Connect with Us

Parajsat e Lulzim Bashës nga Lalzi në Long Hill/ Kur do të përgjigjet për vilat në rezidencat e oligarkëve?

Politikë

Parajsat e Lulzim Bashës nga Lalzi në Long Hill/ Kur do të përgjigjet për vilat në rezidencat e oligarkëve?

Publikuar

-

Basha e thotë troç/ Reformën Zgjedhore po e bëjmë vetëm se na e vendosi kusht BE

Lulzim Basha është simnoli i një njeriu që ka mundur të pasurohet, gjatë kohës që është në krye të opozitës dhe familjarët e tij të qindra-fishojnë pasuritë. Dhe kjo nuk është një akuzë që i vjen nga mazhoranca, por i vjen nga mediat. Është një akuzë që i aka bërë vetë, vetes, me aktet e tij.

Një vit më parë, tha se kishte ikur nga pallati ku jetonte në qendër të Tiranës, pranë stadiumit “Air Albania”, me pretendimin se ajo ishte dëmtuar nga tërmeti i shtatorit 2019.

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Vilat e Bashës në rezidencën Long Hill

Në fakt gazetarët shkuan, është pyetur shpesh, dhe tek pallati nuk ka asnjë punim. Luli ka ikur dhe vazhdon të jetojë tek vilat në “Long Hill”, të atij që Lulzim Basha e quan oligark, Agron Papuli. Ky i fundit është sulmuar në mënyrë sistematike nga Lulzim Basha, por që kur mori vilat nuk tha më asnjë fjalë për Gonin. Vilat janë dy, një për Lulin e një për vjehrrin e tij.

Pak muaj më parë, Lulzim Basha është parë tek vilat në “Vala Mar” të oligarkut Samir Mane, të cilit Luli ka frikë t’ia përmendë emrin.

Ne i kemi treguar edhe me foto vilat. Dhe për këto Lulzim Basha nuk është përgjigjur.

Luli nuk mund të heshtë, ashtu siç bën qeveria, për skandalet e tij, apo siç bën edhe Ilir Meta.

Luli duhet t’iu tregojë shqiptarëve me çfarë parash i ka blerë këto vila?

Foto-E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!
Vilat e Lulzim Bashës në resortin Vala Mar në Gjirin e Lalzit

Pse ka shkuar në rezidencat e oligarkëve, njërin prej të cilëve e ka sulmuar dhe më pas i aka “harruar” emrin? Kurse tjetrit nuk i aka zënë kurë emrin në gojë.

LEXO EDHE:  Basha drejt procesit penal/ Paralajmëron Spartak Ngjela: "Do të dëgjohen shumë bëma"

Lulzim Basha duhet të flasë dhe të sqarojë çështjen e vilave dhe gjithashtu edhe atë që ka anashkaluar, pasurimin e familjarëve të tij. Pasurimin e kunatit të tij, nëpërmjet bizneseve që shëtisin sa tek një oligark, sa tek një tjetër.

A janë përfituar këto vila nga shantazhet, duke përdorur foltorten e PD-së kundër biznesit për të përfituar ambiente banimi në rezidenta luksoze apo zyra me disa mijë metër katëror në qendër të Tiranës?

Lulzim Basha duhet të flasë. Nuk mund të shkojë në zgjedhje duke u fshehur “pas gishtit”, sepse do të ishte më i pabesueshëm se kurrë dhe më i pavotueshëm. Pasi në opozitë ka treguar se është një njeri i “marë peng”, i korruptuar dhe në shërbim të pasurimit të familjarëve të tij.

Dhe nuk do të ishte në shërbim të shqiptarëve kurësesi. Por, thjeshtë dhe vetëm do të zëvëndësonte Edi Ramën, në marëveshjet dhe pazaret e tij me oligarkët dhe klientelizmin që qeveria e sotme do ta ketë edhe nesër, në rast se Luli do të vijë ndonjëherë në pushtet. Edhe pse kjo duket e pamundur, sepse postin e kryeministrin tashmë e ka marrë Ilir Meta./ CNA.al

Priten dëshmi tronditëse/ Kur do flasin biznesmenët që u bëri presion Basha?

Ekskluzive/ Basha merr vilë pranë Ilir Metës në gjirin e Lalzit

Dokumentet/ Të gjithë oligarkët paguajnë kunatin e Bashës

Krushqia dhe vilat që po kthejnë Bamir Topin në PD

Ekskluzive/ Vilat e fshehura të Lulzim Bashës

Foto- Skandali/E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas takimit me Ramën/ Grenell “zbarkon” në zyrën e Metës

Publikuar

-

Nga

Presienti Ilir Meta ka takuar ish të dërguarin e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Meta shprehet se mbështet përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon.

Sipas presidentit kjo është e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqënien për qytetarët dhe brezin e ri.

Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur. 🇦🇱🤝🇺🇸”, shkruan Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Situata e zjarreve në Shqipëri/ Peleshi: Presim që flakët të shuhen brenda disa orëve

Publikuar

-

Nga

Peleshi: Baza e Kuçovës po jetësohet, projekti gati në fund të muajit tetor

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka vëzhguar nga afër zonat që janë përfshirë nga flakët. Peleshi ka bërë me dije se e vetmja zonë aktive për momentin është ajo e Karaburunit, ndërsa theksoi se Forcat e Armatosura po viojojnë me punën për shuarjen totale të flakëve. Ai tregon se situate është e menaxhuar dhe po punohet në mënyrë intensive.

LEXO EDHE:  Mustafaj: Opozita të nxjerrë njerëzit në rrugë nëse Rama zhbën marrëveshjen

Presim të shuajmë zjarret brenda disa orëve. Forcat e Armastosura janë në të gjithë territorin. Situata deri më tani është menaxhuar me sukses. E vetmja vatër zjarri është Karaburuni. Rreziku ende prezent do të vijojmë punën me intensitet.  Puna e forcave njerëzore është e pazavendësueshme”, ka thënë Peleshi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas ultimatumit të Yuri Kim për Bashën/ Berisha mesazh demokratëve

Publikuar

-

Nga

Kush e ndëshkoi dhe tradhëtoi Sali Berishën?!

Ish kryeministri Sali Berisha u ka rikujtuar sot demokratëve, një premtim që u ka bërë vitëemë parë.

Me anë të një video në rrjete sociale, Berisha shkruan se “ju përshëndes me betimin tim solemn para demokratëve të Shqipërisë”.

Në video ai premton se çfarë do që do të ndodhë do të vazhdojë të mbetet njëri prej tyre në PD.

“Sikur 1000 të mbesin, do jem njëri prej jush. Sikur 100 të mbesin do mbetem njëri prej jush. Sikur 1 të mbesë do mbetem njëri prej jush. Rroftë Partia Demokratike. Zoti ju bekoftë”, deklaronte Berisha vite më parë në videon, të cilën e ka postuar sot.

LEXO EDHE:  Rama pranon ndikimin rus në Shqipëri/ Nuk është sekret tashmë

LEXO EDHE:  Zbërthehet Presidenti/ Tregon pse ia mbylli portën ambasadorit Borchardt

Këtë premtim Berisha e risjell, disa ditë pasi ambasadorja amerikane i dha ultimatum Lulzim Bashës për largimin e Berishës nga PD dhe nga Kuvendi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE