Connect with Us

Ish-futbollisti i Milanit i befason të gjithë, nuk do ta besoni ku do të aktivizohet këtë sezon

Sport

Ish-futbollisti i Milanit i befason të gjithë, nuk do ta besoni ku do të aktivizohet këtë sezon

Publikuar

-

Lukas Bilia kalonte nga Lacio te Milani para 3 viteve, kur kuqezinjtë i paguanin lacialëve plot 20 milionë euro për ta lënë të lirë mesfushorin argjentinas. Megjithatë pas përfundimit të sezonit të fundit, Bilja është një lojtar i lirë dhe po kërkon për një ekip të ri për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.

Sipas raportimeve të fundit, thuhet se është arritur marrëveshja dhe mesfushori do të luajë në elitën e kampionatit turk për skuadrën e Karagumruk. Mes palëve është mbyllur gjithçka dhe shumë shpejt pritet të vijë zyrtarizimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E ardhmja e Pochetinos, trajneri argjentinas pranë akordit me një klub surprizë

Publikuar

-

Nga

Mauricio Pochetino vijon ët jetë pa skuadër. Trajneri argjentinas la Tottenham në vitin e kaluar, e që atëherë është pushim.

Sipas Tuttosport, një nga ekipët që kërkon t’a ulë në stol është Zenit. Klubi rus beson te aftësitë e Pochetinos, ndërkohë që bsiedimet akoma nuk kanë nisur. Një faktor shumë i rëndësishëm është edhe ana ekonomike, me Zenit që ëshët i gatshëm të plotësojë dëshirat e tij. Kërkesa për Pochetinon ka patur edhe nga Klube të mëdha, por përgjigja ka qënë e qartë: Jo.

LEXO TE PLOTE

Sport

Strakosha me COVID-19? Mjeku i Lacios sqaron të vërtetën

Publikuar

-

Nga

Skuadra e Lacios po përballet me një situatë shumë të çuditshme dhe mendohet se në radhët e saj ka shpërthyer një vatër e mirëfilltë e COVID-19. Valë infektimesh që mund të ketë përfshirë edhe Thomas Strakoshën, i zhdukur nga lista e të grumbulluarve për ndeshjen e kampionatit dhe të Ligës së Kampioneve.

Vetë mjeku i Lacios, Fabio Rodia, ka deklaruar në Lacio Style Channel se situata për momentin është shumë e paqartë dhe mes kësaj paqartësie, klubi ka vendosur që të marrë masat më të rrepta të mundshme.

“Sipas protokollit të UEFA-s, skuadra iu nënshtrua tamponëve para ndeshjes së Ligës së Kampioneve. Në tamponët e të premtes u verifikuan disa probleme. Pavarësisht kësaj, klubi ka vendosur në izolim këto raste në shtëpitë ë tyre, për të bërë pastaj verifikime të tjera dhe për të qartësuar situatën.

Ne mbrojtëm veten dhe nënpunësit tanë. Do të bëjmë kontrolle të tjera dhe do të qërtësojmë situatën. Thjesht vendosëm që të izolonim të gjithë ata që kishin shfaqur këto probleme. Ata që u nisën për Belgjikë mund të luajnë të gjithë”, tha mjeku italian.

Dyshohet se një pjesë e lojtarëve që munguan janë pozitiv ndaj COVID-19, ndërsa pjesës tjetër, ku përfshihet edhe Strakosha, i janë bërë testime që kanë rezultuar “jo-konkluzive” ndaj nuk idhet need nëse janë pozitiv apo jo.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Jam shqiptar e nuk ma mohon kush”, rrëfimi special i Enis Bardhit

Publikuar

-

Nga

Maqedonia e Veriut mposhti Kosovën në Shkup me shifrat 2-1, duke qenë kështu një hap larg ëndrrës së madhe për të marrë pjesë në Europianin e ardhshëm. Një meritë të madhe në arritjen e fqinjëve lindorë e kanë edhe lojtarët shqiptar që kanë zgjedhur të veshin fanellën e përfaqësueses maqedonase.

I ftuar në emisionin “Sport Time“ në “Super Sport“, Enis Bardhi i është kthyer edhe njëherë sfidës me dardanët. Mesfushori i Levantes shprehet se ka marrë shumë reagime si pozitive ashtu edhe negative pas asaj përballjeje, ndërsa thekson faktin se është shqiptar dhe një gjë të tillë nuk mund t’ja mohojë askush, por në krahun tjetër mbetet një profesionist dhe do të japë më të mirën për Maqedoninë e Veriut.

“Jemi shumë të kënaqur që e kaluam me sukses ndeshjen me Kosovën, por nuk ka përfunduar asgjë. Kemi edhe një 90-minutësh për kualifikimin. Edhe para ndeshjes me Kosovën kam thënë që ekipi ynë ka më shumë eksperiencë. Kosova ka shumë lojtarë të fortë në aspektin individual. U futëm në fushë për ta fituar ndeshjen, jo për të bërë disa gjëra në mënyrë individuale. Edhe Kosova zhvilloi një ndeshje të fortë, më vjen keq për djemtë, por kam besim se shumë shpejt do të shkojë në Europian”.

S’ka vend për eufori: “Nuk besoj se ka eufori, të gjithë lojtarët jemi të vetëdijshëm për rëndësinë e ndeshjes me Gjeorgjinë. Duhet të jemi të ndërgjegjshëm, nuk duhet të bëjmë asgjë më shumë sesa bëmë më Kosovën. Gjeorgjia nuk ka lojtarë aq cilësorë sa Kosova, por janë 90 minuta, ku duhet të japim maksimumin për atë ëndërr”.

Përjetimi i fitores ndaj Kosovës: “Përballja me Kosovën ishte e veçantë. Pas ndeshjes kam patur komente pozitive dhe negative. Çdo futbollist duhet të japë maksimumin për ekipin ku luan. Jam shqiptar e nuk ma mohon askush, por tani do të jap maksimumin për Maqedoninë për përparimin edhe në aspektin profesional. Nuk kemi pasur kurrë probleme brenda skuadrës, kemi respekt për njëri-tjetrin dhe në fushë japim maksimumin. Si ekip mund të bëjmë një histori që nuk e ka bërë askush”.

Kontrata me Levanten: “Kam kontratë edhe dy vjet me Levanten, deri në vitin 2022. Për momentin, jam këtu, nuk kam menduar që të largohem, sepse ndihem si në shtëpinë time. Është ekip pa presion dhe me objektiva idealë për lojtarët e rinj. Sadiku? Kam qenë në kontakt me Sadikun, ka qenë shumë i rëndësishëm te ne, gjithmonë ka ditur të krijojë atmosferë me shakatë e tij. I uroj shumë suksese në karrierën e tij në Turqi”.

Premtimi nëse shkon në Europian: “Jam djalë modest dhe i urtë, nuk më pëlqen të bëj çmenduri, nuk më vjen ndonjë gjë në mendje. Ndoshta do të pres flokët”, ka thënë Enis Bardhi.

LEXO TE PLOTE