Connect with Us

Futbollisti shqiptar merr oferta të rëndësishme nga kampionati italian

Seria A

Futbollisti shqiptar merr oferta të rëndësishme nga kampionati italian

Publikuar

-

Mesfushori shqiptar Erald Lakti është gati për të hedhur hapin e radhës në karrierën e tij. Mesfushori shqiptar i cili ka spikatur që në moshë të re në radhët e akademisë së Fiorentinës, ku ka qenë edhe kapiten i ekipit të të rinjve, tashmë po provon të shpërthejë mes profesionistëve.

Në edicionin e fundi ai ishte në titullar në radhët e klubit të Gubios, në Seriën C italiane duke treguar se është në gjendje që të luajë mes profesionistëve. Kjo ka shtyrë klubin e Gubios që të kërkonte përsëri qëndrimin e Laktit dhe huazimin për një tjë tjetër sezon nga Fiorentina.

Por klubi i Serisë C nuk është i vetmi, pasi ka edhe skuadra të tjera të interesuara si Avelino e Padova që kërkojnë shërbimet e tij në këtë kategori- Megjithatë, ofertat kanë ardhur edhe nga Seria B, ku Kozenca e Rexhiana janë gati t’i ofrojnë një fanellë mesfushorit shqiptar. Të gjitha janë mundësi të rëndësishme për të ardhmen e mesfushorit i cili ka luajtur më parë me Shqipërinë U19, e shpreson që të veshë fanellën kuqezi edhe me ciklin e ri me Shpresat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Tension te Juventusi, Arthur përplaset me trajnerin Pirlo

Publikuar

-

Nga

Artur Melo do të donte që të kishte më shumë hapësirë te Juventusi dhe në pritje të ndeshjes me Barcelonën lutet që të marrë hakmarrjen e tij, pas trajtimit që katalanasit i bënë verën që lamë pas, duke e detyruar që të transferohet thuajse me forcë në Torino.

Por mesa duket, edhe në radhët e bardhezinjve gjërat nuk shkojnë shumë mirë për brazilianin, teksa e përditshmja “Leggo” ka zbuluar një prapaskenë, e cila i referohet ditës së hënë, në qendrën stërvitore bardhezi, 24 orë pas barazimit 1-1 me Veronën në kampionat.

Pasi ka dëgjuar dhe lexuar deklaratat e trajnerit Andrea Pirlo (“Nuk kam një skuadër një futbollist që e dashuron topin, nuk kam një fantazist të mirëfilltë në dispozicion dhe ndoshta për këtë arsye vuajmë disi në organizimin e lojës”), Arturit i është dukur vetja i thirrur në apel.

Futbollisti 24-vjeçar ka kërkuar sqarime te trajneri i tij, lidhur me këtë fakt, por edhe për minutazhin e pakët, duke qenë se ai zbarkoi në Torino për të zëvendësuar Miralem Pjaniçin, i cili bëri itinerarin e kundërt (u transferua në Barcelonë), por deri tani jo vetëm që ka luajtur titullar vetëm me Veronën,

por pas saj u duk edhe në shënjestër. Dhe ndoshta, ky debat ka bërë që edhe për ndeshjen e sotme me Barcelonën, Pirlo të vendosë të mos i besojë brazilianit, duke qenë se Bentankur dhe Ramsej janë në avantazh për një bluzë titullari kundrejt Arturit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventus merr lajmin, del përgjigja e tamponit për Ronaldon

Publikuar

-

Nga

Cristiano Ronaldo nuk ia del dot. Portugezi ka rezultuar sërish pozitiv në testin e radhës. Në këto kushte, ai do jetë munegsa e madhe e Juves në takimin e nesërm ndaj Barcelonës, e vlefshme për Champions League.

Ky nuk është një lajm i mirë për trajnerin Pirlo, i cili duhet të mendojë formacionin pa yllin kryesor. Juventus synon të jetë protagonist në këtë sezon në gjitha kompeticionet, por fillimi nuk ka qënë më i miri i mundshëm.

   

LEXO TE PLOTE

Seria A

E katranosi në ndeshjen Milan-Roma, ja sa dënohet gjyqtari Xhakomeli

Publikuar

-

Nga

Arbitri kryesor i ndeshjes së djeshme Milan-Roma Piero Xhakomeli dhe arbitri në dhomën e VAR-it Luixhi Naska do të pezullohen për një muaj nga gjykimi i ndeshjeve të futbollit italian për shkak të gabimeve në gjykimin e supersfidës së djeshme në “San Siro”.

“SportMediaset” raporton se shefi i arbitravë italianë Nikola Ricoli ka vendosur të penalizojë të dy gjyqtarët për vendime të gabuara që ndikuan në rrjedhën e takimit mes kuqezinjve dhe verdhekuqve.

42-vjeçari Xhakomeli gaboi në të dyja penalltitë e takimit. Në rastin e penalltisë së fituar nga “Djalli”, sipas gjyqtarit Ricoli Ibrahimoviç shtyn Mansinin e Romës dhe ky për inerci prek topin me dorë.

LEXO TE PLOTE