Connect with Us

Frikë nga Koronavirusi, Volfsburg merr vendimin e papritur për sfidën ndaj Kukësit

Sport

Frikë nga Koronavirusi, Volfsburg merr vendimin e papritur për sfidën ndaj Kukësit

Publikuar

-

Klubi i Volfsburgut ka vendosur të organizoje ndryshe konferencën për shtyp në prag të sfidës të ditës së enjte me Kukësin për raundin e dytë të Ligës së Europës. Në një komunikatë të shpërndarë për mediat, klubi gjerman bën me dije se konferenca e radhës do të organizohet në Zyrën e Shtypit në Gjermani dhe jo në Shqipëri.

Situata e vështirë e shkaktuar prej koronavirusit në vendin tonë i ka stepur drejtuesit e Volfsburgut për t’u nisur menjëherë drejt Shqipërisë. Zyra e shtypit të klubit njofton se pyetjet duhet të dërgohen në anglisht.

Kujtojmë që Volsburgu ofroi për Kukësin 400 mijë euro në mënyrë që ndeshja me ta të luhej në stadiumin e gjermanëve, por ky propozim u hodh poshtë nga UEFA.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zyrtare/ Futbollisti 21-vjeçar shpall “divorcin” me Tiranën, ja ku do të transferohet

Publikuar

-

Nga

Pano Qirko nuk është më portier i Tiranës. “Gardiani” largohet pas një viti nga kampionët e Shqipërisë, duke falenderuar presidentin Halili dhe klubin për bashkëpunimin. Lojtari 21 vjeçar nuk ka marrë shumë minuta në portë, pasi bardheblutë kanë besuar te Lika.Afrimi i Visar Bekaj ka sjellë largimin e Qirkos, që ka gjetur akordin me Bylis për vijimin e karrierës. Newsport.al mëson se portieri do t’i bashkohet shumë shpejt ballshiotëve, duke kërkuar më shumë minuta në Superligë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Nuk kanë fund telashet për talentin anglez, filmohet duke pirë substanca narkotike

Publikuar

-

Nga

Nuk kanë fund telashet për Mejson Grinoud. Sulmuesi i Mançester Junajtid, pasi u përjashtua nga kombëtarja e Anglisë së bashku me Foden pasi kishin futur pa leje dy vajza në dhomën e hotelit tani duhet të përballet me një tjetër skandal.Grinoud është filmuar duke pirë një substancë narkotike. Talenti anglez ka qenë në shoqërine e një vazje, kur është filmuar nga kjo e fundit duke pirë një lloj substance të quajtur “hippy crack” nga një tullumbace.

LEXO TE PLOTE

Sport

Luftëtari në telashe, humbet një tjetër gjyq në FIFA

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme u raportua se Luftëtari ka humbur gjyqin ndaj dy lojtarëve (Dunga, Janiçiç), të cilëve u kishte 123 mijë euro borxhe. Sot një tjetër borxh zbardhet, teksa Balsa Raviç ka fituar të drejtën në FIFA. Luftëtari duhet t’i paguajë lojtarit 5 mijë euro nga pagat e padhëna dhe 14 mijë euro për prishjen e njëanshme të kontratës.

Kështu, borxhi shkon në 142 mijë euro, teksa ende mungojnë informacionet nëse Luftëtari i ka paguar këto borxhe apo jo. Në rast se nuk e kanë bërë, ata do e kenë të pamundur të afrojnë lojtarë në tre merkato. Mbetet për tu parë se cilat do të jenë zhvillimet, por vështirësitë e gjirokastritëve janë shumë të mëdha.Të tjerë lojtarë mund të denoncojnë në FIFA dhe borxhi mund të thellohet më shumë. Mbetet për tu parë nëse do e kenë forcën të kthehen në Superiore, por ky mision bëhet çdo ditë e më i paarritshëm, pas gjithë këtyre telasheve.

LEXO TE PLOTE