Connect with Us

Firmosi në Serinë A, babai i Ismajlit zbulon prapaskenat tronditëse: Në Kosovë u planifikua arrestimi i tij…

Kombëtare

Firmosi në Serinë A, babai i Ismajlit zbulon prapaskenat tronditëse: Në Kosovë u planifikua arrestimi i tij…

Publikuar

-

Babai i futbollistit të Shqipërisë dhe Specias Ardian Ismajli ka zbuluar në rrjetet sociale se të birin kishin planifikuar ta arrestonin në aeroportin e Prishtinës teksa nuk kanë dashur që 23-vjeçari të niset nga ky destinacion drejt Italisë.
ardian
Në një mesazh të publikuar në rrjetet sociale, Ilmi Ismajli shkruan se persona të caktuar i kërkuan të birit që ta kryente udhëtimin nga aeroporti i Tiranës dhe në rast të kundërshtimi do ta arrestonin. Megjithatë, sipas tij, gjithçka shkoi pa probleme. Ismajli u prezantua sot si lojtari  më i ri Specias, ku firmosi për 3 vite.

Mesazhi i Ilmi Ismajlit

Falenderimet e panumerta i takojn vetem te madhit Allah qe qdo sprov qe na sprovon e ka vetem per te miren ton.
Falenderimet e panumerta i takojn vetem te madhit Allah qe eshte i gjithemshirmi i gjithedijshme per te mirat qe na i dhuron.
Falenderimet e panumerta i takojn te madhit Allah qe na mbron nga kurthat e njerzve te kqij
E ne veqanti qe na ndihmoj te shkoj Ardiani per Itali te i kryej testet mjeksore nga njerz qe nuk ja dojn te miren ktij vendi nga njerz qe kishin planifikuar te ja shkatrrojn karieren fal Zoti na beri te jem gjakftoft sepse ishte planifikuar edhe arrestimi i tije vetem e vetem qe te mos ta lejojn flururimin nga aeroporti i Prishtines.
Kure pan qe nuk po biem ne kurthat e tyre na urdheruan qe te largohemi nga airoporti dhe te shkojm ne aeroportin e Tiranes me preteksin sepse ju luani per Shqiprin.
Zot na mbroj nga kta fanatik mbroje edhe popullin ne pergjithesi.

Ardian ty te urojm suksese dhe realizimin e endrrave qe me shum sakrific i ke kthyer ne realitet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Lajmi i shumëpritur/ Kombëtarja do të luajë me tifozë

Publikuar

-

Nga

Tifozët rikthehen në stadium. Pas një mungese të stërzgjatë prej pandemisë që ka pushtuar mbarë globin, më në fund u zhvillua një ndeshje e Kombëtares sonë me spektatorë.

Edhe pse në transfertë, Lituani-Shqipëri u zhvillua me dyer të hapura. UEFA ka vendosur që të lejohen vetëm 30% e kapacitetit në çdo impiant, gjë që ndodhi edhe dje.

Ajo që bëri përshtypje në stadiumin “LFF” në Vilnius, ishte distancimi i munguar. Hapësirë kishte me bollëk, por njerëzit u panë ngjeshur me njëri-tjetrin.

Ndonëse vendimi final i takon qeverisë së vendit tonë, nuk përjashtohet mundësia që në ndeshjet e nëntorit edhe sportdashësit kuqezinj të shohin më në fund futboll.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kualifikueset e Botërorit, ja në cilën vazo ndodhen Shqipëria dhe Kosova

Publikuar

-

Nga

Liga e Kombeve është duke përfunduar dhe kualifikueset e Botërorit janë gati që të nisin, për t’i hapur rrugën spektaklit të vërtetë. Në këtë format të ri do të jetë vetëm vendi i parë që do të kualifikohet menjëherë në Botëror, ndërsa vendet e dyta do të kenë një përballje direkte, pa harruar edhe dy nga fituesit e Ligës së Kombeve që do të futen në këto takime për të nxjerrë tre bileta që të dërgojnë në Botëror.

Por në çfarë vazo ndodhet Shqipëria? Kuqezinjtë gjenden në vazon e katërt, ndërsa Kosova është në vazon e pestë. Shorti pritet të hidhet në muajin dhjetor, ndërsa duke parë edhe mënyrën e ndarjes me pak fat mund të gjendemi në një grup të favorshëm.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kumbullës i bëjnë menjëherë tamponin në Itali, ja përgjigjia

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla ka mbyllur sot 10 ditët e tij të para si protagonist i vërtetë i përfaqësueses shqiptare të futbollit. Mbrojtësi i talentuar, ka qenë titullar në të dy ndeshjet e kuqezinjve ndaj Kazakistanit e Lituanisë dhe dha kontoributin e tij që rrjeta të ruhej e paprekur.

Por për lojtarin tashmë vjen koha të kthehet te Roma, ku ai pritet të jetë protagonist absolut në këtë sezon, sidomos pas investimit të rëndësishëm që u bë për të blerë kartonin e tij. Për këtë arsye, menjëherë sapo ka zbarkuar sot në Itali, Kumbulla i është nënshtruar tamponit të parë, për të mësuar se mos gjatë udhëtimeve ishte infektuar me COVID-19.

Për fatin e mirë të futbollistit, përgjigja që ka marrë ai ishte negative dhe lojtari që sot është vënë nën urdhërat e trajnerit Fonseka në qendrën stërvitore të Trigorias, ku ekipi po përgatitet për ndeshjen e radhës në Serinë A.

LEXO TE PLOTE