Connect with Us

Burrat nuk mund tu rezistojnë/ 5 tipare seksi të gruas që i përket shenjës së Ujorit

Horoskopi

Burrat nuk mund tu rezistojnë/ 5 tipare seksi të gruas që i përket shenjës së Ujorit

Publikuar

-

Burrat nuk mund tu rezistojnë/ 5 tipare seksi të gruas që i përket shenjës së Ujorit

1-Kreativiteti- Ajo pëlqen të provojë lëvizje të reja.

Seksi me një grua Ujori nuk është kurrë i mërzitshëm. Ajo është gjithmonë në gatishmëri për diçka të re dhe shpesh do të dëshirojë të praktikojë atë që ka mësuar me ju. Ajo nuk e ka mendjen të jetë me partnerë që nuk janë me përvojë, por ajo e vlerëson atë nëse qëndroni me mendje të hapur.

2-Frymëzuese- Ajo ju largon nga zona juaj e rehatisë.

Nëse nuk ka frikë të provojë diçka ndryshe, ajo pret që partneri i saj të ndjehet në të njëjtën mënyrë. Gruaja  Ujor beson se jeta e saj seksuale mund të përmirësohet vetëm nëse vazhdimisht zgjeron horizontet e saj.

3- E guximshme- Ajo nuk ka frikë të nxehet në publik.

Pavarësisht nëse ajo thjesht dëshiron të të ngacmoje ty apo do që të jetë këtu, tani, një grua Ujor mund të jetë disi një ekspozuese. Emocioni i kapjes me ngazëllimin e bërjes së tij diku tjetër përveç sa në dhomën e gjumit, me të vërtetë mund ta ndezë atë (dhe gjithashtu ju sjell në humor).

LEXO EDHE:  Këto tre shenja po që i venë flakën/ Njihuni me pasionantët të zodiakut

4- E vëmendshme- Ajo dëgjon gjuhën e trupit tuaj.

Një grua Ujor e di se si ta kënaqë partnerin, sepse ajo është gjithmonë në kërkim të shenjave që i tregojnë asaj se po kalon një kohë të mirë.Ajo e vlerëson komunikimin gjatë seksit, por edhe pse përpiqet të jetë intuitive pa folur, ajo nuk mund ta marrë me mend se çfarë po mendon. Nëse ka diçka që dëshironi prej saj në shtrat, mos kini frikë t’i tregoni asaj atë që ju pëlqen dhe çfarë nuk dëshironi. Në atë mënyrë, nata kalohet më mirë duke u argëtuar, duke mos përfunduar duke u zhgënjyer.

5-Pohuese- Ajo ju tregon saktësisht atë që dëshiron .

Vetëm se një grua Ujor kalon gjithë natën duke ju kënaqur nuk do të thotë që ajo nuk po pret të njëjtën vëmendje nga ju. Seksi me një Ujor është gjithçka për të dhënë dhe marrë, por nëse nuk merrni aluzion, ajo patjetër që do t’ju kujtojë. Ajo pëlqen të marrë drejtimin në dhomë gjumi, si dhe të nënshtrohet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Dashi
Megjithëse Mërkuri është në një orbitë jo edhe aq të favorshme, sot në aspektin krijues do keni stimuj të mjaftueshëm për t’u angazhuar në këtë aspekt. Raportet me partnerin priten të jenë intensive.

Demi
Pak nervozizëm dhe ndoshta edhe pak mërzitje do të spikasin në ditën e sotme duke bërë që në momente të caktuara të dilni nga natyra juaj. A nuk ju duket se e teproni ca me të ngrënët?.

Binjakët
Është pikërisht kalimi i Mërkurit një orbitë të “butë”në shenjën tuaj që do të harmonizojë edhe veprimet tuaja. Ky ndikim bën që nga ana financiare edhe nga ana sentimentale të shkojë gjithçka mirë.

Gaforrja
Asgjë e re gjatë ditës së sotme që pritet të jetë e qetë. Momente melankolike për shkak të Hënës dominuese, ndërsa në mbrëmje, ardhja e dikujt do të bëjë që gjendja shpirtërore të përmirësohet.

Luani
Qielli juaj edhe sot është shumë pozitiv, sidomos në aspektin ekonomik, ku pritet të korrni frutet e një pune që ju ka munduar shumë. Në mbrëmje do të keni mundësi të reflektoni mbi gjithçka.

Virgjëresha
Janë pasioni dhe dëshira për të punuar dhe për të arritur qëllimet tuaja që do të sjellë edhe një zhvillim pozitiv nga ana profesionale. Nuk do t’ju mungojnë shanset edhe në aspektin sentimental.

Peshorja
Disi hezitues dhe të pavendosur për disa çështje të rëndësishme që kërkojnë një përqendrim maksimal nga ana juaj. Mundohuni të reagoni me gjakftohtësi edhe atëherë kur ju sulmojnë.

LEXO EDHE:  I shoqi në arrati/ Ministria e Brendshme i jep tender gruas së Agim Kajmakut

LEXO EDHE:  Burrat e këtyre shenjave të zodiakut nuk keni për t’i harruar kurrë

Akrepi
Afërdita në shenjë ju bën të jeni shumë tërheqës jo vetëm në sytë e partnerit por edhe në sytë e kolegëve që punojnë me ju dhe që më së fundi mund të bashkëpunojnë në projekte të rëndësishme.

Shigjetari
Hëna dhe Mërkuri bashkëveprojnë në mënyrë shumë pozitive për ju. Është momenti i duhur për të shpalosur idetë tuaja. Një udhëtim i shkurtër do t’ju vlejë shumë për punën tuaj në të ardhmen e afërt.

Bricjapi
Dukeni disi të lodhur me gjithë përpjekjet që po bëni për të realizuar projektet që tashmë presin për t’u vënë në zbatim. Jeta në çift duket paksa e trazuar, por është vetëm diçka kalimtare.

Ujori
Sot do të keni mbështethen e Merkurit dhe prandaj do t’ju karakterizojë një entuziazëm dhe një dëshirë për të ndërmarrë gjëra dhe vendime të rëndësishme. Është ky shpirti i duhur për të ecur përpara.

Peshqit
Krijimtaria juaj dhe intuita që herë pas here spikasin ju bëjnë shpesh që të fitoni pikë, që do të thotë edhe punë, rjedhimisht para dhe sukses. Idetë e reja nuk ju mungojnë, por duhet të dini t’i parashtroni.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Publikuar

-

Nga

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Tani keni zgjedhur një qëndrim mjaft të ashpër ndaj atyre që nuk përputhen në mënyrë të përsosur me standardet tuaja . Sidoqoftë, gjithmonë duhet të keni parasysh se ishit ju që u imponuat të tjerëve qëndrime të caktuara, por nuk është e sigurt se ato janë më korrekte nga të gjitha. Ju shpesh keni këtë prirje të mendoni se jeni mbi gjithçka , por është koha që ju të kuptoni se edhe ju jeni të gabueshëm dhe se mund ta ndryshoni mendjen dhe mënyrën e bërjes kur ia vlen.

Demi

Ndonjëherë, është shumë e vështirë për ju të kuptoni se si është e mundur që disa njerëz të pranojnë sjellje të caktuara dhe personalitete të caktuara. Në fakt, është shumë më e thjeshtë sesa mendoni , gjithçka ka të bëjë me mirëkuptimin dhe ndjeshmërinë.  Jo të gjithë ata që sillen gabimisht e bëjnë atë posaçërisht për të lënduar dikë. Gjithmonë ka përjashtime. Herë pas here mund t’i vlerësoni edhe ata , në vend që të jeni kaq të ngurtë, por, mbi të gjitha, të menduar

Binjakët

Gjithçka po ecën shumë ngadalë, veçanërisht me njerëzit pranë jush. Ata e kanë kuptuar shkëputjen tuaj dhe do të varet nga ju që t’i siguroni. Këtë herë nuk mund t’i lini të tjerët të kompensojnë mangësitë tuaja. Ju do të jeni në gjendje të orientoheni më mirë, pasi të keni shqyrtuar seriozisht të gjitha mundësitë që ju janë dhënë. Ende nuk jeni shkëputur plotësisht nga paragjykimet që ju karakterizojnë.

Gaforrja

Ju keni mundësi shumë të ndryshme në këtë ditë, në varësi të njerëzve që takoni. Do të varet nga ju që menjëherë të kuptoni se cilat mund t’ju japin më shumë informacion.  Fillimisht do të jeni pak të ndrojtur pasi do të udhëtoni në valën e pasigurisë, por më pas do të jeni në gjendje të bëheni të njohur dhe gjithçka do të jete shumë më e lehtë.

Luani

Mundohuni të mos jeni shumë egoist në këtë ditë, veçanërisht në sferën profesionale.. Të qenit në gjendje t’i besoni njëri-tjetrit është baza e çdo marrëdhënieje të mirë, e destinuar të rritet me kalimin e kohës dhe të prodhojë rezultate të mira . Ju kurrë nuk duhet të nënvlerësoni rëndësinë e kohezionit dhe bashkëpunimit.

Virgjëresha

Ju sigurisht që jeni të lehtësuar në fusha të caktuara, pasi që tashmë dini gjithçka në mënyrë të përsosur, por mund të ndodhë edhe e kundërta , domethënë nuk dini asgjë për atë që do të bëni.  Në këtë ditë mund të ndodhë dicka, por nuk duhet t’ju frikësojë, përkundrazi, do t’ju duhet ta merrni si një sfidë . Është e rëndësishme të provoni veten në jetë, edhe në situata që ju bëjnë të mos ndiheni rehat, sepse mund të rrisni vetëbesimin tuaj.

Peshorja

Ju keni disa aktivitete për të kryer në këtë ditë, por do t’ju duhet të zgjidhni atë më urgjente. Ju nuk mund të lejoni, edhe një herë, të lini atë që është me të vërtetë e rëndësishme në këtë moment historik.  Ju nuk do të duhet ta krahasoni veten me të tjerët, duke ndjerë zili apo xhelozi, do të duhet të ndiqni vetëm qëllimin tuaj , derisa ta keni arritur atë. Është mënyra më e mirë për të qenë tu kënaqur me veten.

LEXO EDHE:  Kanë frikë të humbin partnerin e tyre/ Shenjat që mbajnë më shumë sekrete

LEXO EDHE:  Këto tre shenja po që i venë flakën/ Njihuni me pasionantët të zodiakut

Akrepi

Po pyesni kur mund të ktheheni përsëri duke bërë gjënë tuaj në mënyrë të sigurt, pa pasur nevojë të mbështeteni te palët e treta. Varësia nga dikush është gjithmonë një vështirësi e shtuar për ju. Ju nuk jeni mësuar të merrni ndihmë. Ju ndoshta nuk do të gjeni mundësi të tjera si kjo për t’u dhënë të tjerëve ndonjë përgjegjësi, të cilën duhet të kishit bërë për një kohë të gjatë . Ju nuk mund t’i arrini të gjithë dhe gjithçka.

Shigjetari

Sigurisht që do të jetë një ditë e veçantë, plot emocione dhe ndjesi për t’u zbuluar . Marrëdhëniet tuaja mund të përmirësohen, ose mund të përjetojnë një rritje të papritur. Mos u befasoni me asgjë, përpiquni të shkoni gjithmonë përpara. Qëndrimi juaj do të jetë thelbësor për të qenë në gjendje të vendosni të gjitha peripecitë e ndryshme të ditës në mënyrën e duhur . Pozitiviteti nuk është fortësia juaj, por duhet ta fitoni atë, herët a vonë, si një filozofi e jetës.

Bricjapi

Mund të përpiqesh të marrësh shtigje të ndryshme nga ato që ke ndjekur në të kaluarën, ose thjesht mund të kërkosh nga dikush tjetër të zgjidhë problemet e tua. Nuk do të ishte aq e gabuar, nuk është aq e turpshme.  Askush nuk do t’ju kritikojë për përpjekjen për të dhënë kuptim për gjithçka që keni luftuar dhe keni punuar shumë. Ndonjëherë ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për kufizimet tuaja.

Ujori

Ju keni zgjedhur një mënyrë krijuese për tu rikuperuar nga disa situata që i kanë ndodhur . Në këtë ditë dikush do t’ju kërkojë llogari, por ju përsëri do të jeni gati të justifikoni veten. Mos u zemëroni shumë nëse nuk ju kuptojnë në fillim, pasi është normale të dëshironi të merrni kohë për të analizuar gjithçka. Besimi që u keni dhënë të tjerëve herët a vonë do të shfaqet.

Peshqit

Bashkohuni me ndjenjat e njerëzve më të afërt për ju që përpiqen të komunikojnë me ju në mënyra të ndryshme. Ata kanë nevojë për të gjithë afërsinë tuaj , pasi vendndodhja e tyre mund të mos jetë e lehtë.  Tregoni ndjeshmëri, të cilën shpesh e predikoni. Tani keni mundësinë e duhur për të shprehur ndjenjat që keni mbajtur të fshehura, por që duhet të nxirrni jashtë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Dashi

Ditët e fundit nuk kanë qenë të lehta. Sidomos në vendin e punës ka pasur shumë vështirësi, edhe sepse është e vështirë të komunikosh me të tjerët dhe të kuptosh njëri-tjetrin. Prandaj vëmendje gjatë fundjavës për takime ose krahasime të cilat mund të pasohen nga polemika dhe mosmarrëveshje.

Demi

Më në fund një ditë e relaksuar plot emocione të bukura. Ata që janë përpjekur për disa kohë për të krijuar një konfrontim me partnerin e tyre, ose për të gjetur mirëkuptim më të madh në jetën e një çifti, duhet të përfitojnë nga ditët e së Shtunës dhe të Dielës.

Binjakët

Mund të ketë ndonjë dyshim ose shqetësim shtesë rreth kësaj kohe. Në dashuri, megjithatë, mund të grindeni sepse nuk jeni plotësisht të kënaqur me jetën në çift. Rutina mund të bëhet jotolerante për një shenjë si e juaja që kërkon gjithmonë stimuj të rinj.

Gaforrja

Jeni më të sigurt, jo vetëm në dashuri, por edhe në punë kjo gjendje mund t’ju ndihmojë të merrni rezultate më të mira. Përfitoni nga dita e nesërme për të pushuar dhe relaksuar pak.

Luani

Ju mund të humbni durimin, të ndjeheni nën presion dhe jeta juaj në çift do të vuajë nga kjo trazirë. Për momentin ju jeni të detyruar të jeni në një fazë të pritjes dhe reflektimit.

Virgjëresha

Këto janë ditë të veçanta për ndjenjat, veçanërisht për historitë e sapo lindura. Ajo që ka rëndësi, sidoqoftë, është jo gjithmonë vendosja e interesave tuaja në flakën e pasme. Ju jeni gjithmonë shumë të dobishëm dhe mirëkuptues, kini kujdes nga ata që përpiqen të përfitojnë nga ky qëndrim mbrojtës.

Peshorja

LEXO EDHE:  Këto tre shenja po që i venë flakën/ Njihuni me pasionantët të zodiakut

LEXO EDHE:  Këto tre shenja po që i venë flakën/ Njihuni me pasionantët të zodiakut

Në punë, ambiciet tuaja nuk janë gjithmonë të kënaqura. Kjo është për shkak se ju keni pritje të mëdha edhe ndaj bashkëpunëtorëve dhe kolegëve, të cilët megjithatë kanë tendencë të mos jenë aq të vëmendshëm në detaje sa në rastin tuaj.

Akrepi

Javët e fundit ju kanë parë protagonist të një rikuperimi të shkëlqyeshëm. Ju keni mundësinë të jeni në gjendje të llogarisni përsëri këtë javë në aspektin e shkëlqyeshëm të Jupiterit, i cili i bën marrëdhëniet ndërpersonale të veçanta.

Shigjetari

Këto janë ditë interesante për ata që janë në pritje të një revanshi. Nuk është e lehtë të menaxhosh intolerancën e madhe që mund të ndiejnë të lindurit e shenjës që prej kohësh kërkojnë një mundësi për të kthyer faqen.

Bricjapi

Në familje dhe në jetën e një çifti është e mundur të kapërceni një moment të vështirë që ka sjellë një tendosje në marrëdhënien tuaj me të tjerët. Nga ana tjetër, ata që nuk kanë vuajtur nga një krizë ende mund të mbështeten në një mirëkuptim më të madh.

Ujori

Ngadalë ai shërohet, edhe nëse nuk është e lehtë të ktheni faqen papritmas. Ajo që ju penalizon është gjithmonë ky konfuzion i madh dhe kjo ndjenjë e pasigurisë.

Peshqit

Nuk mungojnë vështirësitë apo mendimet e dyta që mund t’ju ​​detyrojnë të ngadalësoni në punë, veçanërisht nëse jeni ngjitës i Peshores ose Dashit. Sidoqoftë, nuk është koha të ndaleni dhe të ndjeheni keq për veten tuaj, por duhet të reagoni.

LEXO TE PLOTE