Connect with Us

Çfarë po ndodh në Elbasan!/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan!/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Publikuar

-

Plagosi me armë komshiun/ Policia identifikon autorin e ngjarjes në Astir

Forca të shumta policie kanë ‘blinduar’ këtë mbrëmje qytetin e Elbasanit.

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit ku po ushtron kontrolle të rrepta.

Mësohet se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.

Qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Goditi kushëririn me sende të forta/ Policia arreston 39-vjeçarin

Publikuar

-

Nga

Arrestohet hajduti i banesave dhe protofolave/ 46 vjeçarit i gjendet edhe drogë në shtëpi

Një sherr është regjistruar mbrëmjen e djeshme në një lokal në Durrës. Një 39-vjeçar me iniciale A.L, pronar i një lokali pas një konflikti me kushëririn e tij, 28-vjeçarin me iniciale L.L, e ka godituar atë me sende të forta, duke i shkaktuar disa plagë në trup, por që për fat të mirë nuk i kanë rrezikuar jetën. Ende nuk dihet ende shkaku se për çfarë janë konfliktuar.

Policia arrestoi 39-vjeçarin si dhe procedoi penalisht dy vëllezër, Xh. L., 48 vjeç dhe Sh. L., 45 vjeç të cilët u përfshinë në konfliktin me kushërinjtë e tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale “Dhuna në familje”. CNA.al/

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tenton të korruptojë policin/ Prangoset 24-vjeçari në Rinas

Publikuar

-

Nga

I jep 50 euro për të kaluar në vendet e BE, Policia Kufitare e Rinasit arreston 24-vjeçarin

Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar mëngjesin e sotëm një 24-vjeçar pasi tentoi të korruptonte punonjësit e policisë për të kaluar në vendet e Bashkimit Europian. Sipas një njoftimi të Policisë së Shtetit bëhet me dije se shtetasi me inicialet L.L është banues në Tiranë, i dha një kartëmonedhë 50 euro një efektivi të policisë për ta lejuar këtë të fundit të udhëtonte drejt vendeve të BE-së.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së, ky shtetas, duke qenë se ai nuk justifikonte qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen, i ka ofruar punonjësit të Policisë 50 euro, për ta lejuar që të vijonte udhëtimin.

“Policia Kufitare e Rinasit godet një tjetër rast të mitëdhënies.  Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare, me qëllim lejimin për të udhëtuar drejt vendeve të BE-së edhe pse nuk plotësonte kushtet, vihet në pranga 24-vjeçari. Gjatë javë së fundit Policia Kufitare e Rinasit ka goditur dhe tre raste të tjera të tentativës për të korruptuar punonjësit e Policisë Kufitare.

LEXO EDHE:  Në kërkim prej dy vitesh/ Arrestohet i dënuari për tentativë vrasje

LEXO EDHE:  Protesta në Mengël/ Arrestohet 25 vjeçari, Policia apel prindërve

Si rezultat i shtimit të kontrolleve në zbatim të masave parandaluese për moslejimin e udhëtimit drejt vendeve të BE-së të atyre shtetasve që nuk plotësojnë kushtet për të lëvizur në hapësirën Schengen, shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, shtetasin L. L., 24 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së, ky shtetas, duke qenë se ai nuk justifikonte qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen, i ka ofruar punonjësit të Policisë 50 euro, për ta lejuar që të vijonte udhëtimin.

Policia Kufitare apelon për të gjithë shtetasit që duan të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së, që në rast se nuk plotësojnë kushtet për të lëvizur në hapësirën Schengen, të mos ndërmarrin asnjë veprim të kundërligjshëm, të mos përpiqen për të korruptuar punonjësit e Policisë pasi do përballen me ligjin”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëlloi me armë zjarri 35-vjeçarin/ Në kërkim dy persona, ja emrat

Publikuar

-

Nga

51-vjeçari merr armën dhe qëllon ndaj komshiut/ Zbulohet shkaku

Një persona ka qëlluar me armë zjarri një 35-vjeçar në aksin rrugor Gjirokastër-Lunxhëri. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku pas një konflikti të çastit shtetasi Bilbil Lluka ka qëlluar shtetasin me iniciale L.K, por për fat të mirë nuk ka arritur ta plagosë.

Në momentin kur ka lindur konflikti mes dy personave, Bilbil Lluka ka qenë i shoqëruar me një person tjetër me iniciale D.SH. Pas konfliktit, ata u larguan nga vendi i ngjarjes,. Policia i ka shpallur në kërkim, teksa po punon ende për kapjen e tyre.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një gëzhojë, e cila i kaloj Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Rrezikojnë sigurinë dhe jetën e qytetarëve/ Policia shtrëngon masat kundër fishekzjarreve dhe kapsollave

LEXO EDHE:  Policia e Beratit, masa per pelegrinazhin ne Tomorr

 

LEXO TE PLOTE