Connect with Us

Surprizat që ju presin në vendit tuaj të punës/ Parashikimet e yjeve për javën e ardhshme

Horoskopi

Surprizat që ju presin në vendit tuaj të punës/ Parashikimet e yjeve për javën e ardhshme

Publikuar

-

Kanë shumë vetëbesim/ Shenjat e horoskopit që pretendojnë se janë më të mirët

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, vështirësitë janë të mundshme me punën që duhet të përfundoni brenda javës së punës. Ju do të duhet të kërkoni ndihmë pasi nuk do të jetë e lehtë.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, keni një javë të ngarkuar dhe stresuese para jush. Shmangni ndarjen e informacionit pa e kontrolluar atë, pasi ka të ngjarë të përhapni lajme të rreme këtë javë.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve këtë javë do të përjetoni ngjarje që do t’ju ngarkojnë me optimizëm për të ardhmen.Ju ndoshta do të merrni oferta të ndryshme dhe informacione të rëndësishme për ju gjatë këtyre shtatë ditëve. Do të keni mundësinë të realizoni mundësi të reja të favorshme që do të lindin për ju.

Gaforrja

Gjatë javës do të ketë një konflikt ose mosmarrëveshje mbi një pronë që ju ose dikush në familjen tuaj zotëron. Disa nga momentet e rëndësishme në punën tuaj do të ketë lidhje me klientët ose partnerët e biznesit nga një lokalitet tjetër.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, keni një javë përpara jush në të cilën do të angazhoheni në angazhime të ndryshme profesionale, takime biznesi, duke kërkuar një punë të re, promovimin e një produkti ose aktiviteti të ri, etj.

Virgjëresha

Do të jeni me fat këtë javë, por sharmi juaj personal dhe aftësia juaj për të komunikuar në mënyrë diplomatike me njerëzit e tjerë do të luajnë një rol të rëndësishëm në punët tuaja. Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të impresiononi partnerë të rinj biznesi ose biznesi, klientë, të njohur të rinj dhe të tjerë.

Peshorja

Në punën tuaj, komentet ose veprimet e kolegëve ose klientëve mund të jenë shkak për tension. Mosmarrëveshjet nuk do të çojnë në një armëpushim.

LEXO EDHE:  Punët e “rëndomta” që personazhet e njohur shqiptarë kanë bërë para se të bëheshin të famshëm

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, përdorni këtë javë për të rivlerësuar veprimet dhe arritjet tuaja deri më tani. Mendoni me kujdes për përvojat tuaja (sukseset dhe dështimet) nga fillimi i vitit deri në këtë periudhë (mesi i shtatorit).

Shigjetari

Bisedoni me njerëz që mendoni se janë të rëndësishëm për planet dhe qëllimet tuaja. Mos e injoroni mendimin ose këshillën e tyre. Merrni parasysh, vlerësojini dhe vendosni nëse do të përfitoni prej tyre.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni një javë përpara jush në të cilën do të dëshironi të bëni progres në planet që lidhen me zhvillimin tuaj si një person ose një profesionist. Shumica prej jush do të ndihet i sigurt se keni ndërtuar bazën e nevojshme për këtë. Çështjet dhe shqetësimet e pazgjidhura janë ende të mundshme, të cilat ende qëndrojnë pezull në ajër, duke pritur kohën e tyre të favorshme për zgjidhjen dhe përfundimin.Gjatë kësaj jave do të jetë shumë e rëndësishme të jeni në gjendje të organizoni punët tuaja siç duhet.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, këtë javë do të keni një kohë të favorshme për të punuar me dokumente, për të kontaktuar përfaqësuesit e një institucioni juridik ose gjyqësor dhe më shumë.Ka shumë të ngjarë që të jeni të lumtur me lajme ose një ofertë që paralajmëron një ndryshim interesant në të ardhmen në jetën tuaj.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni shtatë ditë punë dhe përpjekje përpara, përmes të cilave do të jeni në gjendje të arrini rezultatet e dëshiruara. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të mos shqetësoheni për kërkimin e ndihmës dhe mbështetjes nga njerëz të besuar ose të aftë.Është një ide e mirë të shmangni ndarjen e planeve tuaja personale, familjare ose profesionale me këdo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Njihuni me 4 shenjat më me fat të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Njihuni me 4 shenjat më me fat të horoskopit

