Connect with Us

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit politik në qarqe

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit politik në qarqe

Publikuar

-

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit politik në qarqe

Kryeministri Rama pritet të mbledhë sot në selinë e PS, drejtuesit e komanduar në qarqe.

Mbledhja pritet të zhvillohet në orën 15.30. Mësohet se në qendër të takimit të Ramës dhe drejtuesit socialistë n do të jetë përgatitja për zgjedhjet e ardhshme paralamentare, të 15 prillit 2021.

Ndërkohë një takim të pak ditëve më parë, Rama ka bërë të qartë se duhet të punojnë për të siguruar një mandate të tretë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

E vendosur për të mos qëndruar anash/ Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për ndryshim”

Publikuar

-

Nga

E vendosur për të mos qëndruar anash/ Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për ndryshim”

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është rikthyer sërish në politikë pas disa vite ndërprerje ku ka prezantuar sot “Lëvizjen për ndryshim”.

Gjatë fjalës së saj prezantuese, Topalli tha se është e vendosur për të mos qëndruar anash.

“E qartë se kemi para një punë të papërfunduar. Kriza e vendit është shumëplanëshe, poltike, ekonomike, shëndetësore, sociale, morale.

Por e vendosur jam për të mos qëndruar anash, për të mos heshtur, për të mos patur frikë.

Jam me këta të rinj drejt një projekti të ri për t’i mbështetur. Që në jemi në mes të krizës është e dukshme. Vendi është në buzë të greminës. Cdo ditë takohemi me paradokse, ndërkohë vendet e punës po shkatërrohen dhe bizneset po mbyllen.

LEXO EDHE:  Video-Rama është përfundimisht “i pandreqshëm”/ Nuk heq dorë nga zakoni i tij

LEXO EDHE:  Rama ndërpret fjalën në miting/ I drejtohet ashpër të riut: Oooo lërë Edi Ramën se po flasim për gratë

Shkollat vazhdojnë të mbyllen se ska më fëmijë. Ndërkohë që studentet kanë kufizime të pamerituara.”, tha ajo./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çfarë i paturpi!!/ Vasili demaskon Ramën: Shihni fotot e rrangallës kur bënte grevë urie dhe presion

Publikuar

-

Nga

Çfarë i paturpi!!/ Vasili demaskon Ramën: Shihni fotot e rrangallës kur bënte grevë urie dhe presion

Ish-kreu i LSI, Petrti Vasili, ka reaguar lidhur me qëndrimin e kryeministrit Rama ndaj naftëtarëve, të cilëve iu kërkoi të lënë grevën, në mënyrë që të nisin bisedimet.

Vasili ka publikuar dhe disa foto të kryeministrit në vitin 2010, kur ai ishte në opozitë dhe zhvillonte grevë në bulevard.

“KM Rrangalla, vetë bente greve urie ne cader ne mes te bulevardit, ndersa naftetareve sot u ben presion !?

Rrangalla ky sharlatan ne vitin 2010 me çadra bente greve urie dhe presion mu ne mes te bulevardit per dite te tera dhe e quante te ligjshme te gjithen kete.

Kur rrangalla ben vete greve urie eshte cdo gje legjitime, ndersa naftetareve, qe ju eshte vjedhur djersa dhe gjykata u ka dhene te drejte ky u ben presion paturpesisht.

Ja cfare u shkruan Rrangalla naftetareve sot:

LEXO EDHE:  Programi elektoral i Rilindjes/ Rama kishte premtuar rikonstruksionin e Teatrit Kombëtar

LEXO EDHE:  Dokumentat/ Rama iu jep mijëra metra katrorë pronë publike miqve dhe klientëve të tij

” Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime”.

Shihni fotot e vetë Rrangalles, kur bente greve urie me çadra ne mes te Bulevardit ne mes te Tiranes ne vitin 2010 dhe bente presion.

Dy standarte Rrangalla, nje per vete dhe nje per njerezit e thjeshte!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Zoti e bekoftë Shqipërinë”/ Mike Pompeo: Është nder për tolerancën që ka, i ofroi strehë hebrenjve

Publikuar

-

Nga

“Zoti e bekoftë Shqipërinë”/ Mike Pompeo: Është nder për tolerancën që ka, i ofroi strehë hebrenjve

Sekretari i Shtetit për SHBA-në Mike Pompeo, ka folur me superlative për Shqipërinë dhe shqiptarët në Forumin e Ballkanit Kundër Anti-Semitizmit

Pompeo tha se Shqipëria ishte vendi i dytë që ndihmoi hebrenjtë për t’i shpëtuar nazizmit dhe i ofroi strehë.

Ai theksoi se është nder për Shqipërinë për tolerancën që ka, ndërsa kërkoi që të ngrihet zëri kundër antisemitizmit.

Pas luftës së dytë dhe holokaustit Shqipëria ishte vendi i dytë që ndihmoi dhe për hebrenjtë për t’i shpëtuar nazizmit dhe ju ofruat strehë. Atyre iu dha edhe dokumente false që të mbijetonin. Në fund të luftës ka pasur më shumë hebrenj që jetonin në Shqipëri se përpara luftës. Është nder për Shqipërinë dhe për tolerancën e saj, ashtu si ky Kuvend që bashkon përpjekjet për të luftuar anti semitizmin. Nuk jam këtu për të kujtuar historinë, por për të ngritur zërin kundër antisemitizmit, pasi kemi përgjegjësinë për të ngritur zërin.

Së pari, duhet ta gjejmë këtë kërcënim dhe më pas ta luftojmë. Është e rëndësishme që të përkufizohet, pra të bëhet përkufizimi i anti semitizmit, që të ketë një fushë të barabartë për të gjitha shtetet. Kemi parë një përhapje të antisemitizmin dhe kjo është shqetësuese. Në vendet me shumicë myslimane duhet të flasim për që ata të flasin në emër të tolerancës dhe në emër të Abrahamit. Le të garantojmë sigurinë e çdo personi që të gjithë të luftojmë krah për krah. Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët“, tha Pomeo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE