Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për ju

Dashi

Sot Afërdita është në tranzit në shenjën e Luanit dhe nëse duhet të arrini diçka, do të jetë përmes mirësisë dhe aftësisë suaj bindëse që të jeni në gjendje të merni atë që dëshironi. Këtë të Dielë do të jeni më kreativ se zakonisht, por edhe më karizmatik, aq sa do të merni komplimente për ato që keni bërë ose krijuar. Marrëdhëniet me të tjerët do të jenë gjithashtu të kënaqshme, ndoshta edhe sepse jeni më të relaksuar dhe të mirëkuptuar.

Demi

Dita e sotme sinjalizon se Afërdita ndriçon këtë të Dielë se do të shpenzoni duke iu përkushtuar shtëpisë dhe familjes .Do të jeni shumë mbrojtës ndaj atyre që doni. Por është në natyrën tuaj dhe nuk mund të mos shqetësoheni për mirëqenien e njerëzve që doni. Ju gjithashtu mund të përkushtoheni për disa ditë në mobilimin e brendshëm, do të dëshironi të krijoni një mjedis më të rehatshëm në shtëpi.

Binjakët

Sot do keni një ditë të këndshme, pavarësisht disa tensioneve. Aq sa mund të argëtohesh, flirtosh, të marrësh jetën në një mënyrë më të lehtë dhe të lehtë. Marrëdhëniet me të dashurit dhe fqinjët do të jenë gjithashtu shumë të këndshme. Miqtë dhe të afërmit do të vlerësojnë humorin tuaj dhe gatishmërinë tuaj për të treguar. Të Dielën e Rikuperimit, pa shumë pretendime.

Gaforrja

Sot do të jeni shumë pragmatik dhe do të jetë një ditë për t’u kushtuar kënaqësive të tryezës, të mirave materiale por edhe njerëzve që doni, të cilëve do t’u kërkoni demonstrime afeksioni. Ju do të duhet të siguroheni për ndjenjat e tyre dhe derisa të merni atë që dëshironi, ju madje mund të dukeni tepër i vrarë! Disa mund të jenë kërkues, por nuk është një zgjedhje e mirë për të demonstruar pasigurinë tuaj në një mënyrë kaq flagrante.

Luani

Sipas horoskopit të Paolo Fox, me Venusin në shenjën tuaj do të jeni më magjepsës, më joshës dhe më të etur për të pasur sukses në çdo gjë që ndërmerni. Ka fat, sepse Afërdita jo vetëm që është bashkëjetues i Diellit tuaj, por është gjithashtu në një aspekt të mirë me Merkurin këto ditë . Ju mund të takoni njerëz interesantë, ose të krijoni bashkëpunim më të mirë me njerëzit që doni.

Virgjëresha

Nuk është koha e dashurisë por ajo e përkushtimit në punën ose aktivitetet tuaja. Javën e ardhshme do të jeni të zënë me shumë angazhime. Jupiteri ka rifilluar një lëvizje të drejtpërdrejtë dhe mundësitë do të paraqiten vetë që ju nuk duhet të humbni.

Peshorja

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më “kokëderre” të zodiakut

Mund të ketë nevojë për një rregullim në marrëdhënien tuaj, që ju të dashuroheni përsëri me partnerin tuaj ose se gjysma juaj më e mirë do të jetë papritmas më e kujdesshme. Pra, është një kohë e mirë për ndjenjat, përfitoni nga ajo. bëni përparim në marrëdhëniet tuaja! Nëse jeni beqar, dikush që keni menduar se ishte shoku juaj mund të dalë diçka më intime.

Akepi

Këtë dashuri të së Dielës duhet të jetë përparësia juaj për disa ditë. Por ju gjithashtu mund të arrini një qëllim dhe të jeni të lumtur me veten. Gjithmonë ka diçka që ju bën të lumtur: Ju mund të keni nevojë të bëni paqe në familje, veçanërisht nëse keni munguar kohët e fundit.

Shigjetari

Do të jetë një e diel pozitive, do të argëtoheni dhe do të gjeni pak lumturi. Do të gjeni humor të mirë si falë familjes ose miqve, ashtu edhe për një punë që ju pëlqen. Do të jeni më dashamirës se zakonisht dhe të gatshëm të kënaqni ata që doni.

Bricjapi

Mbase është koha për të bërë një hap prapa. Të jesh shumë krenar do t’i vështirësojë marrëdhëniet tuaja; por të mos kesh krenari nuk është gjithashtu e mirë. Gjeni kompromisin e duhur në çdo situatë, ruhuni nga çdo teprim dhe mos prisni që të tjerët të bëjnë gjithçka për ju. Nëse kjo është ajo që pret, nuk do të gjesh kurrë dikë që i plotëson pritjet e tua!

Ujori

Venusi është akoma i kundërt, por gjithsesi do të jetë një e Dielë shumë e këndshme. Të tjerët do të joshen nga sharmi juaj dhe mbi të gjitha nga mendja juaj. Ju gjithashtu mund të merni një ftesë ose ndoshta një ofertë të cilën mund ta diskutoni pa asnjë problem pasi Mërkuri është në gjendje të mirë. Por ajo që do të pëlqeni më shumë është harmonia që do të mbretërojë rreth jush dhe që do ta mbani me kënaqësi.

Peshqit

Është e mundur që të ketë reagime të mira në punën tuaj, për shembull që t’ju ofrohet një rritje. Në çdo rast, mund të ketë edhe disa lajme të mira në ditët në vijim. Ndjenja juaj e detyrës dhe dëshira juaj për të ndihmuar të tjerët janë theksuar gjatë kalimit të Venusit në Luan./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Virgjëresha

Ata nuk e preferojnë sportin në kuptimin e ngushtë, por janë patjetër atletë të mirë, aq sa i përkushtohen mjaft shpesh ndonjë aktiviteti motorik, edhe nëse janë më të prirur për aktivitete gjimnastikore, të lidhura me ekuilibrin dhe përqendrimin, sesa me forcën fizike.

Shigjetari

Një shenjë plot energji si Shigjetari mund të ishte i pranishëm në listë: jeta e përditshme e pengon atë të fillojë aventura të pashkelura siç do të dëshironte, por kur të ketë mundësinë ai i përkushtohet ekskursioneve ose bën shëtitje të gjata për të kalitur trupin dhe mendjen.

Akrepi

Sporti është një mënyrë e shkëlqyeshme për Akrepin për të provuar veten e tyre në krijimin e mënyrave të përpikta dhe të planifikuara për të qenë nga një moshë shumë e re. Shumë i kujdesshëm në zgjedhjen e aktiviteteve, ai tenton të zgjedhë një disiplinë dhe e ndjek atë me përpikmëri për të provuar veten.

LEXO EDHE:  Temperatura të ulëta apo të larta? Ja si do të jetë moti këtë fundjavë

LEXO EDHE:  Mashtrues dhe përfitues/ 3 shenjat më të shtirura të horoskopit

Luani

Ndër shenjat më të dedikuara për lëvizjen dhe aktivitetet motorike: Luani ka një nevojë të vazhdueshme për t’u kënaqur dhe vlerësuar dhe sporti, veçanërisht ai i bazuar në forcë dhe lëvizje është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmbushur këtë qëllim. Fort konkurrues dhe i përqendruar në sukses.

Dashi

Një profil këmbëngulës dhe konkurrues si ai i Dashit tenton të shkëlqejë në aktivitetet atletike, veçanërisht ato që janë më pak të lodhshme dhe prandaj zakonisht janë më komplekse./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë të shtunë dhe të dielë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë të shtunë dhe të dielë

Dashi

Më në fund jeni më të qetë, prandaj duhet të merrni vendime më pozitive në lidhje me angazhimet e radhës që duhet të përmbushni . Do të dini të organizoheni dhe mos u hutoni. Gjatë ditëve të ardhshme, kjo tendencë do të vazhdojë, por vetëm nëse e mbani gjendjen të lartë të humorit. Nëse jo, përpiquni të mbani larg ndikimet e këqija dhe do të jeni në gjendje të shpëtoni.

Demi

Mundohuni të vendosni disa njerëz në rresht. Ata nuk kanë mundësi të ju kërkojnë gjithmonë favore, madje pa qenë mirënjohës për ato që keni marrë tashmë. Deri tani duhet të bëni një renditje të vogël midis të njohurve tuaj, duke preferuar miqësitë e një jete, nga ato që vijnë afër për lehtësi. Ata do të ishin në gjendje të të linin në mes të një rruge, prandaj mos i lejo!

Binjakët

Relaksohuni. Nuk keni bërë shumë gjatë javës së fundit, por patjetër që ju duhet pak pushim. Ju do të gjeni vendosmërinë tuaj kur të jeni të sigurt për atë që dëshironi të arrini. Nëse nuk keni plane për sot, nuk keni pse të ndiheni fajtor, sigurisht nuk është detyra juaj, gjithmonë prisni diçka nga vetja.

Gaforrja

Nëse jeni gati t’u jepni disa mësime të tjerëve, të paktën përpiquni të jeni të sigurt që i keni kuptuar ato nga dora e parë. Është e qartë se ju do të kritikoheni ashpër sepse nuk keni qenë në gjendje të jepni një shembull të mirë. Ju nuk mund të merrni pengesa në një argument nëse nuk dini saktësisht për çfarë po flisni. Ju do të rrezikonit të bënit një figurë të paaftë dhe të thoni gjëra që nuk kanë kuptim.

Luani

Merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë duhet të bëni nëse do të ishit në një situatë normale. Është e vërtetë që gjithçka përreth jush duket e hutuar, por gjëja më e mirë për të bërë është të silleni si zakonisht. Në fillim do të jetë e vështirë, por më pas do ta kuptoni se nuk ka kuptim paniku kur keni alternativa. Ajo që vijon nuk do të jetë as më e mirë as më e keqe sesa ajo që të tjerët mund të arrijnë.

Virgjëresha

Rezervoni për të qenë vetëm me njerëzit që doni më shumë në botë. Ju duhet të ndiheni të sigurt, të dashur dhe t’u përgjigjeni këtyre ndjenjave, duke u dhënë atyre të tjerëve. Ju do të gjeni atë që ju po kërkoni. Në një inspektim më të afërt, nuk ka asnjë mënyrë për të marrë vendime të ndryshme në këtë periudhë historike , kështu që ne gjithashtu mund të shoqërohemi me njerëzit në jetën tuaj, të cilët e kanë bërë atë të veçantë deri më tani!

Peshorja

LEXO EDHE:  Kjo shenjë do ketë probleme të mëdha këtë muaj/ Ja çfarë ka parashikuar astrologia Meri

LEXO EDHE:  Kjo shenjë do ketë probleme të mëdha këtë muaj/ Ja çfarë ka parashikuar astrologia Meri

Ju po përpiqeni të qetësoheni, edhe pse duhet të bëni sllallomin midis një goditje të vogël dhe një tjetri. Ju do të shpërbleheni për këtë përpjekje, sepse edhe ju meritoni një qetësi shpirtërore. Sot, për shembull, do të keni mundësinë të krijoni një projekt të ri, me përmasa të vogla, të cilin gjithsesi mund ta ndiqni nga fillimi në fund, pa pengesa . Gjithçka që del prej saj do të përfitojë mirëqenien tuaj.

Akrepi

Nëse gjeni forcën për të falur disa njerëz, në këtë ditë me siguri do të gjeni rrugën, gjithashtu për të ecur përpara dhe për të zgjedhur se në cilën anë do të jeni. Ju keni shkuar shumë larg në detaje të caktuara. Mundohuni të mos u jepni gjithë këtë rëndësi gjërave të vogla, të cilat mund të rezultojnë shumë në jetën tuaj. Thjesht duhet të marrësh vendimet që të bëjnë të ndihesh mirë, me një zemër të lehtë.

Shigjetari

Ka momente që mund t’ju përcaktojnë, si një person. Kjo ditë mund të jetë një nga ato momente. Mos e hidhni sikur nuk ka ndodhur asgjë , sepse do ta kuptoni rëndësinë e saj menjëherë. Disa çështje do të jenë më të përhapura dhe nuk do të jeni në gjendje t’i injoroni ato, edhe nëse dëshironi. Mbi këto, ju do të duhet të përqendroheni dhe të jepni më të mirën nga vetja , përndryshe do të humbni një mundësi të çmuar.

Bricjapi

Bëhuni gati të përjetoni një ditë plot ngjarje, plot pasiguri dhe madje disa kritika të pabazuara. Sidoqoftë, nëse e kaloni pjesën e parë, e dyta do të jetë në tatëpjetë. Ju nuk do të gjeni më asnjë pengesë deri në mbrëmje, kur më në fund mund të shijoni qetësinë në paqe, por edhe afeksionin e të dashurit tuaj, të cilët do t’ju lehtësojnë pothuajse në gjithçka.

Ujori

Përmbahuni për njerëzit që janë afër jush, sepse tani kjo është e vetmja gjë nga e cila mund të përfitoni. Nëse, nga ana tjetër, ndiheni të bllokuar në familjen tuaj, atëherë është koha për të hetuar. Pakënaqësia juaj me siguri buron nga diçka, kështu që meriton të identifikohet dhe, ndoshta, të kapërcehet, para se të bëhet një problem më serioz.

Peshqit

Ju me siguri do të punoni për të arritur qëllimin tuaj të përditshëm, por nuk do të duhet të ndiheni fajtor nëse nuk mendoni se jeni mjaftueshëm i mirë. Vendoseni veten në një pozicion që të mos duhet të ndiheni kurrë kështu. Mbi të gjitha, nëse ndiqni të gjitha synimet tuaja, nuk keni pse të dyshoni në aftësitë tuaja, kështu që mund të vazhdoni, duke e ditur se, nëse nuk është sot, mund të jetë në një të ardhme të afërt!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Ju jeni kthyer nga dy ditë shumë të rënda , e mërkurë dhe e enjtja, dhe për këtë arsye do të keni të drejtë të përjetoni një fundjavë pak më të gëzuar. Sipas astrologut, më e keqja ka mbaruar, por ndërlikimet e përjetuara për një vit tani kanë qenë kaq shumë, kështu që vendosja e gjithë biznesit të papërfunduar në rregull nuk do të jetë e lehtë. Për fat të keq, dashuria duket shumë larg, ndjenjat kanë nevojë për një rishikim: ju nuk pranoni më kushte të caktuara.

Demi

Kjo ditë fillon në një mënyrë mjaft interesante, atëherë pjesa e dytë e ditës duket paksa konfliktuale. Kjo ditë po luhatet veçanërisht në lidhje me formën fizike, por mos u dorëzoni sepse mund të keni sukses në qëllimet tuaja. Nëse keni ndonjë kërkesë për të bërë, bëjini ato tani.

Binjakët

Jeni në shërim të qartë, thjesht mendoni se si jeni ndjerë në fillim të javës. Gjithçka zgjidhet dhe gjithçka mund të menaxhohet pa asnjë lloj problemi sipas horoskopit Paolo Fox. Filloni të rivlerësoni dashurinë që nga java tjetër do të njohë një Venus shumë të favorshëm.

Gaforrja

Ju jeni kthyer për 48 orë me shumë vështirësi : nëse keni diskutuar, nëse keni pasur probleme, mbase do të ishte e përshtatshme që këtë fundjavë ta ndani në gjërat që ju pëlqejnë më shumë, duke shmangur çdo stres të panevojshëm. Lodhja është akoma e pranishme por dita është shumë më mirë. Nga pikëpamja fizike ju jeni akoma shumë i sprovuar.

Luani

Në këtë të Premte jeni pak i provuar. Kur ndieni se gjërat nuk po shkojnë mirë, mund të përjetoni një trazirë të thellë të brendshme dhe në mënyrë të pavullnetshme të rrezikoni të jeni paksa të ashpër ose agresiv ndaj të gjithëve. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon që nesër të jeni diplomatik. Forma fizike pak në rënie.

Virgjëresha

Ju nuk keni pse të ndaloni tani. Nëse keni biznesin tuaj, nëse keni përjetuar kohë të vështira në të kaluarën e afërt, mund të keni marrë tashmë një konfirmim të bukur. Sido që të jetë, këto po ndihmojnë yjet , ju mund të bëni plane për të ardhmen. Nëse jeni beqar, astrologu ju këshillon të shikoni përreth.

Peshorja

Jeni më të qetë në këtë pjesë të dytë të javës dhe për këtë mund të planifikoni një fundjavë të rëndësishme. Mëngjesi i kësaj të Premteje është ende nën presion, por nga sonte dhe pastaj e shtuna dhe e diela, ju jeni protagonistë. Dashuria mund të zgjohet pasi javën tjetër Venusi do të hyjë në shenjë dhe ju vetë do të doni të sqaroni disa situata të jashtëzakonshme.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më “kokëderre” të zodiakut

LEXO EDHE:  Kjo shenjë do ketë probleme të mëdha këtë muaj/ Ja çfarë ka parashikuar astrologia Meri

Akrepi

Ne nuk duhet të harrojmë se Dielli ka hyrë në shenjën tuaj për 24 orë. Në këtë moment, megjithatë, ju jeni në një gjendje parehati: mbase e keni kuptuar që të toleroni është më mirë sesa të reagoni në një mënyrë provokuese. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të jeni më të qetë.

Shigjetari

Kjo është një ditë që fillon të japë përgjigje. Nga java tjetër Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm. Kjo do të jetë pozitive për të gjithë ata që kanë përjetuar një pjesë të parë shumë të vështirë të vitit 2020 në dashuri apo edhe ndarje, probleme serioze. Tani mund të filloni nga e para dhe t’i jepni kuptim të ri jetës tuaj . Disa projekte duhet të shtyhen për vitin e ardhshëm.

Bricjapi

Për momentin, meqenëse jeni një perfeksionist, nuk jeni plotësisht të lumtur ose të kënaqur me atë që po përjetoni në vendin e punës, por tani ka përgjigje dhe konfirmime që nuk ishin më parë. Në dashuri zakonisht jeni shumë reflektues, shumë i zhytur në mendime por për momentin duhet të keni kujdes që të mos krijoni provokime të padobishme, sidomos në funksion të fundit të muajit.

Ujori

Ju do të keni një fundjavë kuptimplotë , të shtunën dhe të dielën do të jeni mjaft aktiv. Hëna hyn në shenjën tuaj dhe për këtë arsye përfshin edhe ditët e fundjavës që ju shtyjnë të jepni emocione të reja dhe në përgjithësi mundësi të reja për jetën tuaj. Ekziston një dëshirë e madhe për ndryshim.

Peshqit

Duhet ta kuptoni se në këtë periudhë duhet të keni një qëndrim më pak “aktiv” ndaj provokimeve: duhet t’i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju. Nëse reagoni keq ndaj çdo provokimi kjo bëhet shkak i shqetësimit për ju, rrezikoni të jetoni këtë fundjavë, si dhe atë të fundit ose në një mënyrë të trungosur. Në dashuri diçka do të sqarohet deri në fund të këtij muaji./ CNA.al

LEXO TE PLOTE