Connect with Us

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka

Kronika

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka

Publikuar

-

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen momentin si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka

Pas aksidentit tragjik ku humbënjetën dy vajza, ka folur babai i njërës prej të mbijetuarave, Denisa Dibra, Edmond Dibra.
Ai bën me dije se vajza e tij është jashtë rrzikut për jetën.

“Në radhë të parë, më falni për gjendjen emocionale, nuk do ia dëshiroja një familje këtë tragjedi. Falenderoj të madhin Zot, një aksident tepër i rëndë, vajza është jashtë rrezikut për jetën, ka plagë, por është jashtë rrezikut. Falenderoj stafin e spitalit që kanë bërë çmos që vajza momentalisht ndodhet jashtë rrezikut. Është diçka vajza njihen nga Shkodra, e ndjera kishte ditëlindjen. Nervida Garunja është në një gjendje të vështirë për jetën, ishalla bën mrekulli. Aksidenti ishte shumë i rëndë, Shkodra jeton me hallin dhe brengën time dhe familjet që kanë humbur pjesëtarë, aksidenti ishte fatal. Denisa ka ardhur në vete në orën 5 të mëngjesit që ka komunikuar, me mua, nuk e kujton aksidentit tragjik. Kur është përmendur ka kërkuar shoqet e saj, kjo është e mirë që vajza i kujtohet pak a shumë”, tha ai për Report Tv.

Si e mora vesh lajmin?

“Mbrëmjeve ulem me bashkëshorten për të pirë një kafe dhe po shihja orën, vajza nuk ka shans që të mos më marrë 3 herë në ditë. “U thashë a po knaqeni”, “po hamë drekë, nga ora 6 do vijnë për Shkodër”. Në orën 7 them si ka mundësi që s’na ka marrë vajza, sikur më shtynte diçka. I marr në celular, më del një person. Më thotë një qytetar që vajza është jashtë rrezikut për jetën. Më thotë më jep në telefon babain. Ishte momenti kur kishte marrë zjarrfikësit dhe kishin nxjerrë vajzën nga makina, Kam lëshuar telefonin në tokë.
Autori?
Do të thoja që shteti të bëj detyrën e tyre, sic duhet. Gjendja e Nervida është kritike dhe do bëja thirrje, vajza ka nevojë për grup gjak. Kush ka mundësi të bëjë dhuratë gjaku se bëhet ndihmë për shpëtimin e saj. Njerëzit e Nervida janë në Shkodër se familja ka hapur dyer e morit, ato janë si vajzat e mia. Janë pjesë e familjes sime. Presin trupin e të ndjesës Lusinda që është në spitalin e Elbasanit dhe kanë në Shkodër në ceremoninë mortore, tha babai i vajzës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”

Publikuar

-

Nga

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”

Punonjësit e Policisë kanë zhvilluar kontrolle në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Gjatë kontrolleve është konstatuar që shumica e qytetarëve i kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Në rastet kur janë konstatuar qytetarë që nuk kishin maska ose që i kishin por nuk i vendosnin në fytyrë, shërbimet e Policisë i kanë këshilluar ata për vendosjen e tyre.

Gjatë kontrolleve në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë vendosur edhe gjoba për qytetarët që nuk kishin vendosur maskat dhe as nuk i kishin ato me vete.

Në të gjithë vendin janë vendosur 171 masa administrative gjobë, me vlerën 3.000 lekë secila.

LEXO EDHE:  “Situata në Elbasan katastrofike”/ Boçi ngre alarmin: Pothuajse i gjithë personeli mjekësor i infektuar

LEXO EDHE:  “Situata në Elbasan katastrofike”/ Boçi ngre alarmin: Pothuajse i gjithë personeli mjekësor i infektuar

Shërbimet e Policisë do të jenë prezente çdo ditë, në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin dhe në rast se do konstatojnë qytetarë që nuk kanë vendosur maskat mbrojtëse, do të marrin masat administrative sipas Aktit Normativ.

Ndërkaq, policia falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, të mos tregohen neglizhentë duke i mbajtur maskat në duar dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e efektivëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

61-vjeçari bie nga çatia e shtëpisë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

61-vjeçari bie nga çatia e shtëpisë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një 61-vjeçari, është rrëzuar aksidentalisht nga çatia e shtëpisë së tij në Paskuqan, duke marrë lëndime.

Sipas njoftimit të policisë ai është dërguar me urgjencë në spital, ku ka marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Njoftimi i poliicisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.10.2020, rreth orës 17:30, në rrugën “Halit Haxhia” në Paskuqan, dyshohet se ka rënë nga lartësia e banesës së tij shtetasi I.D., 61 vjeç, i cili është dërgur menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. ​

LEXO EDHE:  Berat/ Kamioni përplas për vdekje 10-vjeçarin

LEXO EDHE:  Ndërtimi i TEC-it në Korçë/ PD nxjerr dokumentin që implikon kryebashkiakun Filo

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati ndaj shefit të policisë bashkiake/ Vetëdorëzohet autori 19-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Foto-I bëri atentat familjes së shefit të policisë bashkiake/ Kush është autori 19-vjeçar

Ditën e sotme është dorëzuar në polici Ilirjan Hasanaj, i riu që qëlloi me armë drejtorin e Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe Mentor Hasanaj, teksa ky i fundit ishte duke udhëtuar në makinë me djalin dhe bashkëshorten e tij.

Autori 19-vjeçar është dorëzuar te blutë pas negociatave me të atin, i cili është ish-efektiv policie.

Raportohet se ndonëse atentatori dhe shënjestra e atentatit kanë të njëjtin mbiemër, nuk kanë lidhje farefisnore.

Autori 19-vjeçar që jeton në Shkodër është identifikuar nga policia sepse pasi qëlloi me armë, ai la 500 metra larg vendngjarjes motorrin e vjedhur, rrobat dhe një celular.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se Ilirjan Hasanaj është përdorur si vrasës me pagesë, pasi nuk ka precedentë penalë të mëparshëm.

LEXO EDHE:  Organizonte llotari/ Procedohet penalisht 28 vjeçari

LEXO EDHE:  “Situata në Elbasan katastrofike”/ Boçi ngre alarmin: Pothuajse i gjithë personeli mjekësor i infektuar

Gjithashtu është sekuestruar edhe motori tip “Papaq” me të cilin autori ndoqi makinën ku shefi i bluve po udhëtonte bashkë me atin Xhelal Hasanaj dhe Vjollca Hasanaj.

Kujtojmë se nga atentati mbetën të plagosur rëndë Mentor Hasanaj i cili u soll në Tiranë për një ndihmë më të specializuar mjekësore dhe babai i tij Xhelal Hasanaj ndërsa e shoqja e tij i shpëtoi plumbave./ CNA.al

LEXO TE PLOTE