Connect with Us

“Komshiu më mori me forcë poshtë pallatit, më prekte”/ I mituri në Berat trondit me dëshminë

Kronika

“Komshiu më mori me forcë poshtë pallatit, më prekte”/ I mituri në Berat trondit me dëshminë

Publikuar

-

Një 16-vjeçar në qytetin e Beratit, ka denoncuar mbrëmjen e djeshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, ngacmimet seksuale ndaj tij nga një 66-vjeçar.

Në praninë e psikologëve dhe oficerëve të sektorit të krimeve, 16-vjeçari ka treguar se prej disa muajsh ai ishte ngacmuar seksualisht nga 66-vjeçari Romeo Oço, që rezulton të jetë komshiu i tij. Në dëshminë e dhënë para efetivëve të policisë ai ka treguar se si ka rrjedhur ngjarja.

“Për muaj me radhë komshiu im Romeo më prekte me duar në zonat intime dhe më detyronte me forcë që dhe unë ta prekja. Kjo histori vazhdon prej muajsh por unë kam pasur frikë prej tij dhe nuk i kam treguar askujt. Sot kur më mori duke më kërcënuar pas banesës së tij ai tentoi më shumë dhe unë nga frika dhe për të shpëtuar prej tij mora një gur,i qëllova në shpatull dhe u largova me vrap”.

LEXO EDHE:  Ushtronin lojëra fati në një lokal/ Procedohen 5 persona në Pogradec

16-vjeçari iu nënshtrua një vizite të specializuar mjekësore, nga e cila rezultoi se kishte shenja të dukshme të ngacmimit seksual. Pas denoncimit të minorenit dhe raportit të mjekëve, policia ka prangosur në banesën e tij 66-vjeçarin Romeo Oço./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vetëvritet me armë zjarri e reja në Tiranë/ Procedohen 4 persona

Publikuar

-

Nga

Vetëvritet me armë zjarri e reja në Tiranë/ Procedohen 4 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë ku një grua i ka dhënë fund jetës në rrethana misterioze.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ali Shefqeti”, Shkozë, ku në banesë, e ndodhur në gjendje të rënduar psikologjike dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasja M.H., 33 vjeçe.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, në përfundim të veprimeve të para hetimore kanë proceduar në gjendje të lirë për veprën penale “Veprime që pëngojnë zbulimin e së vërtetës”, shtetasit Xh.L., 26 vjeçe, S.H., 57 vjeçe, E.L., 32 vjeç dhe D.G., 56 vjeç.

Procedimi ndaj këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se kanë prishur vendngjarjen dhe kanë fshehur armën me të cilën shtetasja M.H., kreu vetëvrasjen.

LEXO EDHE:  Humb jetën një 14-vjeçare në Berat/ Dyshimet e para

LEXO EDHE:  Policia asgjeson 4600 rrënjë kanabis

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Jahti i braktisur në Shëngjin/ Shoqërohet një shtetas francez

Publikuar

-

Nga

I dënuar për abuzim seksua/ Kapet 46-vjeçari teksa po arratisej drejt Greqisë

Një shtetas francez është shoqëruar nga punonjësit e policisë në komisariatin e Lezhës.

Mësohet se shoqërimi i tij është bërë në kuadër të hetimeve për jahtin që u gjet i braktisur pak ditë më parë në Shëngjin.

Efektivët kanë gjetur indicie brenda jahtit që e dërgojnë te shtetasi francez, ndërsa ky i fundit ka pranuar që jahti është i tij.

LEXO EDHE:  Humb jetën një 14-vjeçare në Berat/ Dyshimet e para

LEXO EDHE:  Manastirliu në Berat: Këtë vit nisin ndërtimin e maternitetit të ri

Ai ka thënë para bluve se kishte ndaluar për të takuar disa miq, por ka pasur probleme me karburantin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Asnjë tolerim për mosmbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba

Publikuar

-

Nga

Asnjë tolerim për mosmbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë, 523 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Gjithashtu, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 121 pasagjerë që janë konstatuar pa maska në automjete private (pa lidhje familjare me drejtuesin e mjetit) dhe pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 9 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Video-“Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë”/ Policia rrugore ndëshkon drejtuesit: Mos fluturoni

LEXO EDHE:  Video-“Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë”/ Policia rrugore ndëshkon drejtuesit: Mos fluturoni

Policia e Shtetit falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, pronarët e lokaleve të respektojë protokollet e sigurisë dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e punonjësve të Policisë, pasi Policia e Shtetit është në shërbim të qytetarëve, për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e tyre, ndaj dhe është i rëndësishëm zbatimi i kësaj mase mbrojtëse sepse parandalon infektimin me COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE