Connect with Us

Negociatat me Napolin, Hysaj merr vendimin përfundimtar për të ardhmen

Seria A

Negociatat me Napolin, Hysaj merr vendimin përfundimtar për të ardhmen

Publikuar

-

Elseid Hysaj ka vendosur që të qëndrojë te skuadra e Napolit. Kapiteni i Kombëtares sonë ka arritur marrëveshjen me drejtorin Guintoli, për një kontratë me një vlerë që do të shkojë mes 2.8 milionë të kërkuar prej tij dhe 2.2 të ofruar nga Napoli.

Mbrojtësi shkodran ka një kontratë të vlefshme deri në vitin 2021, ndaj dhe Napoli rrezikonte që ta humbiste me kosto zero verën e ardhshme.

Mediat italiane shkruajnë se për të kishte interes nga disa klube si Benfica, Neëcastle dhe Everton, por asnjë prej tyre nuk kishte fondin e nevojshëm për të bërë transferimin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Merr fund pritja, Muriqi zbarkon në Romë

Publikuar

-

Nga

Më në fund! Pas shumë peripecish Vedat Muriqi ka zbarkuar në Romë dhe është gati t’i nënshtrohet vizitave mjekësore dhe të firmosë kontratën me klubin e Lacios. 26-vjeçari ka shkrepur fotot e para si lojtar i kryeqytetasve, teksa nesër do i nënshtrohet vizitave mjekësore dhe do firmosë kontratën 5-vjeçare, nga e cila do përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.

Lacio arriti të bindë Fenerbahçen me 18 milionë euro, plus dy të tjerë në formë bonusesh. Mesfushori në mbërritjen e tij ka thënë fjalët e para si lojtar i Lacios.“Jam i përshtatshëm për stilin e lojës së Lazios. Në shumicën e ndeshjeve të sezonit të kaluar kam luajtur me skemën me dy sulmues. Drejtuesit më thanë se kanë nevojë për një sulmues me karakteristikat e mia. Edhe unë i dhashë menjëherë përparësi Lazios.

Në fillim vjen suksesi kolektiv, më pas ai individual. Shpresoj ta ndihmoj ekipin tim të ri me golat që do të shënoj. Dua të jap më të mirën për Lazion, në të ardhmen shpresoj të bëhem pjesë e klubeve më të mëdha në botë“, u shpreh Muriqi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani i frikshëm më miqësore, dhuron spektakël ndaj Breshas

Publikuar

-

Nga

Milani ka zhvilluar sot një miqësore ndaj Breshas në pritje të fillimit të kampionatit. Kuqezinjtë kanë fituar me rezultatin 3-1.

Sfida u zhbllokua nga Kesi në minutën e 39. Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë. Me fillimin e fraksionit të dytë, Kolombo dyfishoi për Milanin.Në minutën e 61 ishte Kastijeho që realizoi golin e tretë. Bresha golin e vetëm e shënoi në minutën e 74.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Bomba” nga Turqia, PSG tenton t’i rrëmbejë Lazios Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi është shumë afër për ta kompletuar transferimin tek skuadra italiane Lazio. Pas negociatave të stërzgjatura më në fund është raportuar se ka një marrëveshje mes Fenerbahces dhe klubit italian.

Lazio ka pranuar të paguajë 18 milionë euro plus dy të tjera në formë bonusesh, derisa Fenerbahce do të marrë edhe 10% të shumës nga transferimi i ardhshëm. Por gazetari i famshëm turk, Ridvan Dilmen ka zbuluar një prapaskenë tejet interesante.

Finalisti i Ligës së Kampionëve, Paris Saint Germain është futur në garë për transferimin e Vedat Muriqit.

“Unë isha me Vedatin dje dhe ai do të shkojë në Itali në fundjavë”, deklaroi Dilmen duke zbuluar edhe tentativën e PSG-së për të nënshkruar me Muriqin.“PSG së fundmi është futur në garë dhe ka kërkuar transferimin e tij, ata janë një klub shumë i rëndësishëm”.

“Megjithatë nuk ndodhi asgjë pasi ishte shumë vonë dhe Vedati i kishte dhënë fjalën Lazios”, ka deklaruar Dilmen për televizionin NTV.

Muriqi shkëlqeu në vitin e tij të parë te Fenerbahce, duke shënuar 17 gola e duke dhuruar 17 asistime në 36 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës së Turqisë.

Përveç Lazios, në garë për yllin e Kosovës kanë qenë edhe shumë skuadra tjera të njohura si Napoli, Roma, Fiorentina, Tottenham Hotspur, Leicester City, Brighton apo Rennes.

LEXO TE PLOTE