Connect with Us

Zbulohet e ardhmja e Abazajt, 24-vjeçari i surprizon të gjithë me klubin e ri

Sport

Zbulohet e ardhmja e Abazajt, 24-vjeçari i surprizon të gjithë me klubin e ri

Publikuar

-

Shtohet kolonia e lojtarëve shqiptarë në Turqi. Kristal Abazaj është futbollisti i radhës që do të luajë në 1. Lig. Supersport raporton se 24-vjeçari i krahut të djathtë të sulmit, i cili luajti me Kukësin sezonin e fundit (në huazim nga belgët e Anderlecht), do të vijojë karrierën tek Ankaraspor (ish Osmanlispor).

Abazaj do të nënshkruajë për një vit, me opsionin e rinovimit me një tjetër vit nëse Ankaraspori siguron ngjitjen në elitë. Lojtari po kryen vizitat mjekësore dhe së shpejti do të vijë zyrtarizimi i kalimit tek ekipi i ri.

Në këtë ekip është aktivizuar më parë edhe Sokol Cikalleshi (pak ditë më parë firmosi me Konyaspor). Bomberi kavajas i kombëtares realizoi 14 gola gjatë periudhës gusht 2017-janar 2019 me skuadrën turke.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

U shpëtua nga kampi famëkeq në Siri, Teuta surprizon djaloshin 12-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Vogëlushi Alvin Berisha është shpëtuar nga kampi i të burgosurve Al Hol nëntorin e shkuar. 12-vjeçari që preku zemrat e të gjithëve doli nga ferri i kampit sirian dhe pas një viti ai po bën një jetë normale.

Alvini së fundmi është surprizuar nga klubi shqiptar i futbollit, KF Teuta, që simbolikisht i ka dhuruar atij një fanellë të “Djemve të Detit” me numrin 10, si dhe një top futbolli që djaloshi të ketë mundësinë të luajë.

“Alvin dhe të tjerë fëmijë janë ata që kanë nevojë më shumë për t’u qëndruar afër në këto momente. Ishte kënaqësi të ishim pranë jush, të përqafojmë fort. KF Teuta shpreson që gjesti do t’i japë forcë Alvinit dhe i urojmë atij jetë të gjatë dhe të lumtur”, shkruan mes të tjerash klubi durrsak.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Do tentojnë t’i thyejnë kaviljet”, Maradona këshillon Mbappe-në

Publikuar

-

Nga

Diego Maradona ka një këshillë për Kylian Mbappe. Legjenda argjentinase feston 60-vjetorin e lindjes ditën e premte dhe është ndalur te ylli francez i PSG-së në prononcimin e dhënë për Football France.

“Kylian është një futbollist fantastik, por është akoma shumë i ri. Është e nevojshme të luajë sa më shumë dhe të konkurrojë në kompeticione të ndryshme për t’u rritur. Ai duhet t’i kushtojë vëmendje të veçantë mbrojtësve që do të tentojnë t’i masakrojnë kaviljen.

Kjo është një temë që e njoh mirë, pasi kam pësuar shumë herë ndërhyrje të frikshme gjatë karrierës time“, deklaron Diego Maradona, trajneri i Gimnasia La Plata prej shtatorit të vitit të kaluar.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kategoria e Parë starton të shtunë, situata kaotike e Luftëtarit krijon shumë dyshime

Publikuar

-

Nga

Sot u dha lajmi i nisjes së Kategorisë së Parë, e cila për shkaqe të ndryshme ende nuk kishte nisur deri tani. Në fundjavë do të luhen të gjitha ndeshjet e javës së Parë të ligës së dytë për nga rëndësia në vend. Përveç ndeshjes mes Lushnjës dhe Besës, të gjitha sfidat e tjera në të dy grupet do të luhen ditën e shtunë.

Në grupin A Besëlidhja pret debutuesit e Vorës. Veleçiku udhëton për të sfiduar Burrelin në shtëpi, ndërsa Korabi luan ndaj Orikut në Dibër. Ndeshja tjetër e grupit A është ajo mes Erzenit dhe Dinamos në Shijak, me kryeqytetasit, që vijnë me shumë pretendime këtë sezon.

Në grupin B të shtunën Elbasani pret Egnatian dhe Flamurtari pret Turbinën. Luhet edhe ndeshja mes Pogradecit dhe Luftëtarit, por këtu ka shumë të panjohura. Skuadrës gjirokastrite i janë larguar thuajse të gjithë lojtarët e skuadrës së parë dhe mbetet të shihet se me çfarë ekipi do të paraqitet. Të gjitha sfidat janë parashikuar të luhen në orën 14:00. /vipsport.al/

Kategoria e Parë, Java 1

Grupi A

E shtunë, ora 14:00

Besëlidhja – Vora
Burreli – Veleçiku
Korabi – Oriku
Erzeni – Dinamo

Grupi B

E shtunë, ora 14:00

Elbasani – Egnatia
Pogradeci – Luftëtari
Flamurtari- Turbina

E diel, ora 14:00

Lushnja – Besa

LEXO TE PLOTE