Bricjapi

Është ndër të paktat shenjat e zodiakut që përballen me pengesat dhe vështirësitë pa ju dridhur qerpiku. Ndonëse janë njerëz punëtorë, që u shmangen konflikteve, edhe kur gjenden përballë situatave të tillë, falë inteligjencës natyrale dhe fatit, ia dalin gjithmonë mbanë. Për aq kohë sa nuk përfshiheni shumë emocionalisht në këto sfida, do të keni mjaftueshëm fat për t’i çuar në vijën e finishit.

Akrepi

Shenja e errët e zodiakut, ajo misteriozja që vetëm “pickon” njerëzit dhe i “helmon” ata me fjalë. Edhe pse shquheni për qasjen tuaj jo fort pozitive, në situatat më të vështira duket sikur fati troket pikërisht në derën tuaj. Kjo gjë ju ka ndihmuar t’ua hidhni paq shumë situava pa u sforcuar. Epo kot nuk thoni, është fati..s’ke ç’i bën.

Peshorja

LEXO EDHE:  Komisioni i Vlerësimit të Kandidaturave nis punën/ Basha: Epokë e re në demokratizimin e partive

LEXO EDHE:  Kthjellime dhe vranësira/ Mësoni surprizat e motit për sot

Njihet si shenja më optimiste e zodiakut. Nuk bën kurrë plane dhe çuditërisht gjërat i shkojnë gjithmonë ashtu siç dëshiron. Është një ndër shenjat më të përkëdhelura të fatit, edhe pse nuk është kurrë në kërkim të tij. Duhet të falenderoni planetin tuaj, Venusin, i cili bën që ju të keni shumë fat në jetë.

Shigjetari

Është po aq faltum sa tre shenjat paraardhëse, në mos pak më shumë. Ia dilni të kaloni me sukses çdo sfidë, çdo situatë të vështirë pa u munduar fare. Duket sikur fati është gjithmonë në anën tuaj dhe ju mbron gjithmonë. Urojmë të zgjasë për shumë kohë e gjitha kjo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, zbuloni surprizat që ju presin

Dashi

Sot do të jeni shumë këmbëngulës dhe kokëfortë. Në një nivel sentimental, këshilla është që të keni kujdes dhe t’i kushtoni vëmendje.

Demi

Këshilla për ju është që të filloni të mendoni për të ardhmen në një mënyrë më të qëndrueshme , sepse gjithçka rreth jush ka ndryshuar! Ka punë për tu revolucionarizuar dhe jeta juaj të riprogramohet.

Binjakët

Dita e sotme do t’ju japë më shumë stabilitet . Këshilla është të shikojmë me optimizëm të ardhmen dhe veçanërisht në dhjetor.

Gaforrja

Dita e sotme ju sheh të menduar dhe do të duhet të mendoni me kujdes se çfarë të bëni. Në dashuri dhe në familje, disa hutime mund të rishfaqen vëmendja!

Luani

Sot do të gjeni energji të mirë dhe forcë të mirë . Më në fund ndjen se mund të thuash atë që mendon!

Virgjëresha

Dita e sotme do të jetë shumë interesante, falë hënës që nuk do të jetë më në kundërshtim.

Peshorja

Ju jeni pak i trishtuar dhe nervoz dhe sipas horoskopit të Paolo Fox gjërat nuk do të përmirësohen midis sot dhe nesër. Tani është e nevojshme të gjesh rolin dhe identitetin tënd.

LEXO EDHE:  Salianji: Basha shumë shpejt kryeminstër

LEXO EDHE:  Njihuni me 5 shenjat më kokëforta të horoskopit

Akrepi

Këshilla për ju është të parashikoni kohën , sepse ditët e fundjavës mund të jenë pak të lodhshme. Sot mund të ndiheni të nënshtruar , kështu që do të ishte më mirë të jeni të kujdesshëm!

Shigjetari

Ju jeni plot gjallëri, forcë dhe forcë ; Gjithashtu pasioni zgjohet nga këta yje . Tani të gjithë Shigjetarët do të duhet të kuptojnë se çfarë ndjejnë me të vërtetë.

