Connect with Us

Topalli tregohet e sinqertë/ Kam gabuar që besova te disa persona

Politikë

Topalli tregohet e sinqertë/ Kam gabuar që besova te disa persona

Publikuar

-

Zgjedhjet e 25 prillit/ Topalli tregon çfarë do ndodhte nëse opozita do kishte një drejtim të ri

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, e ka pranuar pasditen e sotme se gjatë karrierës politike ka bërë edhe gabime.

Në një intervistë për emisionin “Hard Talk”, Topalli tha se njëri nga gabimet që ka bërë është se i ka besuar disa personave që nuk e meritojnë.

Ajo theksoi se një njeri që punon, mund edhe të bëjë gabime.

“Në jetën politike edhe unë mund të kem bërë disa sponsorizime apo emërime që më vonë kanë dalë ndryshe sesa e kam menduar.

LEXO EDHE:  Lajm i hidhur/ Ndërron jetë dirigjentja e parë shqiptare Rozmari Jorganxhi

Unë jam vetë njeriu që kam gabuar disa herë në jetën time. Kam gabuar qoftë edhe në besimin që i kam dhënë disa personave. Një njeri që punon edhe gabon”, deklaroi ish-kryeparlamentarja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne

Publikuar

-

Nga

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, është i ftuar pasditen e sotme në “Top Talk” ku mes të tjerave ka sqaruar dhe deklaratat e tij ndaj kryedemokratit Basha “Luftë doni, luftë do të ketë!”.

Jam shumë i qetë, por ndjej një lloj keqardhje, keqardhje drejt mëshirës, sepse është e pamundur që në 2020 të kthehet ky mentalitet stalinist.

Unë sinqerisht do i sugjeroja t’ia kursente edhe vetës edhe demokratëve këtë.

Tani, çfarë do me thënë luftë?

Nëse ata identifikojnë kundërshtarin dhe kundërshtri jemi ne, le të vazhdojnë se reklamë falas është.

Nëse ky ëshë synimi i Bashës të na rrëzojë ne, por nga kush do na rrëzojë, vetëm po na çojë në burg.

Të sulmosh të porsalindurin apo akoma lindurin është ekzagjerim i madh, por le të vazhdojnë nëse  e kanë me ne fushatën.”

Patozi foli dhe për krijimin e partive të reja politike, ku Jozefina Topalli, Murrizi dhe Rudina Hajdari tashmë kanë krijuar forcat  e. Pra duket se çdo demokrat po ndahet nga PD.

LEXO EDHE:  Lajm i hidhur/ Ndërron jetë dirigjentja e parë shqiptare Rozmari Jorganxhi

LEXO EDHE:  Mbyllja e hetimeve dhe reforma zgjedhore/ Godet Jozefina Topalli: Përsëri në krahët e njëri tjetrit

“Le ta gjykojë populli, edhe ne kemi të metat tona.

Njeriu nuk diskuton pasojat por shkaku.

Pse ndodh kjo tek PD?  Shkaku dihet, është i zoti shtëpisë.

Ne mund të kemi difektet dhe të metat tona, por një gjë është e vërtetë, ne nuk kemi asnjë gram përgjegjësi pë rata që kanë ndodhur në Shqipëri vitet  e fundit, pa marrë parasysh faktin që nuk kemi qenë në pushtet dhe jemi parti e re.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sulmet e RD ndaj partive të reja/ Patozi: Ky është skandal! Basha e di partinë pronë të trashëguar

Publikuar

-

Nga

Sulmet e RD ndaj partive të reja/ Patozi: Ky është skandal! Basha e di partinë pronë të trashëguar

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj tij, Jozefina Topali, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit.

Patozi theksoi se nuk ka asnjë hesap të pambyllur me politikën dhe me drejtësinë, ndërsa ngriti pyetjen se si ka mundësi që forca kryesore e opozitës i sjell shqiptarëve këtë imazh para zgjedhjeve.

“Nuk kam asnjë hesap të pambyllur as me politikën, as më personat konkrret e as më drejtësinë. Jam qytetar që shëtis në këmbë rrugëve pa asnjë merak. Si ka mundësi që forca kryesore e opozitës sipas zgjedhjeve të 2017 i sjell shqiptarëve këtë imazh para zjedhjeve. Këta nuk dinë të bëjnë as diferencën brenda tyre. PS ka filluar fushatën dhe i është drejtuar në tufë PD dhe LSI duke thënë se do i marrin prap përpara Lulin, Monën, Berishën e Metën, ndërsa këta duan të më rrëzojmë nua Topallin, Murrizni para fushtës, kjo është skandal”, u shpreh Patozi.

Ai nuk kursen as kritikat ndaj kreut të PD, Lulzim Basha për të cilin thotë se mendon që partia është pronë e tij.

LEXO EDHE:  Drogë, plagosje, falsifikim vulash dhe stampash/ Arrestohen pesë persona për vepra të ndryshme penale

LEXO EDHE:  Mos! 3 gabimet e mëngjesit që po na plakin para kohe

“Ka disa ditë qe mërren me ne, edhe Basha. Basha dhe lidershipi i tij e mendon partinë si një pronë që ja ka lanë dikush dhe duhet ta trashëgojë. Basha humbi në 2017 kur ne ishim votes, të sapolarguar. Atij i munguan gati 300 mijë vota e ky thotë meqë janë këta do më marrin votat”, u shpreh Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sulmi i RD ndaj partive të reja/ Klodian Tomorri: Është totalisht e pavend, kanë harruar se…

Publikuar

-

Nga

Sulmi i RD ndaj partive të reja/ Klodian Tomorri: Është totalisht e pavend, kanë harruar se…

Gazetari Klodina Tomorri ka reaguar për shkrimin e publikuar në gazetën Rilindja Demokratike, ku sulmohen Astrit Patozi, Jozefina Topalli, Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari, duke i cilësuar si “kukulla” të kryeministrit Edi Rama.

Tomorri e cilëosn të pavend këtë veprim të RD-së dhe PD-së, ndërsa kujton se Topalli ishte e para që ja përplasi në surrat Ramës emrat e kriminelëve në Parlament.

Gjithashtu ai thekson se ishte PD që e largoi ish-kryeparlamentaren dhe nuk ka të drejtë t’i kërkojë llogari.

Kjo që bën RD është totalisht e pavend. Të paktën me Jozefina Topallin.

RD dhe PD ndoshta kanë harruar se Jozefina ishte e para që ja përplasi në surrat Ramës emrat e kriminelëve në Parlament. Kishte 40 e ca burra deputetë të opozitës aty, por asnjëri deri në atë moment nuk kishte patur aq këllqe të përmendte publikisht ata emrat. I përmendi kjo gruaja që sot i thonë kukulla e Ramës. E mbi atë çështje pastaj, opozita nisi një nga aksionet më të suksesshme për veten dhe me interesin më të madh për publikun, dekriminalizimin e institucioneve.

Së dyti, ishte PD që e largoi Jozefina Topallin sepse e gjykoi që nuk i duhej më. Dhe një parti është plotësisht në të drejtën e saj të largojë apo afrojë njerëz. Por nëse e largon dikë, nuk ke më të drejtë t’i kërkosh llogari se pse del në garë pastaj.

Së treti, edhe politikisht është gabim. Nuk është hiç çudi, që Jozefina mund të marrë mandat në Shkodër. Mund të marrë edhe vota, të cilat mbase nuk do i shkonin PD-së. Tani si është më mirë? Të lihen ca ura dhe mundësi që nesër potencialisht ky mandati t’i bashkangjitet opozitës apo të shpallet armike? Ndaj ai burri, i cili ka mend më shumë se të gjithë këta të tjerët thotë që me Jozefinën PD veproi gabim”, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE