Connect with Us

Ndryshimet kushtetuese/ Kryemadhi: Në Kodin Zgjedhor të përfshihet edhe letra e Yuri Kim

Politikë

Ndryshimet kushtetuese/ Kryemadhi: Në Kodin Zgjedhor të përfshihet edhe letra e Yuri Kim

Publikuar

-

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka komentuar mbledhjen e Këshillit Politik të zhvilluar këtë të hënë.

Duke iu referuar deklaratave të Gjiknurit, i cili i kërkoi opozitë të sillte propozimet për pragun elektoral, Kryemadhi tha se opozita nuk ka çfarë të propozojë pasi propozimi i saj është për lista 100%.

Sipas saj, ndryshimet kushtetuese janë ndërmarrë nga mazhoranca dhe propozimet duhet t’i sjellë ajo.

“Ne i mbaruam detyrimet tona si opozitë, më 5 qershor i nënshkruam, i dakordësuam ato. Sot administrata publike është totalisht e inkriminuar dhe e politizuar.

Këtu duhet marrë në diskutim shkalla e inteligjencës së personave që thonë që: për ndryshimet kushtetuese që kam bërë unë, më sill ti draftin. Po a duhet ta sillte mazhoranca draftin për ndryshimet kushtetuese, sepse ne si opozitë nuk kemi ndonjë ndryshim kushtetues.

LEXO EDHE:  Alarmohet Vlora/ Gjendet një pako e dyshimtë pranë Pallatit të Kulturës

Ne sot do të shkonim sepse Partia Socialiste do të na thoshte çfarë ka propozuar ajo me ndryshimet kushtetuese që ka bërë, si do të reflektohen ato në Kodin Zgjedhor dhe mbi bazë të draftit që do të propozojë ai”, deklaroi Kryemadhi në Syri Tv.

Më tej, ajo deklaroi se: “Në Kodin Zgjedhor duhet të përfshihet edhe letra e ambasadores amerikane për kandidatët problematikë. Të vendoset një pikë në Kodin Zgjedhor. Problemet me listat nuk i kemi pasur ne, i ka Edi Rama”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Skandali i nënshtetësive/ Meta: Tentativë për të hequr vëmendjen nga afera e incineratorëve

Publikuar

-

Nga

Skandali i nënshtetësive/ Meta: Tentativë për të hequr vëmendjen nga afera e incineratorëve

Mbrëmjen e sotme presidenti Ilir Meta është pyetur për skandalin e nënshtetësive.

Meta pretendon se lajmet për nënshtetësinë janë krijuar nga mazhoranca për të hequr vëmendjen nga afera e incineratorëve.

“Këta duan të heqin vëmendjen nga afera e incineratorëve, thelbi është ky që u thashë, për të fshehur këto skandalet, sajojnë një skandal se presidenti i ka dhënë nënshtetësinë një terroristi”, tha Meta.

Ndërkohë, teksa u pyet në emisionin “Zonë e Lirë” për futbollistin me precedentë penalë, Kreu i Shtetit deklaroi: “Ai ka marrë konfirmimin nga institucioni përkatës. Të kalojmë tek personi në fjalë, Gjykata Themelore e Prishtinës thotë se nuk është i dënuar. Për këtë person është dhënë konfirmimi përmes dokumentit që nuk përbën problem për sigurinë kombëtare, dokumenti që tregon se nuk ka probleme penale është marrë për herë të dytë. Ka marrë konfirmimet, verifikimet, nënshtetësinë nuk e jep presidenti, por Presidenti nxjerr dekretin. Nënshtetësinë e jep ministria e Brendshme, ministria atje nëse ka diçka që nuk shkon, duhet ta thotë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta “sherr” me Arian Çanin/ Ke marrë porosi në telefon që t’më ndërpresësh

Publikuar

-

Nga

Meta “sherr” me Arian Çanin/ Ke marrë porosi në telefon që t’më ndërpresësh

Presidenti Ilir Meta i është kthyer ashpër gazetarit Arian Çani, teksa ishte i ftuar në emisionin “Zonë e lirë”.

Në një moment, Çani i ndërpreu fjalën Metës, ndërsa ky i fundit ngriti akuzat e rënda se gazetarin e kanë paguar që të mos e lërë Kreun e Shtetit të flasë për çështje serioze.

Çani e mohoi këtë gjë, por Meta insistoi se moderatori po e ndërpret që të mbajë relata të mira me kryeministrin Edi Rama.

Debati:

Ilir Meta: Më lër more të flas, s’të pëlqen ty tani biseda…?

Arian Çani: Më lër ti tani, më duhet të menaxhoj kohën, jam i detyruar…

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Monika Kryemadhit/Pse nuk dua koalicion me Ramën!

LEXO EDHE:  Lefter Koka e sfidoi publikisht/ Reagon Kryemadhi

Ilir Meta: Po jo ore ke marrë porosi ti tani, në telefon…që ‘ndrëprite atë kur të flasë për gjëra serioze’. Lëri këto tani..

Arian Çani: Unë e kam bërë këtë?

Ilir Meta: Eee ti, lëri këto tani, se e di unë, çdo njeri ka dëshirë të ruajë disa relata.

Arian Çani: Ma fute dhe mua plak?/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta i bën qejfin vetes/ Jam flori e shkuar floriri

Publikuar

-

Nga

Meta e thotë troç/ Jam flori e shkuar floriri

Presidenti Ilir Meta është vënë përpara një sërë pyetjesh mbrëmjen e sotme, lidhur me situatën aktuale në vend.

Por në një moment vendin e moderatorit Arian Çani në “Zonë e Lirë” e ka zënë aktori Rezart Veleshnja, i cili i ka drejtuar një sërë pyetjesh Kreut të Shtetit.

Të gjithë thonë që je djalë floriri, je dakord me këtë?”, ishte pyetja që i drejtoi Veleshnja, ndërsa Kreu i Shtetit nuk hezitoi.

LEXO EDHE:  Boom rastesh nga koronavirusi/ Humbin jetën katër persona

LEXO EDHE:  Alarmohet Vlora/ Gjendet një pako e dyshimtë pranë Pallatit të Kulturës

Unë jam flori e shkuar floriri”, u përgjigj Meta shkurtimisht./ CNA.al

LEXO TE PLOTE