Connect with Us

“Humbje e madhe për arsimin”/ Belind Këlliçi tallet keq me Besa Shahinin

Politikë

“Humbje e madhe për arsimin”/ Belind Këlliçi tallet keq me Besa Shahinin

Publikuar

-

Qindra familje ende në çadra që nga tërmeti i nëntorit/ Këlliçi: Dëmshpërblimet jepen me mik

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka komentuar me tone ironike largimin e Besa Shahnit nga Ministria e Arsimit.

Pasi shkatërroi arsimin në Shqipëri, organizoi të parat e të vetmet zgjedhje pa studentë në universitete, tashmë largohet e qetë drejt Kosovës, shkruan Këlliçi, teksa shton që eksperimente të till nuk duhen bërë më në dëm të rinisë dhe arsimit shqiptar.

“Humbje e madhe për arsimin dhe botën akademike shqiptare… e PaBesa Shahini, pasi shkatërroi arsimin në Shqipëri, pasi me urdhër të firmosur prej saj, organizoi të parat e të vetmet zgjedhje pa studentë në universitete, tashmë largohet e qetë drejt Kosovës!

LEXO EDHE:  Aksident i frikshëm në mes të autostradës/Kujdes nga pamja

Uroj që eksperimente të tilla, në dëm të rinisë dhe arsimit shqiptar, vendi ynë të mos shohë më KURRË! Por dyshimi është edhe më i madh kur sheh se kush e ka zëvendësuar të PaBesën sot. Vetë ajo, zonja që firmos mbi fletë të bardha, Evis Kushi…”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Quajti Ramën qen bir qeni dhe këlysh blloku/ Metën e merr menjëherë vajza në telefon

Publikuar

-

Nga

Quajti Ramën qen bir qeni dhe këlysh blloku/ Metën e merr menjëherë vajza në telefon

Kreu i Shtetit Ilir Meta nuk është përmbajtua aspka ndaj kryeministrit Edi Rama, të cilin e quajti në emission qen bir qeni dhe këlysh blloku.

Mirëpo duket se shpërthimi i Presidentit ka shqetësuar familjen e tij, pasi menjëherë sapo moderator Arian Çani kaloi në reklamë, Metës i erdhi një telefonatë nga vajza.

Sapo rifilloi emisioni, Kreu i Shtetit u shfaq më i qetë emocionalisht, ndërsa i tregoi Çanit se e mori në telefon vajza e vogël.

LEXO EDHE:  Në muajin mars,arrestimet e para të Tribunalit Special

LEXO EDHE:  850 milionë dollarë investime të USAID –it në Kosovë

Më mori dhe Era në telefon se po më shohin dhe ata”, deklaroi Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta “kërcënon” Ramën në emision/ E bëj që të mos ketë vrimë ku të futet

Publikuar

-

Nga

Meta kërcënon Ramën në emision/ E bëj që të mos ketë vrimë ku të futet

Presidenti Ilir Meta ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për deklaratën e këtij të fundit, i cili tha se Meta dëshiron të bëhet dëshmor kombi.

Meta e quajti kreun e qeverisë “këlysh blloku” dhe “qen bir qeni”, ndërsa deklaroi se bën Ramën që të mos ketë vrimë në Shqipëri ku të futet.

Gjatë një debati me gazetarin Robert Rakipllari në emisionin “Zonë e Lirë”, Kreu i Shtetit tha se është më mirë të boesh dëshmor se të t’i marrin gratë të tjerët, duke iu referuar këtu kryeministrit.

Debati i plotë:

Meta: Unë kam atë fuqi që e bëj sot atë që të mos ketë vrimë në Shqipëri ku të futet. Ai paguan oligarkët. Njerëzit vdesin në spitale. 63% e azilkërkuesve në BE janë nga Shqipëria.

Rakipllari: Ju si president jeni në rolin tuaj?

Meta: Patjetër. Roli im është t’i dal për zot kushtetuetës.

LEXO EDHE:  Luçiano Boçi: Arsimi i ngjason një shtëpie të madhe me shumë orendi

LEXO EDHE:  Publikohen datat/ Kur fillon dhe mbaron Universiteti

Rakipllari: Roli juaj është të ekuilibroni pushtetet jo t’i thoni qen bir qeni.

Meta: Një njeri që izolon vendin qëllimisht, që terrorizon përfaqësuesit e institucioneve shtetërore. I thotë gjeneralë të ushtrisë mos shkoni në takim me presidentin. Shteti është marrë peng nga një bandë që kontrollohet nga Sorosi. S’dua që të nxjerr emrat e atyre analistëve që paguhen nga ai. Kemi ardhur në një moment final. Votimi i djeshëm ka qenë skandaloz. Një palë do të jetë dhe lojtar dhe arbitër.

Unë e kam për nder të bie dëshmor i kombit ore. Është krenari e madhe. Po të përfundosh si ai, që t’i marrin gratë të tjerët…

Arian Çani: Kjo që thatë është e rëndë…/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ilir Meta i kthehet ashpër Arian Çanit/ Ironizon Ramën: Keni 20 vite që merreni me brekushet

Publikuar

-

Nga

Ilir Meta i kthehet ashpër Arian Çanit/ Ironizon Ramën: Keni 20 vite që merreni me brekushet

Presidenti Ilir Meta është pyetur mbrëmjen e sotme lidhur me simbolet e flamurit turk që veshën dje kampusin universitar të Tiranës për 97-vjetorin e Republikës së Turqisë.

Meta nuk pranoi të përgjigjet për këtë pyetje, ndërsa iu kthye ashpër gazetarit Arian Çani duke ironizuar njëkohësisht kryeministrin Edi Rama.

Kreu i Shtetit tha se kjo çështje është si puna e atleteve dhe brekusheve të Ramës për të zhvendosur vëmendjen nga ngjarjet politike.

Keni 20 vite që merreni me atletet, me brekushet… më fal që po e them këtë ëëë, më fal shumë. Kështu që mos më pyesni më për këto gjëra ju lutem, aman. Se këto janë si ato lajmet për atletet dhe brekushet dhe harrojmë çfarë po ndodh në Shqipëri, ajo që ndodhi mbrëmë në Kuvend dhe njerëzit që po vdesin nga Covidi. Të mos ketë më pyetje të tilla. Kam atë mendim që ka patur, këto janë si puna  brekusheve dhe atleteve”, u shpreh Peresidenti në “Zonë e Lirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE