Connect with Us

Vllaznia nuk ndalet në merkato, merr edhe Eni Imamin

Sport

Vllaznia nuk ndalet në merkato, merr edhe Eni Imamin

Publikuar

-

Ashtu siç pritej, Vllaznia ka prezantuar afrimin më të ri në skuadër. Eni Imami do të jetë pjesë e shkodranëve në sezonin e ri.

Pas aventurës me Tiranën dhe Skënderbeun në sezonin e fundit, Imami tashmë do të mbajë veshur fanellën e Vllaznisë. Lojtari është prezantuar nga klubi shkodran, të cilët kanë njoftuar firmën edhe me një lojtar tjetër.

Vllaznia njofton rinovimin e kontratës për 5 vitet e ardhshme me portierin Kristi Qarri, i cili përveç ekipit të parë do të aktivizohet edhe me U-21.

Sipas shkodranëve kjo marrëveshje afatgjatë është pjesë e strategjisë së klubit në promovimin dhe inkurajimin e talenteve shkodrane brenda kampionatit shqiptar dhe në ligat tjera evropiane.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Devolli debuton me fitore, Ballkani përmbysje për “infarkt”. Nuk fal as Gjilani

Publikuar

-

Nga

Janë mbyllur 3 ndeshjet e Ipko-Superligës së Kosovës, të vlefshme për javën e 9-të në këtë kampionat.

Kryendeshja e javës, mes Ballkanit dhe Prishtinës është mbyllur në barazim, ka përfunduar me fitoren e skuadrës nga Suhareka, e cila ka triumfuar me një përmbysje për infarkt. Ishin kryeqytetasit ata që kaluan të parët në avantazh me anë të ish-sulmuesit të Skënderbeut, Oto Xhon, i cili shënoi në minutën e 34’.

Pjesa e dytë foli e gjitha për Ballkanin, që përmbysi gjithçka në minutat e fundit. Mevlan Zeka me një dopietë në minutat 88’ dhe 95’, i dha një fitore të madhe Balkanit, që vazhdon në krye të renditjes me 22 pikë.

Bledar Devolli ka debutuar me fitore te skuadra e Drenicës, të cilët kanë mposhtur me rezultatin 2-1 Trepça ’89. Ndërkohë fitore ka korrur edhe Gjilani, që mposhti 1-0 Besën e Pejës, ku të besuarit e Mezanit triumfuan falë një autogoli nga Mateus në minutën e 45’.

Renditja:

 

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ronaldo: Testi i Koronaviursit është një broçkull e madhe

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo nuk do të mund të luajë ditën e sotme në supersfidën me Barcelonën, teksa shkak për këtë është bërë infektimi i tij me Koronavirus.

Portugezi është i detyruar ta shikojë ndeshjen nga TV, ndonëse kundër dëshirës së tij. Këtë e shfaq hapur portugezi, në “Instagram”, ku shkruan: “Ndihem mirë dhe i shëndetshëm. Forca Juve”, teksa në një koment më poshtë shkruan: “Testi i Koronavirusit është një broçkull e madhe.”

Ronaldo ka humbur mundësinë për të luajtur me rivalin e tij, Leo Mesi, përballë të cilit nuk luan që nga koha kur ishte pjesë e Realit të Madridit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Miqësorja e Superiores/ Ja rezultati përfundimtar i ndeshjes Kastrioti-Vllaznia

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur pjesa e parë në miqësoren mes Vllaznisë dhe Kastriotit, e cila po luhet në Fushë-Krujë. Shkodranët i kanë mbyllur në avantazh 45 minutat e para, falë një autogoli të Bojom në minutën e 8.

Të dy trajnerët po shikojnë gjendjen e skuadrave të tyre, para fillimit të kampionatit, i cili ende nuk dihet se kur do të ndodhë, pasi Kategroia Superiore është në bojkot, pasi pret realizimin e 4 kërkesave nga qeveria.

KASTRIOTI-VLLAZNIA 0-1

Bojom 8’ (autogol)

LEXO TE PLOTE