Connect with Us

Nuk kanë fund telashet për talentin anglez, filmohet duke pirë substanca narkotike

Premier Liga

Nuk kanë fund telashet për talentin anglez, filmohet duke pirë substanca narkotike

Publikuar

-

Nuk kanë fund telashet për Mejson Grinoud. Sulmuesi i Mançester Junajtid, pasi u përjashtua nga kombëtarja e Anglisë së bashku me Foden pasi kishin futur pa leje dy vajza në dhomën e hotelit tani duhet të përballet me një tjetër skandal.

Grinoud është filmuar duke pirë një substancë narkotike. Talenti anglez ka qenë në shoqërine e një vazje, kur është filmuar nga kjo e fundit duke pirë një lloj substance të quajtur “hippy crack” nga një tullumbace.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Festimi prekës i Salah, një prej golave ja dedikon shokut të sëmurë rëndë

Publikuar

-

Nga

Liverpool e filloi me fitore kampionatin ditën e djeshme. Të besuarit e Jurgen Klopp mposhtën me rezultatin 4-3 Leeds United. Ishte një ndeshje e çmendur në “Anfield Road”, ku sigurisht heroi i vendasve ishte Mohamed Salah.

28-vjeçari vulosi fitoren e skuadrës së tij falë një penalltie të shndërruar në gol në minutën e 88-të të takimit. Egjiptiani shënoi plot tre herë dhe bëri një festim që nuk e kishim parë më parë. Ai vendosi duart tek veshët dhe nxori gjuhën jashtë.Fillimisht u mendua se mënyra e tij e festimit ishte thjesht një stil i ri i Salah, por ai e kishte planifikuar më parë atë. Kjo mënyrë festimi i përket shokut të Mohamedit, Moamen Zakaria. Ky i fundit festonte në këtë mënyrë, pasi shënonte, dhe tani po kalon momente të vështirë.

32-vjeçari është diagnostikuar me sklerozë amiotrofike ( ALS ) muajin e kaluar dhe kjo është një sëmundje që prek qelizat nervore në tru, si dhe palcën kurrizore. Zakaria nuk do të jetë në gjendje që të luajë më futboll dhe Salah e tregoi dhe një herë se, përveçse është një yll botëror, është dhe një njeri i madh.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Spektakël që në start, Liverpooli fiton në frymën e fundit

Publikuar

-

Nga

Që në fillim të edicionit, Premierliga ka nisur të dhurojë emocione të jashtëzakonshme.

Ndeshja mes kampionit në fuqi Liverpool dhe ekipit të sapoinkuadruar Leeds United përfundoi me rezultat 4:3, në një ndeshje të jashtëzakonshme në ‘Anfield’, ku Mohamed Salah realizoi tre gola, dy nga penalltia.

45 minutat e para u shënuan pesë gola, tre nga Liverpool dhe dy nga mysafirët.Ishte Salah (4’) që e hapi serinë e golave nga penalltia, para se Jack Harrison (12’) me një gol mjaft të bukur baraspeshoi rezultatin.Por vendasit u kundërpërgjigjen shumë shpejt me anë të Virgil van Dijk (20’).Ky i fundit bëri një gabim katastrofal që i kushtoi me golin e dytë të pësuar nga Patrick Bamford (30’).Vetëm pas tre minutave, ylli egjiptian (33’) realizoi për 3:2.

Skuadra e Marcelo Bielsa nuk u dorëzua për asnjë moment, dhe kësisoj barazoi për herë të tretë rezultat me anë Klich (66’).Ndeshja vijoi e baraspeshuar, por episodi pak para fundit vendosi fituesin.

Fabinho fitoi një penallti, të cilën e konvertoi në gol për të dytën herë sonte Mohamed Salah (88’), duke kompletuar het-trikun dhe duke i dhënë tre pikë skuadrës së tij në javën e parë.Liverpool udhëton te Chelsea në takimin e ardhshëm, kurse Leeds pret Fulhamin.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Start perfekt për Arsenalin, fiton thellë në transfertë ndaj Fulham

Publikuar

-

Nga

Arsenali e ka nisur për mrekulli sezonin 2020/21. Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta, ka dhënë sinjale mëse pozitive në ndeshjen hapëse të këtij sezoni në Premierligë.

‘Gunners’ kanë shënuar fitore në udhëtim kundër Fulham, me rezultatin 0:3. Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 9’, nga Alexandre Lacazette, pas asistimit të Willian.

Në pjesën e dytë, londinezët gjetën golin edhe dy herë të tjera. Fillimisht, ishte Gabriel ai që realizoi, në minutën e 49’, pas një goditje nga këndi, duke u regjistruar edhe asistimi i dytë i Willian.Rezultatin final e vulosi Pierre Emerick Aubameyang, sikur të mos mund të mungonte në listën e realizatorëve. Edhe në këtë gol asistoi Willian.

Me këtë fitore, Arsenal numëron tri pikët e para për këtë sezon. Fulham e nis edicionin me humbje, por edhe me paraqitje krejtësisht të zbehtë.

LEXO TE PLOTE