Connect with Us

Hapja e shkollave/ Balla: Opozita “rrugore” që shfrytëzon situatën për të bërë politikë

Aktualitet

Hapja e shkollave/ Balla: Opozita “rrugore” që shfrytëzon situatën për të bërë politikë

Publikuar

-

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla  ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësuesit për rihapjen e shkollave.

I pranishëm në shkollën “Jorgji Dilo”  në Elbasan, Balla ka folur lidhur me akuzat e opozitës dhe thekson se vetë opozita po shfrytëzon këtë situatë të vështirë për qëllime politike.

Sipas tij është skandaloze dhe mungesë intelekti që të bësh politike me shkollat.  Gjithashtu u ka bërë apel  prindërve që të plotësojnë formularin për gjendjen shëndetësore të familjes.

“I bëj thirrje çdo prindi që të plotësojë me kujdes një formular që është shpërndarë për të raportuar rastet e detektuara me temperaturë apo të supozuara për COVID-19 në familje, sepse kjo na ndihmon për të parandaluar çdo lloj të përhapjes së pandemisë apo kthimin e shkollave në vatra  të pandemisë. Nga ana e bashkisë kujdesi për higjienën do të vazhdojë dhe ne jemi këtu për të mbështetur.

Kam parë sot përsëri një pjesë të opozitës rrugore që shfrytëzon këtë situatë të vështirë për të bërë politikë. Ne jemi këtu për të dëshmuar solidaritet dhe atë që ka më shumë nevojë arsimi që të jemi të gjithë bashkë për ta mbështetur dhe për tu përkujdesur që ky vit shkollor të mbarojë në fund të mbarimit të viti shkollor.

LEXO EDHE:  Kujdes me nervozizmin

Bashkë me bashkinë do të sigurojmë për çdo shkollë mbështetje me maska apo mjete të tjera mbrojtëse dhe janë bërë. Padyshim një maskë nuk mund të mbahet për një kohë të gjatë dhe ky është një proces që do të vazhdojë. Të jeni të sigurt që kujdesi do të vazhdojë për çdo moment.

Të bësh politikë me pandeminë është të kesh mungesë të theksuar të intelektit minimal për të kuptuar se çfarë ka nevojë Shqipëria sot”, theksoi Balla.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha ndërhyn me telefon live në emision/ Rama nuk pranon ballafaqimin për inceneratorët

Publikuar

-

Nga

Basha ndërhyn me telefon live në emision për inceneratorët/ Rama nuk pranon ballafaqimin

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar në studion e “Opinion” ku është pyetur për aferën korruptive të inceneratorëve.

Gjatë intervistës, Rama ka debatuar me panelin e gazetarëve të cilët e kanë vënë “me shpatulla pas murit”. Ndërkohë, kreu i PD, Lulzim Basha ka dashur të ndërhyjë në emsision përmes një lidhje direkte në telefon, për tu përballur me kryeministrin.

Rama nuk ka pranuar që të debatojë publikisht me Bashën.

LEXO EDHE:  “Rama i tërhequr…”/ Ish presidenti Topi tregon përgjegjësitë e kryeministrit

LEXO EDHE:  "Dita e Verës"/ Policia e Elbasanit në shërbim të përforcuar

“Jo jo faleminderit shumë. Ai të mësojë bashkë me Rakipllarin… Kryerari i Partisë Demokratike dhe Rakipllari janë njëri tapë tjetri top”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shullaku i përplas skandalin e inceneratorëve në sy/ Rama ngrihet në këmbë: Po shko more…

Publikuar

-

Nga

Shullaku i përplas skandalin e inceneratorëve në sy/ Rama ngrihet në këmbë: Po shko more…

Gazetari Armand Shkullaku i ka përplasur në sy kryeministrit Edi Rama skandalin e inceneratorëve që pavarësisht se kanë marrë miliona euro nga taksat e shqiptarëve, nuk punojnë.

Shkullaku tha se inceneratori i Fierit nuk punon ndonëse është paguar miliona euro, ndërsa Rama u ngrit në këmbë dhe iu afrua i nervozuar duke mohuar deklaratëne  gazetarit.

Sipas Ramës, inceneratori i Fierit ka prodhuar energji gjatë kësaj kohe dhe është në punë.

Debati në emisionin “Opinion”:

Shkullaku: Si Tirana edhe Fieri kanë bërë vetëm 20% të punës. Këta kanë marrë në 2018 të gjithë pjesën që shetti i detyrohej dhe nuk kanë asnjë person në punë. Dhe sot Fieri nuk është në punë dhe kanë marrë miliona euro nga qeveria. Sipas ministrisë së Financave këta duhet t’i përgjigjen me të njëjtën ritëm përgjegjësisë që kanë.Fieri nuk ka incinerator.

LEXO EDHE:  Rrëfehet këngëtari shqiptar: “Si më akuzuan si bashkëpunëtor të CIA-s dhe me quajtën spiun!”

LEXO EDHE:  "IMSI Catcher"/ Çako flet në Komision, socialistët braktisin mbledhjen

Rama: Kjo që shikoni ju është pronë e shtetit shqiptar

Shkullaku: Po se merr bashkia në dorëzim pra nuk punon.

Rama: Pse nuk e merr?

Shkullaku: Nuk e merr pra. Ineceneratori nuk punon!

Rama: More zotëri prodhon energji!

Shkullaku: Sa energji ka prodhuar?

Rama: Po shko more shiko sahatin, e do nga unë këtë ?

Shkullaku: Po ti pra duhet ta dish këtë se i ke dhënë 22 milionë euro./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës

Publikuar

-

Nga

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës

Ish-deputeti Arben Ristani është i ftuar mbrëmjen e sotme në “PolitikOn” ku ka deklaruar se Grida Duma ka mbledhur vota kundër tij, edhe pse kanë rënë dakord për të mos bërë fushatë kundër njëri-tjetrit.

“Unë isha kandidat në njësinë 9 në Tiranë kandidat. Në mënyrë demokratike kishim rënë dakord se nuk do të bënim fushatë kundër njëri-tjetrit, madje nën shkruam edhe një deklaratë bashkëpunimi dhe jo fushate kundër.

LEXO EDHE:  LIVE- “Ne nuk jemi bankomat”/ Studentët bllokojnë rrugën

LEXO EDHE:  Rrëfehet këngëtari shqiptar: “Si më akuzuan si bashkëpunëtor të CIA-s dhe me quajtën spiun!”

Ajo që ndodhi është se zonja Grida Duma u përpoq që të mblidhe vota kundër meje në mënyrë të padrejtë dhe anti bazë ligjore. Kjo ishte një pabesi se ishte kundër statusit që kishim nënshkruar”, u shpreh ai.

Kujtojmë që më herët, përcarjet në PD-në e Tiranës ishin raportuar dhe nga CNA.al.

Plas në PD-në e Tiranës/ Grida Duma vërsulet kundër Ristanit

LEXO TE PLOTE