Connect with Us

Robert Aliaj rikthehet pas në kohë dhe rrëfehet/ “Më kanë heq nga festivali, mund të futesha në burg”

Showbizz

Robert Aliaj rikthehet pas në kohë dhe rrëfehet/ “Më kanë heq nga festivali, mund të futesha në burg”

Publikuar

-

“Dashuria nuk vdes kurrë”/ Robert Aliaj humb njeriun e shtrenjtë

Dy ditë më parë, vajza e Robert Aliaj, Gala Aliaj triumfoi në “The voice kids” në Belgjikë. Roberti ka folur rreth fitores së Galës në emisionin “Abc e mëngjesit” ku ndër të tjera ka kujtuar një nga eksperiencat e tij në festival, duke bërë kështu krahasimin me ditët e sotme.

Ai ka kujtuar një nga momentet se kur ka marrë pjesë në një festival dhe është përjashtuar 2 këngë para se të dilte kënga e tij pasi kishte veshur xhaketë gjenerali dhe për këtë ai mund të përfundonte edhe në burg.

“Unë isha një njeri që kisha shumë nocionet e estetikës, sigurisht që do të doja të vishesha. Mua më kanë hequr nga festivali në një moment 2 këngë para se të dilte kënga ime se kisha veshur xhaketë me spaleta, gjeneralësh. Nuk kisha idenë që këtu mund të futesha në burg dhe se jetoja fare realitetin.

LEXO EDHE:  Ishte dënuar me 7 vite burg/Kapet në Krujë 35-vjeçari, emri

Më duket pak provokim por Kozma Dushi, Luan Zhegu nuk lëvizin dot as gishtat. Kozma Dushi po se bënte sikur dridhte cigaren. E mban mend Luan Zhegun që ishte si kruajtëse dhëmbësh, nuk lëvizte fare“, tha Aliaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

“Në mendjen time…”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Publikuar

-

Nga

“Në mendjen time...”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Amarda Toska është një nga personazhet e shoëbizit shqiptar që i ka dedikuar shumë vite ekranit. Prej kohësh ajo nuk është më pjesë e ekranit por a është në planet e saj një rikthim apo e ka mbyllur përfundimisht me televizionin?

E ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”, ajo është përgjigje që nuk ka hequr dorë përfundimisht nga ekrani por momentalisht i është përkushtuar projekteve të tjera të saj.

Në mendjen time nuk e kam mbyllur. Nuk them kam hequr dorë, por kam krijuar një rrugëtim me disa gjëra të mia dhe të them të drejtën nuk kam një shtysë aq të madhe sa të marr pjesë. Ose ndoshta dhe s’ka qenë projekti i duhur”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE:  Paralajmëron Meta/ Kush ka shkelur Kushtetutën do të shkojë në burg

LEXO EDHE:  Ndërroi jetë në burg/ Avokati i Popullit mbyll hetimet për Enea Ftoin

Kujtojmë se ditën e djeshme Ami ka festuar 39-vjetorin e lindjes ku ka marrë shumë surpriza nga Ermali dhe Joeli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rrëfehet Tea/ Nga historia me Beartin tek marrëdhënia që ka me Andin pas daljes nga emisioni

Publikuar

-

Nga

Rrëfehet Tea/ Nga historia me Beartin tek marrëdhënia që ka me Andin pas daljes nga emisioni

Tea Trifoni është kthyer në një nga personazhet më të përfolur të momentit. Ish konkurrentja e “Përputhen” ka qenë mbrëmjen e kaluar e ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” ku ka rrëfyer historinë e saj me Beratin si dhe ka treguar se çfarë marrëdhënie ruan sot me Andin Shehin, ish konkurrentin e Përputhen, me të cilin bëri lojën dhe dolën çift nga emisioni.

Ajo është shprehur se historia e dashurisë me Beartin ka nisur që në momentin që ai është larguar nga emisioni dhe për këtë të gjithë e dinin.

Thonë që çudia më e madhe tri dit zgjat, por kjo e imja zgjati për 3 javë. Historia ime dhe e Beartit nisi pasi ai u largua nga programi dhe të gjithë e dinin këtë gjë, madje dhe vetë produksioni’, thotë Tea.

LEXO EDHE:  Thirrje Presidentit/ “Prano krimin që u ke bërë shqiptarëve dhe shko në burg”

LEXO EDHE:  Thirrje Presidentit/ "Prano krimin që u ke bërë shqiptarëve dhe shko në burg"

Ndërsa përsa i përket marrëdhënies që ka sot me Andin ajo është shprehur: “Andi është një mik i mirë i imi, asgjë më shumë. Publiku i gjerë kishte krijuar imazhin e tyre për mua, por unë nuk mund të zgjedh dashurinë e jetës sime në bazë të mendimeve të tyre. Falë ‘Përputhen’ gjeta partnerin e jetës sime e për këtë nuk pendohem”, shprehet më tej Tea./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Shpallet fituesi i Sanremo 2021/ Ermal Meta renditet i treti

Publikuar

-

Nga

Shpallet fituesi i Sanremo 2021/ Ermal Meta renditet i treti

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur nata finale e festivalit të njohur, Sanremo 2021. Fituesi i këtij edicioni u shpall Maneskin me këngën “Zitti e buoni”.

Gara ishte shumë e fortë dhe në këtë garë vendine dytë e zuri Fedez e Francesca Michielin me këngën “Chiamami per nome”, ndërsa Ermal Meta u rendit në vendin e tretë me këngën “Un milione di cose da dirti”.

Në klasifikimin artistik, pa përfshirë atë të publikut, Ermali mbante vendin e parë dhe u vlerësua si kënga me tekstin më poetik.

LEXO EDHE:  Dy zogj në një qeli/ Rrjeti shpërthen në meme pas vendimit për Salianjin

LEXO EDHE:  Festivali i Këngës/ Përparim Kabo i hakërrehet drejtorit të RTSH: Duhet të lësh sa më shpejt atë zyrë e të kërkosh falje publike

Por edhe pse në vendin e tretë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Ermali shihet shumë i lumtur dhe falënderues./CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

LEXO TE PLOTE