Connect with Us

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)

Kronika

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)

Publikuar

-

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)

CNA.al ka mundur të sigurojë vendimin e plotë të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, në lidhje me pasuritë e trafikantit të drogës Xhemail Pasmaçiu, i cili është arestuar në Turqi për heroinë, dhe më pas për të është prerë edhe një urdhër-aresti për trafik droge në Itali.

Xhemail Pasmaçiu është shtetasi Ylli Ndroqi, i cili vazhdon të jetë aksioneri kryesor me prona të sekuestruara të Ora News, që vazhdon të shfaqet në televizionin dhe mediat e tij, si një njeri I fjalës së lirë.

Por, në fakt është thjeshtë dhe vetëm një njeri i arrestuar, hetuar dhe aktualisht në një proces të ligjit Antimafia, për pasuritë e tij, si trafiknat droge.

CNA.al ka mundur të sigurojë 38 faqe dokumenta të vendimit të Gjykatës dhënë për Ylli Ndroqin, (Xhemail Pasmaçiun) e drogës, kthyer në pronar mediash, një vendim ky I Gjykatës së Faktit, lënë në fuqi edhe nga Gjykata e Apelit.

LEXO EDHE:  SUPER SKANDALI-Ora News hedh në rrugë gazetarin e infiltruar në rrjetin e drogës

Ndërkohë që SPAK vazhdon hetimet pasuritë e Pasmaçiut ngelen të bllokuara dhe pritet si do të ecë më tej fati I personazhit më butaforik në publikun shqiptar. Një njeriu që ndërtoi media, dhe sot akuzohet se pasuritë I ka vënë si trafiknat droge./ CNA.al

Foto/ Përfaqësuesi i ambasadës amerikane në seancën për pasuritë e Ylli Ndroqit

Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Dy dosjet e drogës të Ylli Ndroqit/ Si i ka shpëtuar drejtësisë

Apeli rrëzon kërkesën e Ndroqit/ Lë në fuqi sekuestron e pasurive

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen dy motorë në Lushnje/ Humb jetën 54- vjeçari

Publikuar

-

Nga

Përplasen dy motorë në Lushnje/ Humb jetën 54- vjeçari

Një tjetër aksident i rëndë me pasojë vdekje e një personi është regjistruar mbrëmjen e sotme.

Ngarja e rëndë ka ndodhur në Lushnje, në fshatin Halilaj, ku dy motorë janë përplasur me njëri-tjetrin.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë një prej drejtuesve.

“Sot rreth orës 18:50, në fshatin Halilaj, Lushnjë, shtetasi V. B., 54 vjeç, banues në fshatin Verri, Fier, duke drejtuar një motomjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin F. K., 43 vjeç, banues në Halilaj.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasi V. B., dhe është dëmtuar shtetasi F. K., i cili ndodhet në Spitalin Lushnjë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Vdekja e kryekomisarit Hajdarmataj/ Lirohet nga burgu drejtori i Kavalishencës

LEXO EDHE:  Gjykata/ Heq masën e arrestit për Mishën, e lë me detyrim paraqitje

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ E reja pret damarët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ E reja pret damarët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Mësohet se në vajzë, rreth 30 vjeçe ka lënduar veten duke prerë damarat.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për motive ende të paqarta.

E reja u dërgua menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Gjykata e Lartë zbardh arsyet e vendimit për deputetët Ndreu dhe Ndoka

LEXO EDHE:  Gjykata/ Heq masën e arrestit për Mishën, e lë me detyrim paraqitje

Informacion paraprak

Më datë 20.10.2020, rreth orës 18:30, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për motive ende të paqarta, një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 30 vjeçe, dyshohet se ka dëmtuar veten duke prerë damarët e duarve, e cila u dërgua menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Motorçikleta përplas këmbësoren në Tiranë/ 75-vjeçarja përfundon në spital

Publikuar

-

Nga

Motorçikleta përplas këmbësoren në Tiranë/ 75-vjeçarja përfundon në spital

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Mësohtet se një motor ka përplasur një 75-vjeçare në rrugën “Tre Dëshmorët”.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se motori me drejtues shtetasin me inicialet K.N., ka aksidentuar këmbësoren shtetasen me inicialet V.Z., e cila u dërgua në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i mjetit u shoqërua në Komisariatin e Policisë Nr.6, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Shpërdoruan detyrën/ Lirohen 10 prej efektivëve të policisë, 8 në burg (Emrat)

LEXO EDHE:  SUPER SKANDALI-Ora News hedh në rrugë gazetarin e infiltruar në rrjetin e drogës

Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE