Connect with Us

Video-Grabitën dhjetra njerëz në Dhërmi/ Arrestohet 42 vjeçari, shpallen në kërkim 3 të tjerë

Kronika

Video-Grabitën dhjetra njerëz në Dhërmi/ Arrestohet 42 vjeçari, shpallen në kërkim 3 të tjerë

Publikuar

-

Zhduket prej katër ditësh 40-vjeçari nga Vlora/ Dyshohet për rrëmbim

Policia e shtetit ka zbardhur një sërë vjedhjesh të ndodhura në Qeparo, Shën Vasil, Nivicë dhe Dhërmi.

Shtetasi me iniciale N.P 42 vjeç është arrestuar dhe janë shpallur në kërkim 3 të tjerë.

Shtetasi N. P., në bashkëpunim me 3 shtetasit e tjerë dyshohet se janë autorë të disa vjedhjeve, të cilat i kanë kryer në vende të ndryshme si banesa dhe ambiente të hapura, konkretisht:

Më datë 31.07.2020, në fshatin Shën Vasil, dyshohet se këta shtetas kanë vjedhur me thyerje banesën e braktisur të shtetasit L. Q., vend në të cilin është gjetur një armë zjarri kallashnikov, e cila dyshohet të jetë e autorëve të mësipërm, pasi këta shtetas e përdornin këtë banesë si vendstrehim gjatë kryerjes së vjedhjeve

Më datë 07.09.2020, në Himarë, kanë vjedhur 2 motomjete në pronësi të shtetasve N. P. dhe T. P. Në të njëjtën ditë dyshohet se kanë vjedhur sendet personale të shtetasit maqedonas Z. T., në hotelin ku ai ishte akomoduar për pushime

LEXO EDHE:  Video - “Skifteri në aksion”/ Kamerat e dyqanit filmojnë vjedhjen

Gjithashtu, këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se kanë kryer edhe 10 vjedhje të tjera, kryesisht sende personale të personave të ndryshëm në Dhërmi të Himarës, për të cilat po punohet për dokumentimin e plotë të tyre.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për dokumentin e plotë ligjor të veprimtarisë kriminale të këtyre shtetasve në fushën e vjedhjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”

Publikuar

-

Nga

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”

Punonjësit e Policisë kanë zhvilluar kontrolle në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Gjatë kontrolleve është konstatuar që shumica e qytetarëve i kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Në rastet kur janë konstatuar qytetarë që nuk kishin maska ose që i kishin por nuk i vendosnin në fytyrë, shërbimet e Policisë i kanë këshilluar ata për vendosjen e tyre.

Gjatë kontrolleve në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë vendosur edhe gjoba për qytetarët që nuk kishin vendosur maskat dhe as nuk i kishin ato me vete.

Në të gjithë vendin janë vendosur 171 masa administrative gjobë, me vlerën 3.000 lekë secila.

LEXO EDHE:  Maskat terrorizojnë pushuesin/I marrin makinën luksoze dhe 1500 euro

LEXO EDHE:  Brryli Brodway ia qëndis gazetarit Dyrnjaja/ "Pse nuk flet për vjedhjet e Benin tat more Denis"

Shërbimet e Policisë do të jenë prezente çdo ditë, në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin dhe në rast se do konstatojnë qytetarë që nuk kanë vendosur maskat mbrojtëse, do të marrin masat administrative sipas Aktit Normativ.

Ndërkaq, policia falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, të mos tregohen neglizhentë duke i mbajtur maskat në duar dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e efektivëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

61-vjeçari bie nga çatia e shtëpisë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

61-vjeçari bie nga çatia e shtëpisë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një 61-vjeçari, është rrëzuar aksidentalisht nga çatia e shtëpisë së tij në Paskuqan, duke marrë lëndime.

Sipas njoftimit të policisë ai është dërguar me urgjencë në spital, ku ka marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Njoftimi i poliicisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.10.2020, rreth orës 17:30, në rrugën “Halit Haxhia” në Paskuqan, dyshohet se ka rënë nga lartësia e banesës së tij shtetasi I.D., 61 vjeç, i cili është dërgur menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. ​

LEXO EDHE:  Paligjshmëria/ Policia arreston 19 persona, 8 të tjerë në kërkim

LEXO EDHE:  Dhunë, drogë dhe armë/ Arrestohen 7 persona, mes tyre një femër e shpallur në kërkim

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati ndaj shefit të policisë bashkiake/ Vetëdorëzohet autori 19-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Foto-I bëri atentat familjes së shefit të policisë bashkiake/ Kush është autori 19-vjeçar

Ditën e sotme është dorëzuar në polici Ilirjan Hasanaj, i riu që qëlloi me armë drejtorin e Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe Mentor Hasanaj, teksa ky i fundit ishte duke udhëtuar në makinë me djalin dhe bashkëshorten e tij.

Autori 19-vjeçar është dorëzuar te blutë pas negociatave me të atin, i cili është ish-efektiv policie.

Raportohet se ndonëse atentatori dhe shënjestra e atentatit kanë të njëjtin mbiemër, nuk kanë lidhje farefisnore.

Autori 19-vjeçar që jeton në Shkodër është identifikuar nga policia sepse pasi qëlloi me armë, ai la 500 metra larg vendngjarjes motorrin e vjedhur, rrobat dhe një celular.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se Ilirjan Hasanaj është përdorur si vrasës me pagesë, pasi nuk ka precedentë penalë të mëparshëm.

LEXO EDHE:  Video – “Skifteri në aksion”/ Kamerat e dyqanit filmojnë vjedhjen

LEXO EDHE:  Bënin kërdinë me vjedhje/ Arrestohen tre të rinj në Tiranë

Gjithashtu është sekuestruar edhe motori tip “Papaq” me të cilin autori ndoqi makinën ku shefi i bluve po udhëtonte bashkë me atin Xhelal Hasanaj dhe Vjollca Hasanaj.

Kujtojmë se nga atentati mbetën të plagosur rëndë Mentor Hasanaj i cili u soll në Tiranë për një ndihmë më të specializuar mjekësore dhe babai i tij Xhelal Hasanaj ndërsa e shoqja e tij i shpëtoi plumbave./ CNA.al

LEXO TE PLOTE