Kush nxori atë foto është i sigurtë që askush nuk e beson se Jozefina Topalli na qenka një kukull e Ramës.

Kush nxori atë foto e di se Myslym Murrizi nuk ka asgjë prej kukulle, (aq me pak të Ramës), sa kohe që është deri tani i vetmi që është artikuluar publikisht edhe kundër Sali Berishës.

Kush nxori atë foto e di që Rudina nuk është personi i parë me mbiemër Hajdari që sulmohet paturpësisht nën siglen e RD-së.

Sigurisht kush nxori atë foto e di që nuk do e marrë njëri seriozisht, aq më pak Patozi që di dhe mund të kujtojë diçka më shumë se të tjerët sesi funksionon ajo faqe e parë.

Ajo foto është sipari i fushatës elektorale të Republikes së Re.

Me sa duket do jete e vetmja fushatë e vërtetë e Lulit deri në Mars.

LEXO EDHE:  Publikohet udhëzuesi për fillimin e vitit shkollor/ Ç’do ndodhë nëse një nxënës apo mësues del pozitiv me Covid

LEXO EDHE:  Mesila Doda largohet nga PD/Letra publike-POST FACTUM

Luli e di që këtyre “kukullave” nuk i ve dot gjoba ndaj lëshoi kushtrimin për punonjësit e Kunatit.

Në epokën e facebook-ut nuk ke nevojë për emër, fytyrë dhe numër për t’u legjitimuar si oponent politik.

Duket se kjo epokë është thurur enkas për profilet false të Luli Bashës. Në një fushatë të mjerë duket sikur Luli Basha i ka shpallur luftë ish-PD-së.

Por Luli nuk e fitoi kurrë PD-në, ndaj nuk e mund dot ish-PD-në.

PD-ja është gjithçka që nuk paguhet nga Kunati dhe demokratët janë gjithë të braktisurit nga Repubkika e Re.

Dhe ata janë shumë!

Aq shumë sa mund të rrëzojnë Edi Ramën.

Kësaj i druhet Luli Basha!

Ata demokratë nuk votojnë Luli Bashën. Ata do votojnë Myslymin dhe Jozefinën!

Sepse ata votojnë PD-në!

Ajo që ka siguruar Luli Basha janë veç zyrat e PD.

Luli Basha përzuri PD-në për të shndërruar partinë e ëndrrës europiane, në biznesin privat të dy familjeve.

Ka kohë tashmë që të gjithë shqiptarët kanë parë dhe dëgjuar se si Edi Rama e trajton Luli Bashën publikisht si “kukullën e vet të ëmbel”.

Ndaj shijoje Luli!

PD që përzutë, po kthehet të marrë hak!

Jo nga zyrat e tua të boshatisura, por nga rrugët e gjithë Shqipërisë.

Atje ku jetojnë ende demokratët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE