Connect with Us

“Ik mo plehrë, ti je pa**ë”/ Qytetarët “gozhdojnë” Metën: I je qepur popullit si mu*i pas këpucës

Politikë

“Ik mo plehrë, ti je pa**ë”/ Qytetarët “gozhdojnë” Metën: I je qepur popullit si mu*i pas këpucës

Publikuar

-

“Ik mo plehrë, ti je pa**ë”/ Qytetarët “gozhdojnë” Metën: I je qepur popullit si mu*i pas këpucës

Dje, presidenti Ilir Meta ka publikuar në profilin e tij në Facebook një shkrim kundër kryeministrit Edi Rama.

Bashkëngjitur një shkrimi të “Le Monde”, Meta shkruan se është koha për të rikthyer shpresën tek shqiptarët. Mirëpo presidenti që petendon se është njëriu që do të ndezë luftën kundër kryeministrit Rama dhe ta rrëzojë atë bashkë me gruan e tij, është “masakruar” nga qytetarët.

Në postimin e bërë nga Meta, vihet re një numër i madh komentesh akuzuese dhe fyese ndaj presidentit, megjithëse një pjesë e komenteve janë fshirë. CNA.al ka mundur të ruajë disa prej tyre ku Ilir Meta akuzohet nga qytetarët duke i kujtuar bëmat e tij.

Po dhe ti Ama o like djali je president ,,!apo harrove qe ke nja 20 vjet dhe i je qepur kti populli si muti pas kepuces”, shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  Ngjela: Socialistët nuk do votojnë kandidatët e LSI-së

Një tjetër qytetar komenton: “President qe ben fuahat elektorale ku der qeveris vetem ne Shqiperi kam pare! Paradoks!
A mor Ilir ke 30 vjet qe bashke me ata palo politikan po talleni dhe po beni si u do qejfi vidhni e grabisni Shqiperin!!!! Ju jeni me shume fat qe ka shqiptar qe vijn akoma mbas jush!!!”

Ik mo pler o te q… Burrin qe je ti pall!

Ke duhet te votojme sipas jush? Lulin apo Monen? A e kuptoni se jeni po njesoj arkitekte dhe bashkepunetore te së keqes qe ka pllakos ne vend sepse nuk beni dot nje opozite me vlera. Ju jeni njesoj, tradhetare te ktij vendi. Nuk keni ndonje ndryshim nga njeri-tjetri!”, janë disa prej shumë komenteve që “gozhdojnë” Metën në faqen e tij në Facebook.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Testet i bën ish-kunata”/ Berisha nxjerr zbuluar Ramën: Po shfrytëzon pandeminë për tendera

Publikuar

-

Nga

“Më ne fund fajin nuk e ka Saliu’/ Berisha rendit shkaqet pse Covid 19 doli jashtë kontrollit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur për situatën shëndetësore në vend, ku po regjistrohen shifra të larta të infektuarish.

Berisha bën përgjegjës Ramën për situatën në vend, ndërsa tha se testet i bën ish-kunata, duke iu referuar Albana Ficos dhe i deklaron ato sipas dëshirës së ish-kunatit.

Më tej, ai ngriti akuzat se një hajdute e shfrytëzoi pandeminë për të realizuar 10 tendera.

Ky xhahil meriton ndëshkimin më të rëndë për këtë trajtim. Nuk e zë me gojë tani situatën që krijoi ky injorant. Nuk flet më kundër maskave siç fliste në fillim. Mbani maska u kujtua që të fliste pas 6 muajsh. Çfarë epiteti ti vësh këtij kur i vetmi mjet që të mbrohesh nga infeksionet thoshte se nuk kanë efekt. Kemi të bëjmë më një grup të tij një grup të papërgjegjshme. Testet i bën ish-kunata dhe i deklaron ato sipas dëshirës së ish-kunatit.

Alo Alo paracetamol e ka shndërruar 127. Ka një të dhënë se një hajdute shfrytëzoi pandeminë për të realizuar 10 tendera. Bashkësia ndërkombëtare i ka dhuruar Shqipërisë 250 mln euro, burime të Euro News. Të premtuara janë 350 milionë, por 250 janë të disbursuara. Ku shkuan këto? Të gjitha u vodhën dhe përfunduan në ofshore. Se shqiptarët nuk shohin asgjë kundër Covid-19. Tani shqiptarët duan ta dinë, nuk kanë mjekë, nuk kanë infermierë që të punojnë në këto spitale. Unë vlerësoj kundërshtitë e tyre. Po u kërkohet okulistëve, dermatologëve të mbyllin shërbimet dhe të punojnë si infeksionistë”, u shpreh ai në Fax News.

LEXO EDHE:  Kulluri ironizon premtimet e Ramës/ Ke kaluar në fazën “një dhomë me pamje nga deti në çmendinë doktor

LEXO EDHE:  Ngjela zbulon kërkesën e BE për anëtarësimin e Shqipërisë/ Ja çfarë i thanë Ramës në Bruksel

Berisha pretendon se kryeministri Edi Rama e ka mendjen të vjedhë dhe të shfrytëzojë pandeminë për tendera./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përzgjedhja e hetuesve të BKH-së/ Berisha zbardh prapaskenat: Oficerë policie në lidhje me krimin, kaluan testimin në mënyrë fiktive

Publikuar

-

Nga

Përzgjedhja e hetuesve të BKH-së/ Berisha zbardh prapaskenat: Oficerë policie në lidhje me krimin, kaluan testimin në mënyrë fiktive

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Fax neës’ ku mes të tjerave ka folur dhe për Reformën në Drejtësi.

Berisha theksoi se kjo reformë është një pseudoreformë, e cila synon kthimin e gjyqësorit në një degë të ekzekutivit.

Ish-kryeministri u shpreh se gara për përzgjedhjen e hetuesve të BKH-së është e parapërcaktuar, ku oficerë policie në lidhje me krimin dhe të përjashtuar nga Policia e Shtetit kanë kaluar testimet në mënyrë fiktive.

“Drejtësia me pseudo reformën e Sorosit u kthye në një degë të ekzekutivit të Edi Ramës. Reforma në drejtësi është përdorur nga Rama për ta kthyer në degë ekzekutivi. Me dhimbje të madhe ndjek reformën në pushtetin gjyqësor.

LEXO EDHE:  Ngjela zbulon kërkesën e BE për anëtarësimin e Shqipërisë/ Ja çfarë i thanë Ramës në Bruksel

LEXO EDHE:  Protesta e 16 shkurtit/ Zbulohet skenari i opozitës

Çdo ditë ky sistem po merr kolpo. Dy ditë më parë u shpallën anëtarët e BKH-së, midis tyre individë të përjashtuar nga Policia e Shtetit për imoralitet, midis tyre njerëz që s’kanë punuar asnjë ditë në një organ të shtetit. Sot, dje KLGJ emëroi gjykatësit, ishin gjithësej për t’u emëruar 19 gjykatës të rinj, 13 prej tyre ishin futur në bazë të konkursit dhe 6 prej tyre në bazë të formacionit terrorist Qemal Stafa. Kjo nuk është reformë është anti-reformë, është përdhosje e sistemit. Për herë të parë në historinë e këtij vendi serial killer lanë qelitë njëri pas tjetrit”, u shpreh Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lançoi sot lëvizjen e re/ Berisha krah Topallit: Thelbi i lirisë është zgjedhja

Publikuar

-

Nga

“A do jetë Berisha në listë për deputet?”/ Përgjigjet Basha

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar lidhur me lançimin e “Lëvizjes për Ndryshim” nga Jozefina Topalli dhe për krijimin e disa partive të reja nga të djathtët.

Konkretisht Berisha është pyetur për Topallin, Myslim Murrizin dhe Astrit Patozin, por ish-kryeministri nuk preferoi të japë një koment të gjatë.

Duke përdorur një shprehje që e ka thënë që në vitet ’90, ai deklaroi në “Fax News” se ata janë të lirë të zgjedhin.

LEXO EDHE:  Ngjela zbulon kërkesën e BE për anëtarësimin e Shqipërisë/ Ja çfarë i thanë Ramës në Bruksel

LEXO EDHE:  Kulluri ironizon premtimet e Ramës/ Ke kaluar në fazën “një dhomë me pamje nga deti në çmendinë doktor

Nëse kthehemi në vitin ’90, në vitin ’90 unë pata disa shkrime. Në njërën prej tyre unë jam shprehur se ‘thelbi i lirisë është zgjedhja e njeriut’. Kjo është thelbi i filozofisë ekzistencialiste, e cila në një farë mënyrë është filozofia e bashkëkohësisë e shekullit që shkoi dhe pasuroi shumë njerëzimit. Unë këtij mendimi i jam përmbajtur dhe i përmbahem”, theksoi Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE