Connect with Us

Çfarë po ndodh me Skënderbeun?! Skuadra korçare nuk mposht dot as… Turbinën e Cërrikut

Sport

Çfarë po ndodh me Skënderbeun?! Skuadra korçare nuk mposht dot as… Turbinën e Cërrikut

Publikuar

-

Pas humbjes 4-1 ditën e djeshme ndaj Dritës së Gjilanit, Skënderbeu i Juljan Ahmatajt, zhvilloi ditën e sotme një tjetër përballje miqësore. Kësaj herë korçarët kishin si kundërshtar Turbinën e Cërrikut që militon në Kategorinë e Parë.

Bardhekuqtë, nuk shkuan më shumë se barazimi pa gola gola ndaj verdhekuqve të Marçelo Trosit, që këtë sezon kanë objektiva madhore. Të dy trajnerët provuan lojtarë të shumtë në këtë përballje, teksa pavarësisht përpjekjeve, as Skënderbeu dhe as Turbina nuk arriti të gjente dot rrugën e rrjetës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

COVID-19 i bëhet “ferrë” Kristiano Ronaldos, edhe tamponi i radhës pozitiv

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo prej ditësh është i izoluar në shtëpinë e tij në Torino, pas rezultatit pozitiv në analizën e bërë për Covid-19. Që nga fillimi ai nuk ka patur asnjë problem shëndetësor dhe ka vijuar të stërvitet normalisht në palestrën e tij. Portugezi mezi pret të dalë pozitiv për tu kthyer në fushë dhe çdo ditë po i nënshtrohet testeve për të parë nëse është shëruar plotësisht nga virusi. Ditën e djeshme ishte tamponi i radhës dhe siç bën me dijë “Corriere di Torino”, ylli i Juventusit ka rezultuar sërish pozitiv dhe i duhet të qëndrojë ende në izolim.

Sot do testohet sërish dhe kjo është mundësia e fundit që Ronaldo të mund të bashkohet me skuadrën për ndeshjen ndaj Veronës mbrëmjen e nesërme. Protokolli i Serie A parashikon se portugezi duhet të dalë negativ të paktën 24 orë para ndeshjes për t’iu bashkuar ekipit në ndeshjen e nesërme të Serie A. Por mendja e Ronaldos, Juventusit dhe gjithë botës është nëse luzitani do të jetë i pranishëm në ndeshjen ndaj Barcelonës të mërkurën.

Nuk dihet ende qartë rregullorja e UEFA-s për Champions League, pasi mediet spanjolle raportojnë se Ronaldo nuk mund të luajë edhe nëse rezulton negativ një ditë para sfidës, ndërsa mediet italiane shprehin të kundërtën, duke u mbështetut në një “aneks” të rregullores, që e lejon të luajë me test negativ një ditë para ndeshjes nëse lojtari ka virulencë të ulët dhe nuk ka shfaqur simptoma asnjëherë, siç ka ndodhur me Ronaldon.

LEXO TE PLOTE

Sport

Momente tmerri, grabitet me armë vila e Luca Tonit

Publikuar

-

Nga

Ish kampioni i botës me Italinë dhe fituesi i Këpucës së Artë në sezonin 2005-2006, Luca Toni ka kaluar momente paniku të enjten në mbrëmje, pasi tre hajdutë të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur vilën e tij në Modenese.

Lajmi është dhënë nga mediat italiane, të cilat zbardhin dëshminë e Tonit se grabitja ka ndodhur të enjten mes orës 19:30 dhe 21:30, ndërkohë që ish sulmuesi italian ndodhej aty bashkë me fëmijët e tij.

Përveç panikut, Toni dhe fëmijët e tij nuk kanë pësuar asgjë, ndërsa policia po heton dhe vëzhgon kamerat e sigurisë për të rënë në gjurmën e grabitësve. Paraprakisht mendohet se ishin 4 grabitës, tre prej të cilëve u futën në vilën e sulmuesit dhe një tjetër i priste jashtë në një makinë Audi.

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Bomber i vërtetë, ish-sulmuesi i Kukësit drejt transferimit në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i Kukësit, Marlind Daku, po kalon një formë të jashtëzakonshme në Superligën e Kosovës. 22-vjeçari, i cili aktivizohet me Ballkanin, në 7 javë kampionat ka arritur të realizojë plot 14 gola, duke u shndërruar në një “makineri” të vërtetë golash. Veç shkëlqimit me klubin nga Suhareka, Daku ishte protagonist edhe me Kosovën U-21 ku shënoi golin e fitores ndaj Andorrës.

Ndërkohë së fundmi, sipas medias kosovare “Zëri.info”, falë formës së shkëlqyer, sulmuesi ka zgjuar e 2 klubeve të Serisë A. Bëhet fjalë për Lacion dhe Torinon, që nisur ta monitorojnë situatën e 22-vjeçarit shtatlartë.

Në rast se bomberi vazhdon me këtë ecuri të frikshme, ekziston mundësia reale që kartoni i tij të kalojë në pronësi të një prej klubeve të Serisë A dhe më pas pse jo të transferohet te ndonjë ekip në një ligë disi më të ulët.

LEXO TE PLOTE