Connect with Us

Asgjësimi i municioneve në Shqipëri/ Ambasada e SHBA: Po punojmë për të minimizuar rreziqet

Politikë

Asgjësimi i municioneve në Shqipëri/ Ambasada e SHBA: Po punojmë për të minimizuar rreziqet

Publikuar

-

Asgjësimi i municioneve në Shqipëri/ Ambasada e SHBA: Po punojmë për të minimizuar rreziqet

Ambasadorja Yuri Kim dhe Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka vizituan ditën e sotme një prej projekteve të shumta për asgjësimin e municioneve në Shqipëri.

Ambasada e SHBA në Tiranë ka zbardhur dhe detaje nga takimi gjatë inspektimit të punimeve në depot e municionit.

“Sot, Ambasadorja Kim dhe Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka, vizituan një prej projekteve të shumta për asgjësimin e municioneve në Shqipëri, drejtuar nga Zyra e Bashkëpunimit Ushtarak. Nën programin e Ndihmës Humanitare të Minave, të Komandës Evropiane të Sh.B.A. (EUCOM), Shtetet e Bashkuara po punojnë me partnerët shqiptarë për të minimizuar rreziqet dhe ndikimet e mbetjeve eksplozive të luftës.

LEXO EDHE:  Vendosja e ambasadës së Kosovës dhe Serbisë në Jerusalem, hap drejt paqes

Ky është vetëm një shembull se si partneriteti amerikan-shqiptar për mbrojtjen po e bën Shqipërine një vend më të sigurt për të jetuar. #KrahperKrah”, shkruan ambasada./CNA.al

 

 

🇦🇱 | Sot, Ambasadorja Kim dhe Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka, vizituan një prej projekteve të shumta për asgjësimin e…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Dienstag, 15. September 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Askush nuk është mbi Parlamentin”/ Rama i përgjigjet Metës: Kodi Zgjedhor do votohet me pikë dhe presje

Publikuar

-

Nga

“Asksuh nuk është mbi Parlamentin”/ Rama i përgjigjet Metës: Kodi Zgjedhor do votohet me pikë dhe presje

Kodi i ri Zgjedhor duket sa ka rikthyer edhe një herë përplasjet mes kryeministri Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.

Gjatë një prononcimi për mediat pas mbledhjes me shtabin, Rama iu përgjigj Metës, i cili ktheu për rishqyrtim dekrëetin për Kodin Zgjedhor.

Sipas shefit të qeverisë, askush nuk mund të dal mbi vullnetin e Kuvendit, as presidenti, duke shtuar se Kodi Zgjedhor do të votohet me pikë dhe me presje.

LEXO EDHE:  Ambasadorja Yuri Kim mesazh për 11 vjetorin e anëtarësimit në NATO/ SHBA krenare për Shqipërinë

LEXO EDHE:  Ambasada amerikane mbyll dyert/ Ja çfarë ka ndodhur

Kodi Zgjedhor do votohet me pikë dhe me presje. Askush nuk mund ta ndaj. As Ilir Meta”, tha Rama.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dita e 12-të e grevës/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e naftëtareve

Publikuar

-

Nga

Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës/ Situata e papranueshme, sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve

Greva e naftëtarëve gra ka hyrë në ditën e 12-të ndërsa gjendja shëndetësore e tyre sa vjen dhe rëndohet.

Në këtë kohë, edhe gripet sezonale ndikojnë në gjendjen e tyre shëndetësore. Sot është parashikuar që të mblidhen qytetarë dhe punëtorë të uzinës në një protestë.

Në këtë tubim parashikohet të vendosin mbi hapat e tjerë që do të ndërmarrin ata. Grupi organizator ka shkuar pranë ambientit ku rrinë gratë naftëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

U skualifikua nga demokratët/ Sfidon publikisht Klevis Balliu: Unë sa e kam nisur karrierën

Publikuar

-

Nga

U skualifikua nga demokratët/ Sfidon publikisht Klevis Balliu: Unë sa e kam nisur karrierën

Ish-deputeti Klevis Balliu, i cili disa ditë më parë u skualifikua nga demokratët e Pogradecit, në garën për kandidat i PD-së, për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, ka sfiduar sot publikisht, duke theksuar se nuk do të ikë nga politika.

Në një prononcim për mediat, Klevis Balliu theksoi se ai është vetëm në filim të karrierës së tij politike.

Ndërkohë sa i takon çështjes së banorëve të Unazës së re, Klevis Balliu theksoi se dikush do të përgjigjet për atë aferë, sikurse e cilësoi ai.

LEXO EDHE:  Ambasadorja Yuri Kim mesazh për 11 vjetorin e anëtarësimit në NATO/ SHBA krenare për Shqipërinë

LEXO EDHE:  Sistemi i Drejtësisë në Shqipëri/ Ambasada amerikane thirrje gjyqtarëve dhe prokurorëve

“Unë sapo e kam filluar karrierën politike, ndërsa Rama e ka mbyllur.

Qielli me tokën të bashkohet, për banorët e Unazës, ata që e kanë bërë atë aferë, do të përgjigjen”-tha ndër të tjera Klevis Balliu./ CNA.al

U skualifikua nga demokratët e Pogradecit/ Banorët e Unazës “vajtojnë” për çunin e Fahri Balliut

LEXO TE PLOTE