Connect with Us

E pabesueshme, Reali nxjerr në shitje Bejlin për shifrën modeste

La Liga

E pabesueshme, Reali nxjerr në shitje Bejlin për shifrën modeste

Publikuar

-

Real Madrid është i lodhur nga Garet Bejl dhe dëshiron të shpëtojë nga paga e lartë që merr uellsiani. Në këtë mënyrë madrilenët kanë vendosur ta nxjerrin në shitje, për një çmim të pabesueshëm.

Sipas “Goal”, nëse një klub kërkon shërbimet e Bejlit duhet të paguajë vetëm 20 milonë euro. Mançester Junajtid është ekipi më i intersuar pasi “Djajtë e Kuq” janë gati të heqin dorë nga Sanço. Dormund nuk bën ulje për talentin anglez dhe kështu Mançester Junajtid ka khtyer sytë drejt Bejlit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ronaldo: Testi i Koronaviursit është një broçkull e madhe

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo nuk do të mund të luajë ditën e sotme në supersfidën me Barcelonën, teksa shkak për këtë është bërë infektimi i tij me Koronavirus.

Portugezi është i detyruar ta shikojë ndeshjen nga TV, ndonëse kundër dëshirës së tij. Këtë e shfaq hapur portugezi, në “Instagram”, ku shkruan: “Ndihem mirë dhe i shëndetshëm. Forca Juve”, teksa në një koment më poshtë shkruan: “Testi i Koronavirusit është një broçkull e madhe.”

Ronaldo ka humbur mundësinë për të luajtur me rivalin e tij, Leo Mesi, përballë të cilit nuk luan që nga koha kur ishte pjesë e Realit të Madridit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

VIDEO/ Plas keq te Reali: Mos i paso, Vinicius po luan kundër nesh

Publikuar

-

Nga

Real Madrid, edhe pse triumfoi kundër Barcelonës në El Clasico, sërish vlon. Madrilenët një ditë më parë barazuan në Champions League kundër Borussia M’Gladbah, madje po humbnin me rezultatin 2-0 kur ishin bërë gati një orë lojë.

Benzema dhe më pas Casemiro në minutat shtesë e shpëtuan skuadrën e drejtuar nga Zinedine Zidane. Gjithsesi vëmendjen më të madhe e ka marrë një episod në tunelin e stadiumit, ku sulmuesi francez është kapur duke folur me mbrojtësin e majtë, Ferlan Mendy.

Benzema i kërkon shokut të skuadrës që të mos i pasojë brazilianit Vinicus Junior. “Vëlla, mos luaj me atë, mos i paso. Të betohem në kokën e nënës time, ai po luan kundër nesh”, janë fjalët e goleadorit të Realit, që sigurisht do e përkeqësojnë situatën te spanjollët.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Bartomeu nuk është më president i Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Josep Maria Bartomeu nuk është më president i Barcelonës. 57-vjeçari dhe bordi drejtuesi i klubit blaugrana nuk kanë vendosur të presin zgjedhjet të fillimit të muajit të ardhshëm, por kanë i hapur rrugë ndryshimeve në klub.

Presioni në rritje nga jashtë “Kamp Nout” prej tifozëve duket se e ka shtyrë Bartomeun të largohet nga drejtimi i Barcelonës.

Merkatoja e dobët, dështimet radhazi në Ligën e Kampioneve si dhe konflikti i hapur me Lionel Mesin në verë, të cilin nuk e la të largohej u bënë shkak të rritjes së pakënaqësisë dhe besimit ndaj tij.

LEXO TE PLOTE