Connect with Us

“Jam më e majtë se e majta e Ramës”/ Shahini “nuk i kursehet” kryeministrit pasi e largoi

Politikë

“Jam më e majtë se e majta e Ramës”/ Shahini “nuk i kursehet” kryeministrit pasi e largoi

Publikuar

-

“Jam më e majtë se e majta e Ramës”/ Shahini “nuk i kursehet” kryeministrit pasi e largoi

Ish ministrja Besa Shahini, është “rrëfyer” sonte në ‘Open’ teksa ka zbuluar prapaskenat e largimit të saj.

Shahini tha se në bindjet ideologjike ajo është më e majtë se Rama dhe PS.

“Unë jam më e majtë në ideologji se sa e majta e Ramës. PS nuk është e majta e vjetër apo ajo populiste, është një e majtë centriste, por jo aq sa do të doja unë.

LEXO EDHE:  Tërhiqet Rama pas presionit amerikan, ligj për përjashtimin e deputetëve

Kjo nuk ka qenë problem apo ndarje mes meje dhe Ramës, pasi mes nesh nuk ka ndarje” , vijoi më tej ajo./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mbajtja e maskës në rrugë/ Maliqi akuza qeverisë: Bëhet për efekte politike

Publikuar

-

Nga

Lefter Maliqi kujton tërmetet/ Kanë mbetur vetëm lotët e krokodilit, asnjë masë edhe pas një viti

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, foli sot për vendosjen e detyrueshme të maskës edhe në ambjentet e hapura.

Maliqi tha se në këtë rast ligjin do ta zbatojë pjesërisht, pasi duke cituar OBSH-në deklaroi se maskat në ambientet e hapura, nuk përbëjnë rrezik për njerëzimin.

“Unë jam ushtarak që 14 vjeç, e zbatoj ligjin që në moshë të vogël, zbatoj çdo akt normative. Sigurisht do ta zbatoj pjesërisht. Do ta zbatoj atje ku ka grumbullime, manifestime, duke ruajtur distancën dhe me radhë. Maskën e kam në dorë, kjo maskë e thjeshtë bën gati 5 qind lekë (të vjetra). Mbështetësit e mi në Berat, një familje mund të ketë 5-6 veta dhe kjo maskë nuk është më shumë se 2-3 orë dhe i bie tre mijë lekë (të vjetra) për çdo familje. Nëse qeveria do të subvenciononte maskat unë do ta respektoja 100%, sepse jam në mbështetje të elektoratit tim. Unë i përgjigjem edhe OBSH-së, e cila thotë se maskat në ambientet e hapura, nuk përbëjnë rrezik për njerëzimin”, u shpreh ai në “Top Talk”.

Deputeti pretendon se akti normative për vendosjen e maskës ëhstë qëllimisht politik.

LEXO EDHE:  Tërhiqet Rama pas presionit amerikan, ligj për përjashtimin e deputetëve

LEXO EDHE:  Mblidhet Këshilli Politik/ Të pranishëm Rama dhe përfaqësuesi i SHBA-ve

“Mendoj që ky akt normativ është për të nënshtruar qeverinë, ashtu si bëri me daljet e tija kur doli COVIDI, duke vendosur orare për njerëzit, sikur COVID-i vinte me orare të ndryshme. Ky akt normative është qëllimisht politik duke qenë në prag të zgjedhjeve elektorale dhe kjo bëhet thjesht për efekte politike”, theksoi Maliqi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Do të jetë ministër i Brendshëm?/ Balla jep përgjigjen e prerë: Emri im përflitet…

Publikuar

-

Nga

Do të jetë ministër i Brendshëm?/ Balla jep përgjigjen e prerë: Emri im përflitet…

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në Report tv, ku ka folur dhe për aludimet se do të bëhet ministër i Brendshëm.

Balla tha se emri i tij del pa të drejtë sa herë që flitet për zëvendësim të ministrit të Brendshëm duke thënë se ai është sekretar i përgjithshëm i PS dhe se nuk mund të jetë pjesë e kabinetit.

“Unë jam sekretar i përgjithshëm i PS dhe se nuk mund të jetë pjesë e kabinetit. Ajo që po ju them është se të gjithë këto vite sa herë që flitet për zëvendësim të ministrit të brendshëm pa të drejtë përflitet emri im. Ajo që dua të sqarojë është se në 12 qarqet ministri i Brendshëm ka prezantuar forcën speciale “Shqiponja” dhe kanë qenë prezentë deputetë jo vetëm të PS por dhe të tjerë”, tha Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…

Publikuar

-

Nga

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…

Protesta e mbrëmjes së sotme në Tiranë kundër vendosjes së maskave është shoqëruar me përplasje mes qytetarëve dhe policisë.

Avokati Altin Goxhaj që kishte dalë në mbështetjeve të qytetarëve që kundërshtojnë mbajtjen e maskës, e cilësoi këtë vendim të qeverisë si vrasje.

Sipas tij, mbajtja e detyrueshme e maskave edhe në rrugë është faza e fundit e axhendës për shpopullimin e shqiptarëve.

LEXO EDHE:  Skandal-Zbulohet mashtrimi i Ramës/ “Air Albania” nuk ekziston!

LEXO EDHE:  (Foto) Rama largohet nga Shqipëria/ Ja ku ndodhet

“Kjo është vrasje, kjo është vdekje. Kjo është faza e fundit e axhendës për shpopullimin e shqiptarëve. Kjo tani është ndarja, këtu merr fund. Maskat janë hapi i parë për të demonstruar nënshtrimin. Koncepti është që ajo maskë është fillimi, vazhdimi është ky”, u shpreh avokati./ CNA.al

LEXO TE PLOTE