Bricjapi

Sot mund të ndiheni pak të trazuar, ndërsa nga e Shtuna do të jeni në gjendje të shëroheni. Emocionet gjithashtu mund të jenë paksa konfliktuale , prandaj nevojitet kujdes.

Ujori

Në këtë kohë është e rëndësishme të bësh diçka ndryshe. Ju jeni në një gjendje transformimi të madh që do të jetë pozitiv me kalimin e kohës, për sa kohë që keni ide të qarta tani.

Peshqit

Fundjava tjetër do të jetë shumë e rëndësishme për ju dhe idetë tuaja do t’u paraqiten të gjithë njerëzve që mund t’ju japin diçka më shumë. Energjia në punë dhe në marrëdhëniet me të tjerët.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 28 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 28 tetor 2020

Dashi
Do tu gjeni përgjigjen disa pyetjeve, dhe papritur do të nxirrni një shumë parash ose do të përfundoni një traktativë bisnesi e cila mund të rrisë të ardhurat tuaja. Jeta në çift e kënaqshme.

Demi
Fati do të jetë në dorën tuaj por nëqoftëse edhe ju do të dini të lëvizni me mprehtësi dhe zgjuarsi sipas disa strategjive, të paktën nëse keni aktivetet të pavarur profesional.

Binjakët
Në qoftë se dikush tenton t’ju pengojë, tregohuni të zgjuar dhe të vendosur, bëni gjithçka me qetësi dhe gjithçka do të shkojë mirë. Duket disi më e komplikuar fusha sentimentale.

Gaforrja
Gjeometritë yjore ju favorizojnë. Keni një imagjinatë që është për tu adhuruar, por vlen të theksohet se ruani me po aq fanatizëm edhe aspketin praktik të gjërave. Një takim magjik do të rihapë portat e zemrës.

Luani
Profesionalisht po rilindin disa kontraste të pazgjidhura më parë, duke vënë në dukje vështirësinë e dialogut me disa persona. Ndjenjat janë të thella, por nuk ndjeheni i vlerësuar nga partneri.

Virgjëresha
Shumë pozitive dhe e kënaqshëm është ana profesionale dhe financiare. Marsi nxjerr në pah hiret tuaja, ndërsa Hëna e favorshme, shton numrin e adhuruesve që ju vijnë rrotull.

Peshorja
Do të gjeni zgjidhjen e një problemi praktik, ndoshta nga ana financiare, që do të sjellë harmoni edhe në shtëpinë tuaj. Afërdita garanton atmosferë shumë të këndshme në dashuri.

LEXO EDHE:  Kthjellime dhe vranësira/ Mësoni surprizat e motit për sot

LEXO EDHE:  Punët e “rëndomta” që personazhet e njohur shqiptarë kanë bërë para se të bëheshin të famshëm

Akrepi
Asgjë nuk do t’ju duket e lehtë dhe e thjeshtë sot, duke filluar që nga mardhëniet shoqërore. Në qoftë se keni një lidhje sentimentale është mirë të dyfishoni vëmendjen tuaj ndaj partnerit.

Shigjetari
Në punë mund t’ju qëllojë një rast mjaf i mirë për tu vlerësuar me maturi. Yjet nxisin kuriozitetin tuaj duke iu shtyrë në interesa të reja, ju bëjnë të disponueshëm për takime të reja.

Bricjapi
Një ditë plot kontraste në planetesh në shenjën tuaj, do të bëjë që edhe ju vetë të jeni shpesh kontradiktorë në marrjen e vendimeve. Ruajtja e qetësisë është vërtet një imperativ.

Ujori
Është një periudhë e artë dhe në këtë aspekt nuk përjashtohen edhe këto ditë të vjeshte. Në punë nuk do t’ju mungojnë idetë, projektet, intuita dhe ai fat aq i madh që ndihmon të guximshmit.

Peshqit
Do të tregoni entuziazëm të madh në punë, duke dhënë plotësisht veten tuaj, duke treguar zotësinë dhe talentin që nuk ju mungon. Një mbrëmje e këndshme me miqtë është ajo që do të mbyllë ditën.

LEXO TE PLOTE