Connect with Us

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Kronika

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Publikuar

-

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Gazetari Artan Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Opinion’, ku ka zbarhdur detaje të reja nga atentati që ndodhi mbrëmje e sotme  në “Vasil Shanto”.

Hoxha tha se shpërthimi është i lidhur me nje histori hakmarrjesh mes familjeve Reçi dhe Gjini nga Rrësheni.

Vrasjet datojnë prej vitit 2016, duke numëruar 4 viktima nga të dyja familjet, dhe sipas Hoxhës, njëri prej tyre ka qenë krejtësisht i pafajshëm.

“Mes këtyre viktimave është dhe nipi i këtyre, Kreshnik Gjini, i cili ishte krejt i pafajshëm. Ai punonte kamarier në Blegjikë dhe u vra vetëm se bëri një status për vrasjen e Gaspër Reçit”, u shpreh Hoxha./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan!/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Publikuar

-

Nga

Çfarë po ndodh në Elbasan/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Forca të shumta policie kanë ‘blinduar’ këtë mbrëmje qytetin e Elbasanit.

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit ku po ushtron kontrolle të rrepta.

Mësohet se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.Qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Klodiana Lala zbulon të shkuarën kriminale të shënjestrës së atentatit/ Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

Publikuar

-

Nga

Klodiana Lala: Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

“Ngjarja e sotme nuk i ka rrënjët në vitin 2019, por në 2017 kur u vra kreu i OSHEE, Roland Saliu”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme gazetarja Klodiana Lala, teksa po fliste për atentatin e mbrëmjes së sotme ku kanë mbetur të plagosur Prend Gjini dhe dy kalimtarë të rastësishëm.

Lala tha në emisionin “Real Story” se vrasja e sotme ka pasur një mesazh, ndërsa tha se Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit.“Ngjarja nuk i ka rrënjët në vitin 2019, por në 2017 kur u vra kreu i OSHEE, Roland Saliu. Këtu filluan dhe përplasjet mes familjeve Reçi-Gjini. Janë vrasje që japim mesazhe. Duke goditur njeri-tjetrin, grupi e ka rrugën e hapur për të zhvilluar trafikun e drogës.

LEXO EDHE:  Përgjaket Shqipëria/ Pesë vrasje në një ditë

LEXO EDHE:  Denoncimi i policit/ Kushërinjtë e Tahirit dhe nipi i Leskajt, kultivues droge në Vlorë

Pista kryesore që ka ngritur Prokuroria e Tiranës është vrasja e Kastriot Reçit, i cili u vra me snajper në Rrëshen. Dyshohet se Prend Gjini, shënjestra e sotme mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit, edhe pse nuk ka prova ndaj tij. Prend Gjini është hetuar si një nga personat kryesorë që kanë pasur lidhje me ngjarjen e Rrëshenit”, tha Lala./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto-Video/ Prend Gjini i gjakosur brenda në makinë, momenti pas shpërthimit të eksplozivit

Publikuar

-

Nga

Foto-Video/ Prend Gjini i gjakosur brenda në makinë, momenti pas shpërthimit të eksplozivit

Zona e Vasil Shantos u trondit mbrëmjen e sotme nga shpërthimi i një makine.

CNA.al ka siguruar foto nga vendi i ngjarjes vetëm pak momente pas shpërthimit. Në foto shihet qartë shoferi i makinës dhe shënjestra e dyshuar e atentatit Prend Gjini, i cili është gjakosur nga shpërthimi.

Aktualisht Gjini ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Traumës, ndërsa menjëherë pas mbërritjes iu nënshtrua një operacioni.Nga informacionet paraprake, raportohet se ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe dy kalimtarë të rastit.

LEXO EDHE:  Në kërkim për vrasje/ Publikohen foto dhe emrat e tre të rrezikshmëve të radhës

LEXO EDHE:  Olli bën paralajmërimin e frikshëm/ Jeta e shqiptarëve është në rrezik

Bëhet fjalë për shtetasin Italian Silvano Barbadoni dhe për një djalë 14-vjeçar. I mitur është duke marrë mjekim në spitalin e Traumës, ndërsa shtetasi italian ka marrë lëndime të lehta dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Policia po heton në disa pista, ndërsa më kryesorja është ajo e hakmarrjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE